Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Kamarad » 16 led 2020 09:39

V závislosti co tady napsal Ondřej o výkonnosti portfolia. Čistě můj amatérsky pohled na věc...
V případě, že nemá investor v plánu realizovat zisky prodejem akcií, ale pouze inkasovat dividendy, pak má smysl porovnávat pouze velikost dividend a jejich růst oproti dividendovemu výnosu indexu se kterým výsledky porovnává. Čili porovnání čistě realizovaných zisků.
Stejně tak pokud chci realizovat zisk také prodejem akcie, pak mi smysl dává porovnávat výkonnost akcie vzhledem k indexu až po realizaci prodeje v časovém období, kdy investor akcii vlastnil. Jistě mí zkušenější kolegové zde viděli již mnohokrát akcii stagnovat a být v porovnání s indexem níže, pak za krátkou dobu tento hendikep dohnat a prodejem realizovat zisk který překonal index v daném časovém období.
Tyto dva mechanismy se dají aplikovat stejným investorem v jednom portfoliu, ale výkonnost je tak zkreslena a proto je nasnadě zamyslet se nad dělením na dvě portfolia při vyhodnocování jeho výkonnosti. Tedy jedno portfolio s akciemi “na prodej” a druhé “ neprodejné dividendové”. Výkonnost obou se pak bude hodnotit rozdílnými parametry.
To mě jen tak napadlo 🙂
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od StanikKolarik » 16 led 2020 09:53

já to třeba aplikuju tak, že mám v portfoliu dvě růstovky jako "tažné", ale mám je tam jenom na to aby mi napumpovaly peníze do budgetu na nákup "chovných" a do výskledků je nepočítám
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od mnam84 » 16 led 2020 11:35

Ono i když budeš mít čistě dividendové portfolio budou ti dividendový výnos v prvním roce hodně zkreslovat nové investice kdy třeba dostaneš jen polovinu roční dividendy. Když něco odprodáš taky bude zkreslení. Tomuhle se člověk nevyhne pokud udělá nějaký pohyb ven nebo dovnitř.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od StanikKolarik » 16 led 2020 13:16

možná bych mohl ale střelit taky nějakou statistiku...
portfolio založeno k 1.1.2019
postupně vyrostlo na 21 titulů (z toho dvě růstovky)
(momentálně jich mám 20 protože jsem v půlce roku neodolal a prodal NYSE:SSW)
k 1.1.2020
bylo portfolio (včetně divi) +10,74%
divi 210,64USD (plánoval jsem 100USD)
největší pozice NYSE:NRZ (6,5%), NYSE:BTI (5,8%), NYSE:BP (5,08) RDSA (5,06)
největší střelci: NYSE:NIO (růst přes 100% protože jsem ho ale dost naředil na minimech), NDQ:NWL (růst 35% + dividendy), NYSE:PRU (růst +20% za necelý kvartál + příjemná divi)
vysloveně zklamání: NYSE:UBER
tituly co uvažuju že možná vyměním: NYSE:BNS (kvůli kanadské dani)

Obrázek
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od VSbrok » 27 led 2020 01:26

Tak dorazily první vratky ... tož zas bordel ve výpisu :D
Firmy: NNN, OHI,STAG, MAC a MAIN prozatím, celkově přes 20 USD, takže slušný ;)
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od VSbrok » 01 dub 2020 23:36

Koukám, že tohle vlákno nějak zanebáváme :(

Tak se zas pochlubím, meziroční nárůst březnových dividend 22%
Plán víc jak $200 splněn.

Teď bohužel zas příjde "suchý" první měsíc kvartálu a divi bude míň jak poloviční (oproti březnu), ale i tak by to mělo být cca o 3% víc jako loni.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Marek » 02 dub 2020 10:48

Mne hned 3 dividendove tituly, Bmw, Daimler a NRZ, v krizi ihned brutalne osekaly dividendy, takze [cenzura] neocekavam letos ani to, co jsem mel loni (cca €1.000 neco neco sul-nul). Kdybych se byval dal drzel sve puvodni naivni neduchodcovske rustove strategiie nakupu technologickych titulu, moje ptf by na tom prubezne bylo o dost lepe... Hodnotovy ci dividendovy firmy, ktere cutuji divi jsou totiz stejne k prdu, jako rustovy akcie, ktery nerostou. Jenze ty v poslednich letech rostly vsechny...

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Ondřej » 02 dub 2020 12:44

Marku sorry, ale ani jednu z tvou zmiňovaných firem nemám a ani bych jako hodnotový či dividendový investor nekoupil. Ti co byli na srazu zase vědí proč už v růstových akciích nejedu. A psali jsem to již mnohokrát i zde. Sedět na něčem pět let abych prodal na nule už nechci.
V mém portfoliu jsou stále akcie i v zeleném a na dividendu nesáhla pokud se nepletu ani jedna má firma. Za poloviční cenu mohu zatím nakoupit RDS , xom a Santander. Mrzí mě, že jsem prováhal RDS při minus 70%.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od StanikKolarik » 02 dub 2020 13:13

Ondřej píše:
02 dub 2020 12:44
V mém portfoliu jsou stále akcie i v zeleném a na dividendu nesáhla pokud se nepletu ani jedna má firma.
to se máš...
u mne:
NYSE:F - 100% cut
NYSE:NRZ - 90% cut
NYSE:SAN - odsunuta
NYSE:ANH - odsunuli o měsíc rozhodnutí
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Pavel » 02 dub 2020 20:32

Ondřej píše:
02 dub 2020 12:44
Marku sorry, ale ani jednu z tvou zmiňovaných firem nemám a ani bych jako hodnotový či dividendový investor nekoupil. Ti co byli na srazu zase vědí proč už v růstových akciích nejedu. A psali jsem to již mnohokrát i zde. Sedět na něčem pět let abych prodal na nule už nechci.
V mém portfoliu jsou stále akcie i v zeleném a na dividendu nesáhla pokud se nepletu ani jedna má firma. Za poloviční cenu mohu zatím nakoupit RDS , xom a Santander. Mrzí mě, že jsem prováhal RDS při minus 70%.
Jakmile si koupíš Santander, hned budeš mít akcii, která snížila dividendu 8-)

Odpovědět