Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Ondřej » 02 dub 2020 22:38

Santanderu už mám takže už i v mém portfoliu mám černou ovcí. Snad ji ten zbytek nebude následovat jako tupé stádo.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Pavel » 03 dub 2020 13:28

Marek píše:
02 dub 2020 10:48
Mne hned 3 dividendove tituly, Bmw, Daimler a NRZ, v krizi ihned brutalne osekaly dividendy, takze [cenzura] neocekavam letos ani to, co jsem mel loni (cca €1.000 neco neco sul-nul). Kdybych se byval dal drzel sve puvodni naivni neduchodcovske rustove strategiie nakupu technologickych titulu, moje ptf by na tom prubezne bylo o dost lepe... Hodnotovy ci dividendovy firmy, ktere cutuji divi jsou totiz stejne k prdu, jako rustovy akcie, ktery nerostou. Jenze ty v poslednich letech rostly vsechny...
No to ale není žádné překvápko, že automobilky osekávají dividendy, to se dalo čekat. A NRZ se svým přemrštěným DY bylo také jasným kandidátem.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od mnam84 » 03 dub 2020 13:40

Myslet si že velmi cyklické automobilky jsou bezrizikové to je dobrá naivita :)

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Pavel » 03 dub 2020 16:10

mnam84 píše:
03 dub 2020 13:40
Myslet si že velmi cyklické automobilky jsou bezrizikové to je dobrá naivita :)
No hlavně při útoku Bruselu a zelených fanatiků na spalovací motory.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od mnam84 » 03 dub 2020 16:33

Pavel píše:
03 dub 2020 16:10
mnam84 píše:
03 dub 2020 13:40
Myslet si že velmi cyklické automobilky jsou bezrizikové to je dobrá naivita :)
No hlavně při útoku Bruselu a zelených fanatiků na spalovací motory.
Ja sem dopsal diplomku na DAimler, je zajmavé že mezi vývojem v automotive a vývojem HDP je krásná zpoždená korelace. Je tam zhruba roční zpoždení. Často rok po zásadním meziročním poklesu automotive klesá HDP (třeba Německa jako typicky automotive země), bylo to tak 2008 a 2009, 2012 a 2013, loni a.... letos tu máme co krizi :D

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Pavel » 03 dub 2020 19:47

mnam84: nic neplatí věčně, ani láska k jedné slečně:-) Časy se mění, ekologie tlačí a tlačí.

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Hradec » 03 dub 2020 20:34

Pavel píše:
03 dub 2020 19:47
mnam84: nic neplatí věčně, ani láska k jedné slečně:-) Časy se mění, ekologie tlačí a tlačí.
Zacinam si rikat, ze ekologie mozna pujde stranou, myslim tim tu prehnanou, diktatorskou..jelikoz stoji dost penez a tech ubyva. Co si o tom myslis ty? Ja bych se nedivil, kdyby doslo k jakemu si uvolneni limitu, prave napriklad u automobilek a emisnich povolenek na elektrarny.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Pavel » 04 dub 2020 00:32

Hradec píše:
03 dub 2020 20:34
Pavel píše:
03 dub 2020 19:47
mnam84: nic neplatí věčně, ani láska k jedné slečně:-) Časy se mění, ekologie tlačí a tlačí.
Zacinam si rikat, ze ekologie mozna pujde stranou, myslim tim tu prehnanou, diktatorskou..jelikoz stoji dost penez a tech ubyva. Co si o tom myslis ty? Ja bych se nedivil, kdyby doslo k jakemu si uvolneni limitu, prave napriklad u automobilek a emisnich povolenek na elektrarny.
Těžko odhadovat jak hodně ekologický tlak poleví nebo ještě zesílí. To si fakt netroufám, ve hře je strašně moc faktorů. Ale myslím si, že v každém případě bude tlak na automobilky velký a možná i na individuální dopravu vůbec. Tedy i kdyby ekologický tlak trochu polevil, tlak na ziskovost automobilek nezmizí, možná se trochu zmírní, ale nezmizí. Nejsou to tedy pro mě perspektivní akcie. Navíc jsou automobilky hodně konkurenční prostředí, na to je taky potřeba myslet.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od VSbrok » 06 dub 2020 22:22

Já to vidím tak, že tu bude boj mezi dvěma naprosto protichůdnými tábory:
1) levná ropa = proč vymešlet nějaký nový předražený auta (motory), když je palivo pro ty klasický, roky prověřený tak levná a tedy doprava všechno tím pádem taky
2) eko-teroristi = podívejte se jak se vyčistilo ovzduší na všema průmyslovejma oblastma zeměGule, když se korona zavřela všechny doma a lidi přežili, takže i bez ropy, auto, letadel, se dokážeme žít ... tož tak můžeme pokračovat i nadále
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od MartinD » 07 dub 2020 11:28

Pokud eko-teroristi nežerou listí, trávu nebo šišky, tak jsem si celkem jistej že po nějaký době hladu by jim přecvaklo :D
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Odpovědět