Fastgraphs alternativa 4free

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
rodnoc
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 30 lis 2022 22:02
Has thanked: 3 times

Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od rodnoc » 01 pro 2022 13:56

Existuje nějaká alternativa na Fastgraph, která je zdarma?
Případně zda nedělají nějaké slevové akce na subsciption či není nějaký program s kupóny na slevu.

Znám Seekingalpha, Finwiz, Tradingview, samozřejmě Google a Yahoo, ale to asi nejsou alternativy jak jsem měl možnost poznat během pár free dnů Fastgrafy.
----------------------------------------------------------------------------
"I začínajíci lama ma právo na ohleduplnost"
Warren Buffet @2023

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od czhunter » 01 pro 2022 20:21

Slevové akce nikdy nedělali, co tam roky jsem. Jediná sleva je za roční předplatné.

Alternativa zdarma neexistuje, pokud vím, protože za A) ty data jsou drahá a nikdo by to neutáhl z reklam a B) vývoj aplikace i serverů, na kterých to běží něco stojí. Je to vlastně analytický software běžící na cloudu. To nikdo zadarmo dělat nebude.

No a je potřeba si uvědomit, že jedna hloupá investice, kterou by Fastgraphs zabránil koupit a člověk má ušetřené roční předplatné hned. Nebo naopak odhalená super investice, kterou by jinak člověk nevyděl. Jinými slovy, mnoho lidí se předplatnému Fastgraphs brání, protože ... a pak prodělají desítky tisíc na nějaké akcie, kterou by nikdy nekoupili, pokud by FG měli.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od Marek » 02 pro 2022 00:09

Zde na foru nesetreni na nepravych mistech necekej. Cesky mindset je neplatit na internetu pokud mozno za nic. Pred casem jsem nabizel partial access na Seeking Alpha (denni pristup k hromadam kvalitnich analyz a mnoho dalsiho), napsalo mi presne 0 lidi. Kazdy si to u nas holt nacoruje pres nejake glitche v prohlizecich (pokud jeste funguji).
Zcela vtipne se zde pred nedavnem objevil clovek s nickem Scrooge Mc Duck, tak tomu rikam nomen omen pro toto forum.

Uživatelský avatar
rodnoc
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 30 lis 2022 22:02
Has thanked: 3 times

Re: Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od rodnoc » 02 pro 2022 11:28

czhunter píše:
01 pro 2022 20:21
No a je potřeba si uvědomit, že jedna hloupá investice, kterou by Fastgraphs zabránil koupit a člověk má ušetřené roční předplatné hned. Nebo naopak odhalená super investice, kterou by jinak člověk nevyděl. Jinými slovy, mnoho lidí se předplatnému Fastgraphs brání, protože ... a pak prodělají desítky tisíc na nějaké akcie, kterou by nikdy nekoupili, pokud by FG měli.
Děkuji za odpověď, samozřejmě nezpochybňuji přínosnost FG, nicméně poohlížet se po levnějším řešením nebo možnosti nákupu či free alternativě nepokládám zase až tak za nepatřičné, nakonec i FG má několik placených plánů a nedá se říci, že ten kdo nejde do nejdražšího dělá špatně. Jistě každý nějak začínal a hned si nekupoval, řekněme "Mercedes nástroje" když je stejně nedokázal plně využít, ale dopracoval se k ním postupem času, tak jak ho začala tlačit potřeba.

Můj dotaz pramenil z toho, že jsem zde někde zahlédl nějakou možnost právě slevy na FG, nevím zda to bylo affiliate či něco jiného, ale pokud neexistuje tak tím je vše vyřešeno.
----------------------------------------------------------------------------
"I začínajíci lama ma právo na ohleduplnost"
Warren Buffet @2023

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od czhunter » 02 pro 2022 12:21

poohlížet se po levnějším řešením nebo možnosti nákupu či free alternativě nepokládám zase až tak za nepatřičné
Však jasně. Každý chceme ušetřit, kde se dá. Teda alespoň by jsme měli. Jen jsem se snažil vysvětlil, že peníze za předplatné se ušetří jedním neprovedením špatného nákupu akcie, kterému by Fastgraphs zabránil. Tedy je mnohem dražší si Fastgraphs nepředplácet a přicházet o desítky tisíc špatnými investicemi, než si těch několik stovek zaplatit. Desítky milionů lidí si platí Netflix, ale u Fastgraphs se jim kroutí peněženka.

Proto jen konstatuji, že o ničem zadarmo nevím, ani o ničem, co by se blížilo 10% funkcí Fastgraphs a bylo zadarmo. Což vychází i z nutnosti platit za drahá výchozí data firmě Factset, platit servery a práci programátorů a pak mít jen příjem z reklam, které si dnes každý umí zablokovat adblockem, to prostě není moc reálné. Nehledě na to, že drtivá většina Wall Street hodnotové investování nepoužívá a tedy ani není zájem o vytvoření softwaru pro mizivý zlomek investorů používající tuto strategii, která vyžaduje 6+ let investiční horizont. Dnes je investiční horizont pro většinu 6 týdnů, ne 6 let. Asi i proto to ještě nikdo neokopíroval, navzdory dlouhé existenci Fastgraphs i principů, na kterých funguje.

Pokud někdo fakt jen začíná a 300 Kč měsíčně je neúměrná částka k velikosti třeba dividend, tak jde využívat jen Youtube kanál Fastgraphs, kde je drtivá většina zajímavých blue-chip akcií ve slevě stejnak rozebírána a to zadarmo. A taky se nemusí předplácet každý měsíc. Mezi čtvrtletními reporty se grafy moc nemění a klidně jde dělat rozbor portfolia 1-2x ročně a předplatit si 1-2x ročně na měsíc pro analýzu celého portfolia pro další roky. 300 Kč ročně dá dohromady každý investor, stačí si dát o basu piva za rok míň nebo o krabičku cíg méně.

