Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 25 dub 2021 02:04

Tak samozrejme se cyklicke akcie nekupuji, kdyz jsou popularni na €100, nybrz kdyz jsou neoblibene na €50 (ne, ze bych se toho na zacatku drzel, nyni uz ano). No FB mam samozrejme taky. Vlastne mam 4 z 5 Faangu. To je zcela evidentni superior byznys model, a postavit firmu bez dluhu na skoro $1T marketcap je punk, zastavit je muzou pouze skandaly a regulace. Byla to dlouho moje #2 pozice (i jsem ji nedavno posiloval na $270), ale BMW ji nedavno predrostlo :)
Tedy o mne opet vis malo a spekulujes, z mych TOP 10 pozic jsou jen 6 dividendove firmy, 2 plati zanedbatelne divi a 2 rustovky neplati vubec...

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 26 dub 2021 20:15

dneska je to s nakupováním nepředraženého titulu, který má potenciál růstu a není úplný šrot těžké...

fundamentálně je to OK už delší dobu, ale nyní se pěkně vybarvuje i technicky (opět)
....chvíle napětí....

MAC

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 26 dub 2021 20:48

Dnes jsem koupil INTC na $58.x (zakulaceni na 100ks papiru) a IRM na $40.x

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 26 dub 2021 21:05

Marek píše:
25 dub 2021 02:10
At je nejaka prdel, koupil jsem na $297 Coinbase (pote, co jsem vydelal asi x25 na Binance, jsem zde naplnen takovym tim spravnym dumb-money optimismem)
Tohle me zajima:) To jsi BNB zcela vyprodal s tim, ze ti ten gain staci a "uklidil" si to do neceho jako je COIN?
Pokud bude v kryptu bear market, tak pujde dolu vse a Coinbase to smete taky, mozna bych o ni uvazoval za nejake rozumne penize, coz 60mld fakt neni. Jsem moc zvedavy jak zapracuje na tech sluzbach pro velke hrace, protoze se tam okolo nich slita spousta investicnich bank a aktualni poplatky pro retail jsou dlouhodobe neudrzitelne.
Jinak delam neco podobneho s tim, ze to ale davam do konzervativnich divi kousku, o ktere se snad nemusim do duchodu moc bat, ale BNB si vzdy nejaky necham, jako jeden z mala se dostal mnohem vyse v BTC paru nez minule ATH a burza mi aktulane dava pekny yield cca 15%pa.

Abych nebyl uplne OT, tak jsem dnes opet zhresil a ikdyz uz mam stopku na BABA, tak jsem neco malo vrazil do Tencentu. Na Cinu jsem proste vic a vic bullish a porad se u me v ptf perou konzervy jako AFL, PG, JNJ, GIS, BRK s vecma jako SQ, V, ATVI, TEVA...uvidime jak si ten kockopes povede;)

Uživatelský avatar
IG_Ronie
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 říj 2020 12:58

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od IG_Ronie » 27 dub 2021 09:27

Taky jsem vcera dumal, co koupit. Pridal jsem par kusu INTC. Sice nad moji nakupkou, ale pokles byl fajn. A otevrel jsem PG. Porad mi prijde nadhodnocene, ale podle RSI to bylo dost preprodane a byl taky pokles. A je to takova jistotka a klasika pro divi portfolio 🙂

Zadal jsem pokyn na 9888 (Baidu na Hong Kong burze). Taky pokukuju ted po Cine. Chtel jsem koupit i Alibabu (9988), ale slo jen po 100 kusech, coz je dost. Tak jsem si znovu koupil to ADR na NYSE. Mam toho ted mene, ale jsem klidnejsi, ze to mam u IB a ne Degiro. Udajne kdyby byl delisting, tak seriozni broker to prevede na novy ticker na jine burze. A v IB mam vetsi duveru asi.
CZ akcie: ČEZ | Moneta | O2 | Komerčka | Kofola | Avast | CTP

Zahraniční: INTC | R6C3 (Shell) | BABA | KO | VZ | T | BAC | MSFT | ABBV | CVS | VOD | PG | 9888 (Baidu) | ATVI | SPCE | SSSS | SBSW

REITs: MPW | O | AMT

ETF: IQQQ (voda) | Portu

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 27 dub 2021 17:28

IG_Ronie píše:
27 dub 2021 09:27
Taky jsem vcera dumal, co koupit. Pridal jsem par kusu INTC.

Taky pokukuju ted po Cine.
Tak jsem si znovu koupil to ADR na NYSE. Mam toho ted mene, ale jsem klidnejsi, ze to mam u IB a ne Degiro. Udajne kdyby byl delisting, tak seriozni broker to prevede na novy ticker na jine burze. A v IB mam vetsi duveru asi.
ad INTC) jak jsem psal, je ptořeba ještě pár dní počkat, bude ještě klesat.

ad čína) jj, taky hledám alternativu k US trhu.
Jen zchladím tvůj optimismus ohledně postoje "seriózního" brokera IB postoje k delistingu: praktická zkušenost s delistovaným CHL je, že se neobtěžovali převádět :!: ...ale jinak dobrý výběr.

