Akcie pro děti

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Akcie pro děti

Příspěvek od Marek » 14 kvě 2021 11:59

Moje dosavadni side-portfolio na Degiro, ktere buduji pro nejmladsi sestru (13 let): GILD, INTC, CSCO, PG, T, AAPL. Nejnoveji jsem koupil ten Apple. Performance tohoto mikro-portrfolia je vlastne lepsi, nez me vlastni hlavni staje. Ale ne, ze by na tom nejak zalezelo. Cilem zde je pochopeni compoundu dividend po cely zivot, aby si k tem firmam (ktere nas pravdepodobne preziji) chodila pro prachy zadarmo. Ale nejak mne tam chybela dynamictejsi slozka, tak jsem tam pridal jablecnou akcii.

Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Akcie pro děti

Příspěvek od _turek » 14 kvě 2021 22:40

Mé malé děti (2,3 roky) mají u mě od prarodičů v portfoliu Visu. Hledal jsem spíš "růstovku" která tu za 20 let snad bude. Mí rodiče mi dali nějaké peníze ať je dám dětem až budou dospělé, tak jsem je hodil na cca 20 let do Visy. Když přijdou další peníze tak jim rozšířím portfolio. Jak jim to předáme ještě uvidím.
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

Uživatelský avatar
IG_Ronie
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 říj 2020 12:58

Re: Akcie pro děti

Příspěvek od IG_Ronie » 15 kvě 2021 19:55

VISA je skvělá společnost, ale já se trochu bojím rozvoje konkurence a alternativních metod. Ale je fakt, že ten síťový efekt, co to aktuálně má, je masakr. A hrají si i s krypto :)
CZ akcie: ČEZ | Moneta | O2 | Komerčka | Kofola | Avast | CTP

Zahraniční: INTC | R6C3 (Shell) | BABA | KO | VZ | T | BAC | MSFT | ABBV | CVS | VOD | PG | 9888 (Baidu) | ATVI | SPCE | SSSS | SBSW

REITs: MPW | O | AMT

ETF: IQQQ (voda) | Portu

ravo
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2021 09:55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Akcie pro děti

Příspěvek od ravo » 23 kvě 2021 14:45

czhunter píše:
24 dub 2021 17:20
Na rozdíl od Buffetta, kterého cituje každý jouda, tak Lynch byl snad ještě lepší investor než Buffett.
No rozhodně Buffett zbohatl víc.

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Akcie pro děti

Příspěvek od JosephusMiller » 03 úno 2022 21:31

Rozšiřuju dětské PF o Nintendo (NTDOY adr).
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Odpovědět