Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 07 bře 2022 20:41

Konecne jsem neco trefil (LMT, NOC 2021, kdyz byla tahle planetka jeste v klidu)
Predcasnym prodejem si to prozatim podupat nehodlam :D, i kdyby se valka "vyresila u stolu", stara dobra studenovalecna tenze/zbrojeni je imho na mnoho let zpet (tedy green deal bude na chvili zcela sekundarni)

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 08 bře 2022 16:14

Martin píše:
07 bře 2022 20:35
Glueless píše:
07 bře 2022 19:01
jak to vidíte s odprodejem vojenských akcií?
úplně se mi zatočila hlava z tak rychlého výstupu ...LMT, NOC, GD

zadáváte prodejky? Na jakých cenách?

NOC měla asi lokální maximum na 490 USD.

Glueless
Ja zatim LMT neprodal, kdybych prodal 1.3. tak bych si drbal hlavu. Cekam kam az pujde APD.
Tehdy jsem ti psal, že se jedná o začátek trendu (a tudíž předčasný prodej), ale teď, po raketovém nárustu, mám za to, že to na chvíli bude stagnovat, resp. propadne se mírně.

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Jack N. » 09 bře 2022 14:29

Glueless píše:
07 bře 2022 19:01
jak to vidíte s odprodejem vojenských akcií?
úplně se mi zatočila hlava z tak rychlého výstupu ...LMT, NOC, GD
zadáváte prodejky? Na jakých cenách?
NOC měla asi lokální maximum na 490 USD.
Glueless
Zbrojaře (GD, HII, LHX, LMT, RTX) mám na dlouhodobé držení. Cena teď může jít do boku či mírně dolů, ale řada států hodlá posílit obranu, z čehož budou profitovat. Válka na Ukrajině je hnus a snad co nejdřív skončí.

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od JosephusMiller » 12 bře 2022 14:36

Unilever
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 14 bře 2022 17:26

Glueless píše:
08 bře 2022 16:14
Martin píše:
07 bře 2022 20:35
Glueless píše:
07 bře 2022 19:01
jak to vidíte s odprodejem vojenských akcií?
úplně se mi zatočila hlava z tak rychlého výstupu ...LMT, NOC, GD

zadáváte prodejky? Na jakých cenách?

NOC měla asi lokální maximum na 490 USD.

Glueless
Ja zatim LMT neprodal, kdybych prodal 1.3. tak bych si drbal hlavu. Cekam kam az pujde APD.
Tehdy jsem ti psal, že se jedná o začátek trendu (a tudíž předčasný prodej), ale teď, po raketovém nárustu, mám za to, že to na chvíli bude stagnovat, resp. propadne se mírně.

G.
Jo, zatim to nechavam byt. Dnes Nemecko oznamilo, ze chce 35kousku f-35, takze dalsi prijem pro LMT.
U APD porad cekam.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

pedrocz
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 21 bře 2022 08:33
Has thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od pedrocz » 24 bře 2022 09:17

Podle mě aktuálně těžko hledat titul, který by porazil inflaci (určitě nad 15%). Já proto zůstávám v protiinflačních dluhopisech republiky. Jen mě mírně znepokojují poměrně časté zmínky o možnosti měnové reformy. Snad k ničemu takovému nedojde, neumím si představit, čeho všeho by se to dotklo. Vklady v CZK jsou jasné, ale co třeba vklady v cizích měnách, případně další aktiva?

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 25 bře 2022 18:18

pedrocz píše:
24 bře 2022 09:17
Podle mě aktuálně těžko hledat titul, který by porazil inflaci (určitě nad 15%). Já proto zůstávám v protiinflačních dluhopisech republiky. Jen mě mírně znepokojují poměrně časté zmínky o možnosti měnové reformy. Snad k ničemu takovému nedojde, neumím si představit, čeho všeho by se to dotklo. Vklady v CZK jsou jasné, ale co třeba vklady v cizích měnách, případně další aktiva?
jsi si jistý, že máš správné informace?
Zdroj ČNB:
"Průměrná míra inflace za celý rok 2021 činila 3,8 %, a byla tak nejvyšší od roku 2008. V prosinci inflace činila 6,6 %
Meziroční inflace (únor 2022): 11,1 %
Správná interpretace: V únoru 2022 vzrostly ceny zboží a služeb, které spotřebovává průměrná česká domácnost, o 11,1 % v porovnání se stejným měsícem v roce 2021.
ČNB je přesvědčena, že díky razantním krokům, které učinila od poloviny roku 2021 do současnosti, přispěje k obratu inflace směrem k 2% cíli. Inflace by tak měla začít ve druhé polovině roku 2022 postupně klesat a v roce 2023 se již bude nacházet v blízkosti 2% cíle."

Pak záleží, jaký máš investiční horizont, pokud v řádech týdnů/měsíců, jsi pak spíš trader a na inflaci stejně kašleš, ne?