Affiliate ani nic podobného bohužel neexistuje. K Fastgraphs jsem přivedl již desítky lidí a měl neméně děkovných soukromých zpráv, děkující za doporučení tak skvělého nástroje a seznámení je s Chuckem s jeho 50 lety zkušeností předávaných na Youtube kanálu Fastgraphs. Tedy škoda, affiliate by mi slušně vydělal za ty mnohá doporučení :D .

Abych citoval samotného zakladatele Fastgraphs - Chucka Carnevale: "Nedokážu si vysvětlit, jak někdo může nepředplácet Fastgraphs. Nedovedu si investování bez Fastgraphs představit."

Jeho slova potvrzuji. Bez Fastgraphs si již nedokážu investování představit. Každý, kdo má alespoň trochu větší portfolio si nepředplacením Fastgraphs silně škodí. Toť můj názor.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od czhunter » 02 pro 2022 12:41

Marek píše:
02 pro 2022 00:09
Kazdy si to u nas holt nacoruje pres nejake glitche v prohlizecich (pokud jeste funguji).
Ano fungují. Já osobně však považuji většinu článků na Seeking Alpha za žumpu a mám jen pár oblíbených a rozumných autorů. Stačí si dát články o Paypalu z loňského prosince - samý titulek golden opportunity, buy the dip, I just doubled the investment, greed is good at Paypal apod. Od těchto článků je cena akcie dole 67%.

Fastgraphs to říkal celou dobu, že akcie nemá hodnotu více, než $130 za použití průměrného PE a $98 za použití férové ceny dle rychlosti růstu Podle Petera Lynche (PE=G). Chuck Carnevale dokonce o tom udělal video, že je Paypal předražený a velice rizikový jako výsledek.

Tedy co zavedli Seeking Alpha jen jako placenou službu, tak využívám ty glitche pro čtení zadarmo. Protože ten obsah za to z 80% nestojí pohledem kvality jejich článků. Ty fundamentální data naopak mají celkem dobře zpracované, ale jako předplatitel Fastgraphs je mám již všechny dostupné v rámci Fastgraphs. Z toho důvodu nehodlám SA platit ani cent. Nevyplatí se to. A taky si moc hrabou. $239 ročně a další stovky za jednotlivé autory a jejich skryté články. Člověk by tam zahučel tisíc Dolarů ročně jak nic a co za to má? Články od Brada Thomase, doporučujícího výletní lodě na začátku pandemie, negativní články o GEO, jedné z nej akcií letos a ty jeho hand over fist žumpy, co tam pumpuje desítkami článků jak přes kopírák.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
rodnoc
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 30 lis 2022 22:02
Has thanked: 3 times

Re: Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od rodnoc » 02 pro 2022 12:59

czhunter píše:
02 pro 2022 12:21
Toť můj názor.
Díky moc za některé postřehy a myslím, že se zcela shodujeme ve svých pohledech na věc.
----------------------------------------------------------------------------
"I začínajíci lama ma právo na ohleduplnost"
Warren Buffet @2023

Uživatelský avatar
Scrooge_McDuck
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 29 kvě 2020 10:25

Re: Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od Scrooge_McDuck » 02 pro 2022 17:08

Marek píše:
02 pro 2022 00:09
Zcela vtipne se zde pred nedavnem objevil clovek s nickem Scrooge Mc Duck, tak tomu rikam nomen omen pro toto forum.
Scrooge McDuck není zas tak scrooge pokud jde o služby co stojí za to :D A neobjevil jsem se nedávno, členem jsem víc jak 2 roky, jen radši víc čtu než píšu :)

Uživatelský avatar
rodnoc
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 30 lis 2022 22:02
Has thanked: 3 times

Re: Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od rodnoc » 03 pro 2022 08:58

Ach jo. Proc v kazde komunite se diskuze musi zmenit v balast? Proc spravce to nejak neudrzuje, pod kazdym tematem je pak "tisic" stranek a z toho 90% nesouvisejicich komentaru? Nakonec i tento muj komentář k tomu ted prispel. :-(

Amen
----------------------------------------------------------------------------
"I začínajíci lama ma právo na ohleduplnost"
Warren Buffet @2023

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od czhunter » 03 pro 2022 12:07

Jeden tip, jak získat Fastgraphs na rok s výraznou slevou bych přeci jen měl.

mBanka nabízí bonus novým klientům, kteří si založí nový účet a k němu si zažádají o virtuální eKartu. Pokud s tou eKartou pak zaplatí online, tak mBank vrátí až 2000 Kč zpátky. Dalších 500 Kč přidá Duofinance za použití jejich promo kódu při zakládání účtu, přes jejich link. Akce brzo končí, muselo by se to tedy udělat ideálně hned v pondělí. V případě zájmu pozorně přečíst podmínky a dodržet přesný postup, jak píšou na Duofinance.

https://www.duofinance.cz/mbank-bonus-2022

Dále pak služba SkipPay nabízí taky 1500 Kč vratku za první platbu jejich kartou plus přidá 2x 500 Kč za 5x platbu kartou v následujících dvou měsících.

Bankovní bonusy mi letos komplet zaplatili dárky na vánoce (samozřejmě praktické, ne blbosti). Ušetřené peníze půjdou jak jinak, než na nákup akcií.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Odpovědět