Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 15 úno 2022 18:14

czhunter píše:
03 úno 2022 21:06
John Bogle to říkal, zakladatel indexového investování a Vanguardu s 6 Biliony Dolarů aktiv pod správou. Který strávil desítky let zkoumáním jiných investičních stylů oproti indexům.

68% win ratio po kolik let a po kolik medvědích trhů a cyklů? Posledních 12 let šel trh jen nahoru. A dle statistik 90% traderů přijde o peníze a jen 10% nejlepších uspěje. Co z tebe dělá těch 10% top světa a co je tvoje výhoda proti milionům ostatních traderů používajících složité algoritmy a platící nejchytřejší a nejzkušenější hlavy světa?
ad John Bogle) to je něco jako sell side analytik...prodává produkt (ETF) a přihřívá si polívčičku...
Já dělám to, co mi funguje.

ad posledních 12 let) evidentně nevíš nic o tradingu. Je mi jedno, kam to jde, chci být na správné straně.
Projdi si moje zde zveřejněné obchody. Najdeš nějaký, který nevyšel?

ad trh šel nahoru) mmch 2x short TSLA, oba po pár dnech profitabilní a uzavřené.

Jinak nechápu tvoji zabedněnost, napíšu ti 68 % win rate a prům. zisk a ztrátu...na to napíšeš, Co z tebe dělá těch 10% top světa...moje odpověd: výsledky :!: ??? co jiného :roll:

Fakt radost diskutovat, toto uzavírám, jdeš na black list.

Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 15 úno 2022 18:25

odprodal jsem olejové tituly (mmch prodal na lokálním maximu a kupoval na lokálních minimech, info pro ty popírače časování trhu, oni ví, kdo jsou) jak ohlášeno 26.1.2022, "V jaké fázi vidíte komoditní cyklus? Já už začal odprodávat, co jsem nabral za covidu"

Teď jsem nevěděl, co s penězi, tak jsem si zaspekuloval na PYPL.
Nákup Paypal, open 15.2.2022.

Absolutně nic o tom nevím, nepoužívám to, jen se o tom mluví, je to ve zprávách, padá jak šutr, tak proč ne? :-D
Samozřejmě jen proto,a bych dokázal, že nejde časovat trh :-)

Co myslíte, vyjde to?

Have Fun Investing & Trading
Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od JosephusMiller » 15 úno 2022 20:57

Glueless píše:
15 úno 2022 18:25
odprodal jsem olejové tituly (mmch prodal na lokálním maximu a kupoval na lokálních minimech, info pro ty popírače časování trhu, oni ví, kdo jsou) jak ohlášeno 26.1.2022, "V jaké fázi vidíte komoditní cyklus? Já už začal odprodávat, co jsem nabral za covidu"

Teď jsem nevěděl, co s penězi, tak jsem si zaspekuloval na PYPL.
Nákup Paypal, open 15.2.2022.

Absolutně nic o tom nevím, nepoužívám to, jen se o tom mluví, je to ve zprávách, padá jak šutr, tak proč ne? :-D
Samozřejmě jen proto,a bych dokázal, že nejde časovat trh :-)

Co myslíte, vyjde to?

Have Fun Investing & Trading
Glueless
Noo... nepovazuju se v tomhle ohledu za odbornika, ale pokud jde o nakup a prodej nedividendovych titulu, tak se casovat trh proste musi, ne? :-).

Ja se radeji drzim dividendovych, ale je fakt, ze PYPL nebo META upadly tak, ze lakaji i mne :-)
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od StanikKolarik » 16 úno 2022 10:41

Ahoj, mám takový multidotaz...
NYSE:MAIN vypadlo z GreenListu,takže mi to daní 35%
je to daňově taky nějak uznatelné nebo jde prostě 20% do kopru?
myslíte že je to dočasné nebo nafurt a tedy to radši prodat a nahradit něčím jiným?
Nojo, ale čím? Těch 12 štědrých divi ročně se mi docela líbilo :-)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 16 úno 2022 13:40

StanikKolarik píše:
16 úno 2022 10:41
Ahoj, mám takový multidotaz...
NYSE:MAIN vypadlo z GreenListu,takže mi to daní 35%
je to daňově taky nějak uznatelné nebo jde prostě 20% do kopru?
myslíte že je to dočasné nebo nafurt a tedy to radši prodat a nahradit něčím jiným?
Nojo, ale čím? Těch 12 štědrých divi ročně se mi docela líbilo :-)
Jaky broker?
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

volnicko
Pokročilý
Příspěvky: 213
Registrován: 23 led 2021 19:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 6 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od volnicko » 16 úno 2022 13:55

StanikKolarik: Jde to do kopru. Nepomuze presun k jinemu brokerovi?
Martin: GreenList.. To bude Degiro.

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od minarjo » 16 úno 2022 14:20

MAIN jsem i z tohoto důvodu (že Degiro má "výhrady" vůči stylu podnikání těchto BDC firem a do daňového zvýhodnění předáním rezidence investorů americké straně je tedy nezahrnuje) koupil v Lynx. Degiro není na ni vhodný broker, stejně jako u jiných firem s daňovými vratkami. A to buď rád, že Degiro úplně nezastavilo obchodování s tímto titulem, u některých to udělali (pak šlo jen prodat, např. REIT O - Realty Income). Jinak ta daň když rezidence není předána je v USA základních 30% (místo snížených 15%) a ne 35% - to si nejspíš pleteš s daní v ČR u českých akcií, když není rezidence předána české straně (tedy třeba u českých akcií koupených nevhodně u Degiro či třeba XTB - české akcie kvůli daním kupovat výhradně u brokerů s českými kořeny, nejlevněji ve Fio, o něco dráž třeba v RB).

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od StanikKolarik » 16 úno 2022 23:24

díky...
- jako zakládat třetího brokera (ještě mám Fio kvůli CZ titulům) kvůli jednomu titulu se mi moc nechce
- to že Degiro pozastavilo nákupy jsem zažil (dva roky jsem měl jenom 10ks MAIN), pak to pustili tak jsem zněkolikanásobil pozici
- každopádně, těch 30% se mi úplně trpět nechce, proto hledám náhradu (jsem na tom 60% v plusu, takže to ale asi prodám i bez náhrady)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Jack N. » 17 úno 2022 14:58

Glueless píše:
15 úno 2022 18:25
odprodal jsem olejové tituly (mmch prodal na lokálním maximu a kupoval na lokálních minimech, info pro ty popírače časování trhu, oni ví, kdo jsou) jak ohlášeno 26.1.2022, "V jaké fázi vidíte komoditní cyklus? Já už začal odprodávat, co jsem nabral za covidu"
Infrastrukturu (ENB, TRP a WMB) mám na dlouho na divi, ty neprodám ani za zlaté tele :-)
V pátek skoro určitě přijdu o VET, vstup za 5.5$, výstup za 16$ (15$ strike vypsané call opce + 1$ premium). Tady růst ceny trochu překonal očekávání, třeba bude ještě šance na návrat při slušné ceně a když ne, tak zisk se počítá.
U starého ptf u Fia mám ještě BP a Shell, zisk mezi 15-35%, žádná sláva, ale neřeším to a nechávám je svému osudu.

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od JosephusMiller » 18 úno 2022 16:09

Redim MMM a vstup do FB
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Zamčeno