Já investuji na delší horizont a podobnými drobnostmi se nenechám rozptýlit.
Také "trejduji" a tam mě inflace taky nezajímá.
Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

pedrocz
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 21 bře 2022 08:33
Has thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od pedrocz » 26 bře 2022 11:33

Glueless píše:
25 bře 2022 18:18
pedrocz píše:
24 bře 2022 09:17
Podle mě aktuálně těžko hledat titul, který by porazil inflaci (určitě nad 15%). Já proto zůstávám v protiinflačních dluhopisech republiky. Jen mě mírně znepokojují poměrně časté zmínky o možnosti měnové reformy. Snad k ničemu takovému nedojde, neumím si představit, čeho všeho by se to dotklo. Vklady v CZK jsou jasné, ale co třeba vklady v cizích měnách, případně další aktiva?
jsi si jistý, že máš správné informace?
Zdroj ČNB:
"Průměrná míra inflace za celý rok 2021 činila 3,8 %, a byla tak nejvyšší od roku 2008. V prosinci inflace činila 6,6 %
Meziroční inflace (únor 2022): 11,1 %
Správná interpretace: V únoru 2022 vzrostly ceny zboží a služeb, které spotřebovává průměrná česká domácnost, o 11,1 % v porovnání se stejným měsícem v roce 2021.
ČNB je přesvědčena, že díky razantním krokům, které učinila od poloviny roku 2021 do současnosti, přispěje k obratu inflace směrem k 2% cíli. Inflace by tak měla začít ve druhé polovině roku 2022 postupně klesat a v roce 2023 se již bude nacházet v blízkosti 2% cíle."

Pak záleží, jaký máš investiční horizont, pokud v řádech týdnů/měsíců, jsi pak spíš trader a na inflaci stejně kašleš, ne?

Já investuji na delší horizont a podobnými drobnostmi se nenechám rozptýlit.
Také "trejduji" a tam mě inflace taky nezajímá.
Glueless
Já tento optimismus nesdílím. Ano, únorová meziroční inflace byla 11,1%. To bylo před Ukrajinou. Sama ČNB nás v poslední predikci připravuje na 14% a nulový hospodářský růst na konci roku. Očekávám v polovině letošního roku inflaci nad 15%. Současně se letos na jednocifernou inflaci nedostaneme. Dosažení inflačního cíle ČNB cca 2% nehrozí ani příští rok. Kéž bych se v něčem mýlil.
Jsem investor typu BuyAndHold, postupně nakupuju od roku 2006, téměř výhradně hodnotové akcie. Prodej jsem si ještě nevyzkoušel.
Jak jsem psal, za současných cen nevidím zajímavou příležitost k nákupu, takže držím cash v protiinflačních dluhopisech do doby, než bude inflace pod 10% a nebo než začne výprodej. U většiny titulů, které mě zajímají pro dlouhodobé držení, mně vychází roční výnos 8-12%. Navíc jsou tyto tituly blízko svých maxim.
Jediné co mě na protiinflačních dluhopisech znepokojuje, je obávaná měnová reforma. Nemám představu, jak by mohla vypadat a jak se případně bránit.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 29 bře 2022 20:01

Martin píše:
14 bře 2022 17:26
Glueless píše:
08 bře 2022 16:14
Martin píše:
07 bře 2022 20:35

Ja zatim LMT neprodal, kdybych prodal 1.3. tak bych si drbal hlavu. Cekam kam az pujde APD.
Tehdy jsem ti psal, že se jedná o začátek trendu (a tudíž předčasný prodej), ale teď, po raketovém nárustu, mám za to, že to na chvíli bude stagnovat, resp. propadne se mírně.
G.
Jo, zatim to nechavam byt. Dnes Nemecko oznamilo, ze chce 35kousku f-35, takze dalsi prijem pro LMT.
U APD porad cekam.
čekáš pořádu APD nebo jsi se už spustil?
technicky to vypadá, že zformoval dno a jde zpátky nahoru.
já už mám nakoupeno.
sice to nebylo totální dno, to neumím, ale v tom ďolíku to bylo :)
Hve Fun Investing
Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 29 bře 2022 20:37

Glueless píše:
29 bře 2022 20:01
Martin píše:
14 bře 2022 17:26
Glueless píše:
08 bře 2022 16:14

Tehdy jsem ti psal, že se jedná o začátek trendu (a tudíž předčasný prodej), ale teď, po raketovém nárustu, mám za to, že to na chvíli bude stagnovat, resp. propadne se mírně.
G.
Jo, zatim to nechavam byt. Dnes Nemecko oznamilo, ze chce 35kousku f-35, takze dalsi prijem pro LMT.
U APD porad cekam.
čekáš pořádu APD nebo jsi se už spustil?
technicky to vypadá, že zformoval dno a jde zpátky nahoru.
já už mám nakoupeno.
sice to nebylo totální dno, to neumím, ale v tom ďolíku to bylo :)
Hve Fun Investing
Glueless
Jo uz ho mam, stejne jako ty mimo dno. Kdyz to slo zpatky pres 320, tak jsem nemel cas a koupil za 335. Asi jsem mel zkusit dat limit na nakup, ale proste radsi koupim primo.
Zatim jsem castecne neprodal ani LMT a XOM.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Odpovědět