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 27 dub 2021 17:40

Victor Nettoyeur píše:
26 dub 2021 21:05
Marek píše:
25 dub 2021 02:10
At je nejaka prdel, koupil jsem na $297 Coinbase (pote, co jsem vydelal asi x25 na Binance, jsem zde naplnen takovym tim spravnym dumb-money optimismem)
Tohle me zajima:) To jsi BNB zcela vyprodal s tim, ze ti ten gain staci a "uklidil" si to do neceho jako je COIN?
Pokud bude v kryptu bear market, tak pujde dolu vse a Coinbase to smete taky, mozna bych o ni uvazoval za nejake rozumne penize, coz 60mld fakt neni. Jsem moc zvedavy jak zapracuje na tech sluzbach pro velke hrace, protoze se tam okolo nich slita spousta investicnich bank a aktualni poplatky pro retail jsou dlouhodobe neudrzitelne.
Jinak delam neco podobneho s tim, ze to ale davam do konzervativnich divi kousku, o ktere se snad nemusim do duchodu moc bat, ale BNB si vzdy nejaky necham, jako jeden z mala se dostal mnohem vyse v BTC paru nez minule ATH a burza mi aktulane dava pekny yield cca 15%pa.

Abych nebyl uplne OT, tak jsem dnes opet zhresil a ikdyz uz mam stopku na BABA, tak jsem neco malo vrazil do Tencentu. Na Cinu jsem proste vic a vic bullish a porad se u me v ptf perou konzervy jako AFL, PG, JNJ, GIS, BRK s vecma jako SQ, V, ATVI, TEVA...uvidime jak si ten kockopes povede;)
Samozrejme jsem si vsechno BNB nechal a COIN vzal jen za drobne, Coinbase je vedle Binance shitka:), ale holt co delat, kdyz filosofie firmy je takova, ze IPO Binance dlouho - teoreticky mozna nikdy - nebude, asi jako ty jedu ca 15% APY staking primo na Binance, temer vse drzim od jara '18 od value cca $15, a mel jsem vzit x-krat tolik (a i jsem chtel, kdyz to bylo jeste "dole", ale [cenzura] jsem se na to bohuzel, jde o kryptomenu s vubec nejvetsi/nejrobustnejsi aplikaci na trhu...)

PG jsem zvazoval taky, ale dostalo to u mne jak emocni (ty priblble gender-balanced reklamy na holici strojky apod.) i racionalni stopku (pe je proste vysoko a yield skoro uz smesny, a u takove firmy to na razantni zvyseni revenue nevidim)

U takoveho dinosaura proste ocekavam, ze budu brat neco jako 3-5% dividendu a kupovat to jako dluhopis, neni-li toto splneno, radeji sahnu po nejakem fajnem reitu

Uživatelský avatar
IG_Ronie
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 říj 2020 12:58

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od IG_Ronie » 27 dub 2021 19:08

Glueless píše:
27 dub 2021 17:28
IG_Ronie píše:
27 dub 2021 09:27
Taky jsem vcera dumal, co koupit. Pridal jsem par kusu INTC.

Taky pokukuju ted po Cine.
Tak jsem si znovu koupil to ADR na NYSE. Mam toho ted mene, ale jsem klidnejsi, ze to mam u IB a ne Degiro. Udajne kdyby byl delisting, tak seriozni broker to prevede na novy ticker na jine burze. A v IB mam vetsi duveru asi.
ad INTC) jak jsem psal, je ptořeba ještě pár dní počkat, bude ještě klesat.

ad čína) jj, taky hledám alternativu k US trhu.
Jen zchladím tvůj optimismus ohledně postoje "seriózního" brokera IB postoje k delistingu: praktická zkušenost s delistovaným CHL je, že se neobtěžovali převádět :!: ...ale jinak dobrý výběr.

G.
Jojo, je to dost možné, že INTC ještě klesne. Jak to šlo pod 59 USD, tak jsem vzal pět kousků. Pokud půjde na 55 USD, tak chci vzít další. Je to jedna z mých největších pozic, tak to nechci přehánět, ale zase jsem pořád přesvědčený, že ten negativní sentiment je přehnaný a ta firma velmi kvalitní a jen tak nás neopustí :)

S tím IB jsi mě teda moc nepotěšil... :) To jsem si mohl nechat svoje BABA na Degiro a ne dělat takové čachry. Já teda na IB chtěl koupit na tom Hong Kongu, takže mě to minimum 100 kusů udělalo dost čáru přes rozpočet...(třeba to Baidu šlo koupit menší množství). Tak snad žádnej delist nebude... :)
CZ akcie: ČEZ | Moneta | O2 | Komerčka | Kofola | Avast | CTP

Zahraniční: INTC | R6C3 (Shell) | BABA | KO | VZ | T | BAC | MSFT | ABBV | CVS | VOD | PG | 9888 (Baidu) | ATVI | SPCE | SSSS | SBSW

REITs: MPW | O | AMT

ETF: IQQQ (voda) | Portu

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od MiHons » 27 dub 2021 20:33

Glueless píše:
27 dub 2021 17:28
IG_Ronie píše:
27 dub 2021 09:27
Taky jsem vcera dumal, co koupit. Pridal jsem par kusu INTC.

Taky pokukuju ted po Cine.
Tak jsem si znovu koupil to ADR na NYSE. Mam toho ted mene, ale jsem klidnejsi, ze to mam u IB a ne Degiro. Udajne kdyby byl delisting, tak seriozni broker to prevede na novy ticker na jine burze. A v IB mam vetsi duveru asi.
ad INTC) jak jsem psal, je ptořeba ještě pár dní počkat, bude ještě klesat.

ad čína) jj, taky hledám alternativu k US trhu.
Jen zchladím tvůj optimismus ohledně postoje "seriózního" brokera IB postoje k delistingu: praktická zkušenost s delistovaným CHL je, že se neobtěžovali převádět :!: ...ale jinak dobrý výběr.

G.
také čekám na další pokles INTELu, první příkaz mám na 55 USD, ale nezlobil bych se kdybychom se dostali na 45 USD, tam už bych se nebál přiložit více, navíc by tam krásně seděla i technika :))

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od bulinak » 28 dub 2021 14:02

INTC na 45$ by byl hezký výpis PUT.
Stavím zoo.

Zamčeno