Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Michael » 03 led 2021 11:20

Mrhol píše:
02 led 2021 21:04

no přišel Kovid a já byl - 200k. Samozřejmě sem nic neprodával...Založil jsem si Degiro a začal posílat peníze tam. Vzal jsem si v bance 2x 100 000Kč úvěr a začal jsem nakupovat :-) samozřejmě moc brzy :-) no ale nakonec jsem spokojen...mám nakoupeno spoustu firem které snad zase začnou zase vyplácet dividendy.
Já byl v mínusu jen 70k :D . Můžu se zeptat jaký úrok jsi na těch půjčkách dostal a kde ? Zvažuji taky něco vzít.
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Glueless » 04 led 2021 01:50

Victor Nettoyeur píše:
01 led 2021 16:40

edit: o planovanem delistu CHL vim a zaridim se podle toho, uvidime jestli se pusti i o dalsich kousku jako je treba BABA;)


 
Dotaz: co se ti podařilo dohledat o delistingu China Mobile (CHL)?

Bude se dále obchodovat OTC nebo Pink sheet? Bude možné jej držet a dostávat divi?
Většina diskutujících na fórech si myslí (...) že bude OTC. Ale já si četl ten executive order a tam je vyloženě napsané, že žádná osoba ani instituce nesmí vlastnit ani obchodovat. To by znamenalo, že ani OTC, protože v určitém milisekundovém okamžiku přeprodeje, by ji vlastnila NYSE.

Ofic. informace i na NYSE ani Bloomberg a spol. nedává jasnou info.

Bude převedeno na Honk Kong burzu?

Co se ti podařilo dohledat? Jak to budeš řešit?

díky
Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od _turek » 04 led 2021 07:51

Jsem majitel malého portfolia a asi nějakou dobu budu, ale i tak za rok +39,5 %. Dobře jsem koupil v poklesech TXRH (45 teď je kolem 78) a ke konci roku utěšeně rostl MWK, tam mám za 5 měsíců 133%, kdyby jsem koupil v březnu tak by to bylo přes tisíc procent. O MWK píši u sebe na blogu https://blog.mojeokoli.cz/moje-akcie-mo ... dings-inc/. Jinak prodal jsem s 78% ztrátou hotelový REIT SOHO (bojím se jejich zadlužení) tak jsem raději torzo prodal a hodil to jinde. Povedlo se mi přikoupit STOCK za 47,- Kč tzn. letos tam budu mít divi přes 10 % :).

Obrázek
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Kamarad » 04 led 2021 21:11

Tak já se také přidám k hodnocení.
Na začátku loňského roku jsem si dal za cíl získat v tomto roce minimálně 1000 dolarů čistého na divi, což se mi povedlo (26 900 Kč zaokrouhleno). Na příští rok je základní dlouhodobý plán dostat se na 38 650 Kč, což by neměl být problém (i když s tím může trochu zamávat kurz dolaru, pokud půjdeme níže).
Vzhledem k tomu, že vlastním poměrně mnoho high yeld low divi growth akcií, chci se letos zaměřit více na low yeld high divi growth akcie.
Dále jsou zde spekulace. Trillium je s nákupkou 0,68$ současně na 14,18$ - nerealizovaný výnos 1800 %. Ocugen s nákupkou 0,36$ na 3,11$ - nerealizovaný výnos 740 %. Tady budu postupem roku realizovat zisky a dotovat dividendové tituly. Absolutně však neumím časovat prodeje, takže se na to fakt netěším.

Přeji všem mnoho investičních úspěchů v roce 2021...
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od JosephusMiller » 08 led 2021 11:15

Samozřejmě, dokud neprodám, žádný zisk ani ztráta se neděje, nicméně za 1.5 roku se múžu "pochlubit" 2.5% ziskem, počítáno na CZK z vkladu, díky klesajícímu dolaru :-).
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Uživatelský avatar
Daniel
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 14 led 2020 11:38
Bydliště: Praha

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Daniel » 08 led 2021 11:49

JosephusMiller píše:
08 led 2021 11:15
Samozřejmě, dokud neprodám, žádný zisk ani ztráta se neděje, nicméně za 1.5 roku se múžu "pochlubit" 2.5% ziskem, počítáno na CZK z vkladu, díky klesajícímu dolaru :-).
Díky za sdílení. Ne, že bych ti nepřál vyšší zisk, ale teď jsem na to koukal, a jsem na tom úplně stejně. Všude jen čtu, jak skoro každý, kdo v posledních letech hodil peníze na trh, jen letí o 10-15 procent vzhůru... Ale kvůli tomu dolaru je mých teoretických 12 procent zisku asi na dvou procentech. Přestože tituly přikoupené mezi březnem a květnem brutálně vyrostly, není to taková sláva, protože jsem kupoval dolar v jednu chvíli snad za 26 korun :D

Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Michael » 08 led 2021 11:55

Na druhou stranu z dlouhodobého hlediska je teď kurz dolaru super. Můžete levně nakoupit dolary snížit si tím průměrný kurz a za par let jak se dolar zase zvedne tak na tom vyděláme o to více. Myslím, že každý dlouhodobý investor to vidí jako příležitost 🙂
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od JosephusMiller » 08 led 2021 12:09

Michael píše:
08 led 2021 11:55
Na druhou stranu z dlouhodobého hlediska je teď kurz dolaru super. Můžete levně nakoupit dolary snížit si tím průměrný kurz a za par let jak se dolar zase zvedne tak na tom vyděláme o to více. Myslím, že každý dlouhodobý investor to vidí jako příležitost 🙂
Jo, jen se to doma blbě vysvětluje :-)
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od StanikKolarik » 08 led 2021 15:14

JosephusMiller píše:
08 led 2021 12:09
Michael píše:
08 led 2021 11:55
Na druhou stranu z dlouhodobého hlediska je teď kurz dolaru super. Můžete levně nakoupit dolary snížit si tím průměrný kurz a za par let jak se dolar zase zvedne tak na tom vyděláme o to více. Myslím, že každý dlouhodobý investor to vidí jako příležitost 🙂
Jo, jen se to doma blbě vysvětluje :-)
a ještě horší, když bys to potenciálně vysvětloval ženským (protože ty se obvykle řídí tou kravinou 10platů jako rezerva a ideálně na placené obyčejném účtu - naštěstí jsem přítelkyni donutil to aspoň přesunout na spořák a otevřít nanopozice na divititulech)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Pavel » 08 led 2021 16:36

Michael píše:
08 led 2021 11:55
Na druhou stranu z dlouhodobého hlediska je teď kurz dolaru super. Můžete levně nakoupit dolary snížit si tím průměrný kurz a za par let jak se dolar zase zvedne tak na tom vyděláme o to více. Myslím, že každý dlouhodobý investor to vidí jako příležitost 🙂
Pánové, hlavně trpělivost. Máte-li slušné dividendové tituly, jejich kouzlo se nedostaví za 1-2 roky, ale mnohem později.

Odpovědět