Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od VSbrok » 02 lis 2019 02:08

mnam84: tééédááá, super velká gratulace!
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Marek » 02 lis 2019 12:27

Ja jsem po momentalnim bullrunu v necele +4%. Od zacatku roku pak +22% neco neco. Nejvetsi celkovy vynos mam v Apple (brzy snad 50%). Tez mam vysoko v plusu akcie Microsoftu a Sony (U Sony jsem kolem 2017 spekuloval na neadekvatne nizke oceneni vs. pozici na trhu fototechniky, kde se zcela poprve v historii pomalu stava dominantni cutting-edge firmou, a zda se, ze jsem mel pravdu). Nejvice mne pak staly akcie Lufthansy, temer -20%, ktere jsem asi minuly tyden vesele redil. Tez mne tesi, ze mam i pres ne zcela dobre jeho obdobi malinko v plusu akcii Daimler (ne tak uz BMW), ci NRZ (+10% temer), kde je DIY tak velky, ze nepocitam s vubec zadnymi pohyby nahoru. Zklamanim je pro mne firma Gilead, kterou mam v minus uz snad 3 roky, alespon, ze plati slusny dividendy.

Z dividend jsem se prozatim letos radoval ve vysi temer 20k CZK (temer vsechny me dividendy prisly az letos). Letos jsem mnoho investoval - stovky tisic Kc - a doufam, ze mi to teda vydrzi :lol: Je jasnym cilem rozkutalet dividendovou snowball do 10ti let (optimalne do 7-8mi let) tak, aby ji jiz nikdy nikdo nechytil.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od mnam84 » 02 lis 2019 13:01

Tys to rozjel ve velkem, tak at se dari, a trochu ti zavidim tve moznosti :)

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Marek » 02 lis 2019 15:49

Dik, no kombinaci ruznych faktoru jsem dle brokera za poslednich 365 dni zvedl hodnotu pf cca mezi 650-700k (ale neco bylo i prirozenym rustem akcii), to uz se pravdepodobne nebude opakovat (ale to same jsem si rikal i predloni, kdy jsem tezil zase z jinych souvislosti), navic jsem za posledni rok relativne mene cestoval a chci to zmenit, coz se promitne (ale i toto jsem si rikal posledni 1-2 roky a nic se nezmenilo :) ), chtel jsem pouze co nejrychleji rozkutalet snowball, ale mozna se z toho stala trochu addiction (nyni mam 16 titulu a vim o dalsich minimalne 4 co strasne potrebuji, nemluve o prikupech...)

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Andrej » 02 lis 2019 15:56

Marek: môžeš zverejniť zoznam titulov, prípadne ich % zastúpenie? Teda ak už to niekde nemáš.
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Marek » 02 lis 2019 16:25

Obrázek
image upload

Buylist: Disney, Exxon, Caterpillar, Wells Fargo & Company

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 195
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Ladislav » 20 pro 2019 18:13

Můj roční příjem z dividend rostl letos 30% proti loňskému roku a je poprvé vyšší než můj důchod.
Moje portfolio rostlo letos do dnešního dne 23%.
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea:

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Ondřej » 20 pro 2019 18:24

Ladislav píše:
20 pro 2019 18:13
Můj roční příjem z dividend rostl letos 30% proti loňskému roku a je poprvé vyšší než můj důchod.
Moje portfolio rostlo letos do dnešního dne 23%.
Velká gratulace Ladislave. Jsem rád, že jsem tehdy před sedmi lety objevil Vaše fórum. Věřím, že nejen mě jste inspirací a důkazem, že jsme se vydali na správnou cestu. Děkuji a přeji klidné svátky.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Marek » 20 pro 2019 19:29

Byl to proste jeden velky a dlouhy bullrun year.

Ke dnesnimu dni zaznamenavam rust akcii o 25% (a nejake drobne). Z toho kolem 60% se motal Microsoft (gratuluji vsem vecnym cekatelum na drop ceny teto akcie :) ) a Facebook, Nvidia a Apple dokonce pres 80%. Nejhure se vedlo Lufthanse, -10,5%. Za odmenu pro skvelou 2019 performance jsem ji cca predvcerem prikoupil.

Muj rocni prijem z dividend se zvysil o vice nez 900%. Ale ja do 2019 neznal toto forum a ani prakticky poradne nedrzel dividendove tituly. Pristi rok se spokojim pouze s x2 :)

Letos jsem zejmena stavel pozici v NRZ a Shell (kterou chci v 2020 dostat na 1. misto, ale je mozne, ze rust Applu mne to neumozni, kterouzto pozici jsem budoval v 2017, spolu s nemeckymi automobilkami), kam jsem jednotlive zainvestoval 100.000 a vice. Rad bych na jejich misto pridosadil jeste jednu dividendovou dojnou kravu, ale zadna spolecnost mi neni natolik sympaticka, abych zacal neco souvisle stavet. Myslel jsem si chvili, ze to bude snad WFC, ale vypadaji ze jsou velmi zadluzeni. Snad bych se i zamiloval do Chevronu a stavel tu pozici zde, kdyby nebyl ve stejnem businessu, jako Shellka..

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Pavel » 20 pro 2019 23:00

Marek: ABBV nebo T tě neláká?

Odpovědět