Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 05 lis 2021 09:19

Ja prikoupil O, dneska asi vezmu nove DEA, jestli zustane pod 21. LMT mozna taky jeste prikoupim.
Mam v cash polovinu hodnoty ptf a cekam na korekci.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 05 lis 2021 09:36

Victor Nettoyeur píše:
27 říj 2021 16:21
Gazprom akumuluju cca 2 roky, ale aktualne mi uz dela vetsi podil nez bych rad, takze mam stopku a tesim se jake budou dividendy;) I po te jizde neni drahy, podle aktualni ceny plynu a poptavce z Ciny, tlaku na Evropu mi nejake politicke riziko nedela moc starosti. Nedelam si moc iluze, ten podnik je black box a znalci ruskych zvyklosti na mistnim trhu moc neinvestuji, ale to ja mam stejne u CZ trhu kdyz tu vidim ten bordel a nedela mi problem urcite riziko akceptovat kdyz to slusne ponese.
Ruske akcie mi po tech jizdach v USA a pomalu i Evrope pripadaji jako jedna z poslednich veci, co zbyva, z meho pohledu to co se posledni dobou delo na BCPP je tvrda exotika, faktor dukladnejsi znalosti domaciho bordelu nez toho v Rusku me moc neuklidnuje. No Rusko je hlavne obrovske, zdroje jsou v podstate nevycerpatelne (a i priroda, ktera je pres veskerou skandalizaci i fakticke obri skody v nedavne dobe stale 1000x zachovalejsi, nez ta evropska, mj. kvuli minimalni osidlenosti a obri velikosti), valuace nizke, a schopnost vyrabet za minimalni naklady (v nuznych podminkach) je primo legendarni... Takze pokukuji po: Nornickel, Gazprom... Tyhle firmy jsou zcela "gushing cash" a vetsinou sobestacne, zasob habakuk, ekoregulace veskere zadne, a jak Evropa/USA nema maty, tak stare restrikce jdou stejne rychle stranou...

Jinak mam letos prozatim husty rok, YOY zhodnoceni 30%, z toho Nvidia 240% (dlouhodobe pres 400%), Nucor (120%) apod, revenue je prozatim dostatecne protiinflacni :), tak jsem zvedav, co bude dal. Nejhorsi performance - LHA, vice nez -40% a je mi to burt.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od StanikKolarik » 05 lis 2021 13:04

A já jsem prodal Kyndryl (NYSE:KD) o kterém jsem ani nevěděl že ho mám
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 05 lis 2021 13:48

Marek píše:
05 lis 2021 09:36
Ruske akcie mi po tech jizdach v USA a pomalu i Evrope pripadaji jako jedna z poslednich veci, co zbyva.
Tak muzes si vybrat mezi Ruskem a Cinou, pokud teda nemas chut jeste na vetsi exotiku;) Ruske jsou uz dlouhodobe levne a ma to jiste dobre duvody. Ja si vybral GAZ hlavne jako hedge abych se doma nemusel bat zapnout kotel, na dalsi firmy uz si asi necham zajit chut.
StanikKolarik píše:
05 lis 2021 13:04
A já jsem prodal Kyndryl (NYSE:KD) o kterém jsem ani nevěděl že ho mám

U me to vypada ze mi to zatim na degiru nepripsali, nechal jsem si jeden symbolicky kus IBM, takze bych alespon ocekaval nejake usd vyrovnani, kdyz to nebylo dost na 1ks KD

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 05 lis 2021 15:47

No, podle mne, ale soudim z medii, je level of douchebagery v Cine uplne mimo ramec bezneho bordelu v rozvojovem svete, nevsiml jsem si, ze by v Rusku mizeli miliardari (pouze analytici a novinari), nebo ze by jeopardizovali a rozkulacovali vlastni firmy (rozbijeni jiz davno kontrolovaneho neni v nastolene oligarchii v nicim zajmu)... Tedy Rusko hodnotim jako prepanikarene... Samozrejme Rusko je tvrdy oldskoul pulka firem neco hleda v zemi a druha pulka to neco zpracovava a preprodava... Cina je trendy, ale porad podjebavaji sami sebe, i excelentni Binance (kryptoburza) radeji chytre zdrhla na Maltu. Firem co placaji dotovana elektroauta, platformuji borcum, co nekde preprodavaji rohliky apod. uz mam beztak po krk a predpokladam, ze v pristim bearmarketu z nekterych hodne potece barva

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od StanikKolarik » 05 lis 2021 17:36

Victor Nettoyeur píše:
05 lis 2021 13:48
StanikKolarik píše:
05 lis 2021 13:04
A já jsem prodal Kyndryl (NYSE:KD) o kterém jsem ani nevěděl že ho mám

U me to vypada ze mi to zatim na degiru nepripsali, nechal jsem si jeden symbolicky kus IBM, takze bych alespon ocekaval nejake usd vyrovnani, kdyz to nebylo dost na 1ks KD
tak změna - neprodal...
teď se mi to přejmenovalo na "Spin off: Nákup 0 KYNDRYL HOLDINGS INC. COMMON STOCK WHEN-ISSUED@0 USD (US50155Q1004)"
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Jack N. » 08 lis 2021 18:30

Marek píše:
05 lis 2021 09:36
Nejhorsi performance - LHA, vice nez -40% a je mi to burt.
A nebyl to omyl a nechtěl si ve skutečnosti koupit LHX ? :) To bys byl docela vysmátej ...
https://finviz.com/quote.ashx?t=LHX&ty=c&ta=0&p=m
... je level of douchebagery ...
Co to vlastně znamená ? Na webu jsem něco našel, ale úplně jasné mi to není ...

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 08 lis 2021 21:38

Jack N. píše:
31 říj 2021 14:48
Co se dělo v mém ZOO v říjnu:
a vzal místo něj Sibanye Stillwater (SBSW). Společnost slušně roste, "precizní" kovy mají již podíl 78% a nedávno oznámili další akvizice do hliníku a niklu. Jediné, co se mi nelíbí je Jihoafrický domicil, no v minulosti se vyjádřili, že by rádi hlavní listing v Kanadě nebo USA. Pak by bylo dobré udělat spin-off zlata, které těží za vyšší náklady než je průměr ostatních těžařů a "odemknout" tak hodnotu společnosti.
Nová pozice: Lam Research (LRCX)
Přikoupena "klasika" BMY, JNJ a LMT
taky mám SBSW, nyní zvažuji příkup za nižší ceny, uvidím jak se vyklube technicky.
S těmi kovy to ale nemusí být tak světlé do budoucna, protože spousta z nich se využívá v součástkách (katalyzátory apod.) v klasických automobilech, kde se očekává pokles na úkor alternativních vozidel.
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 08 lis 2021 21:42

a znovu se nám vykresluje kandidát na short...

TSLA

posledně to pěkně vyšlo, tak to zkusíme znova, short TSLA 1174
Nadšení ze summitu vyprchává, fundament nemá cenu sledovat, ten opustil už dávno, ale teď je i podle sebe přepálený.

Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 09 lis 2021 18:21

Glueless píše:
08 lis 2021 21:42
a znovu se nám vykresluje kandidát na short...

TSLA

posledně to pěkně vyšlo, tak to zkusíme znova, short TSLA 1174
Nadšení ze summitu vyprchává, fundament nemá cenu sledovat, ten opustil už dávno, ale teď je i podle sebe přepálený.

Glueless
tady někdo trhnul kobercem?
za dnešek -9,4 % spadlo na 1053, pro shortaře ráj ;)

Have Fun Investing
Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Zamčeno