Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Honz4
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 26 srp 2020 10:15

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Honz4 » 10 lis 2021 14:34

Tomu se říká dobře načasovanej short 👍 Já to tam zkusil napálit už na hodnotě 1023 babek. Po tý zprávě o 100 000 autech pro Heartz mi to přišlo už prostě moc přehypovaný....a teď jsem teda konečně zase mas o menos na svejch :)

Akorát jsem přemejšlel, jak se shortování bere daňově. Motám se teď na hranici prodejů kousek pod tou hranicí 100 000 Kč a nevím, jestli to tam patří už teď? Když si řeknu, že jsem to prodal, tak bych to tam dal, ale logicky, když jsem to nekoupil, tak nemůžu prodávat. Lépe zní, že jsem započal krátkou pozici, a danit tedy budu až při jejím ukončení :D

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 11 lis 2021 06:45

Honz4 píše:
10 lis 2021 14:34
Tomu se říká dobře načasovanej short 👍 Já to tam zkusil napálit už na hodnotě 1023 babek. Po tý zprávě o 100 000 autech pro Heartz mi to přišlo už prostě moc přehypovaný....a teď jsem teda konečně zase mas o menos na svejch :)

Akorát jsem přemejšlel, jak se shortování bere daňově. Motám se teď na hranici prodejů kousek pod tou hranicí 100 000 Kč a nevím, jestli to tam patří už teď? Když si řeknu, že jsem to prodal, tak bych to tam dal, ale logicky, když jsem to nekoupil, tak nemůžu prodávat. Lépe zní, že jsem započal krátkou pozici, a danit tedy budu až při jejím ukončení :D
jj, diky.
na ceste nahoru jsem nechtel shortovat a jit tim proti sentimentu trhu, navic byla casto ve zpravach ta enviro konference a "eko"akcie letely nahoru.
ja beru short jako kazdy jiny obchod, jenom datumy jsou prohozene. dane neresim a platim, nikdy si nenecham ujit obchod, kvuli danove uleve. beru to jako dalsi naklad na zivot: voda, elektro, jidlo...
jinak do dani davas, az kdyz je realizovan zisk, tj obe transakce: buy&sell a jsi v zisku.

Have Fun Investing
Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od StanikKolarik » 11 lis 2021 14:43

Honz4 píše:
10 lis 2021 14:34
Akorát jsem přemejšlel, jak se shortování bere daňově. Motám se teď na hranici prodejů kousek pod tou hranicí 100 000 Kč a nevím, jestli to tam patří už teď? Když si řeknu, že jsem to prodal, tak bych to tam dal, ale logicky, když jsem to nekoupil, tak nemůžu prodávat. Lépe zní, že jsem započal krátkou pozici, a danit tedy budu až při jejím ukončení :D
myslím že to je jako píše pan Bezlepidlový, tedy:
- short je obchod jako každý jiný, tedy se do daňotrestu započítává
- ty akcie cos nakoupil na vyrovnání, tak jsou náklad jako každý jiný
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od StanikKolarik » 11 lis 2021 14:46

před nějakou dobou jsem pořídil NYSE:RIO a furt to padá... nevíte někdo kde je problém takového sešupu?
a dosypáváte někdo nebo je to teď DYtrap?
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Drmla
Začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: 14 črc 2020 20:34
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Drmla » 11 lis 2021 16:29

Těží hodně surovin, které nejsou trendy. Třeba uhlí.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 12 lis 2021 17:59

Honz4 píše:
10 lis 2021 14:34
Tomu se říká dobře načasovanej short 👍 Já to tam zkusil napálit už na hodnotě 1023 babek. Po tý zprávě o 100 000 autech pro Heartz mi to přišlo už prostě moc přehypovaný....a teď jsem teda konečně zase mas o menos na svejch :)

Akorát jsem přemejšlel, jak se shortování bere daňově. Motám se teď na hranici prodejů kousek pod tou hranicí 100 000 Kč a nevím, jestli to tam patří už teď? Když si řeknu, že jsem to prodal, tak bych to tam dal, ale logicky, když jsem to nekoupil, tak nemůžu prodávat. Lépe zní, že jsem započal krátkou pozici, a danit tedy budu až při jejím ukončení :D
zpráva z tisku:
Elon Musk sells another $700M worth of Tesla stock

už ani Elon nevěří v růst tesly :lol:
už jsme tři, kdo se přidá ;)
Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od slon » 12 lis 2021 23:52

Musk o prodeji 10% svých akcií nechal hlasovat lidi na twitteru, výsledek byl ANO prodat a napsal že se tím bude řídit. Předpokládám, že to neprodal vše v 1 den.

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Jack N. » 13 lis 2021 17:08

Drmla píše:
11 lis 2021 16:29
Těží hodně surovin, které nejsou trendy. Třeba uhlí.
Rio Tinto je hlavně o železné rudě (63% z hlediska tržeb) a pak hliníku (23%), viz příloha. Ostatní produkce je jednociferné % a těžbu uhlí buď už nemají, nebo je zanedbatelná. Cena železné rudy závisí na hlavním odběrateli - Číně a stavebním ruchu tam, což je docela otazník. Cena akcie RIO se může klidně dostat na 5x nebo i 4x, tohle se velmi těžko odhaduje.
Přílohy
rio-revenue.png

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 16 lis 2021 16:51

Glueless píše:
08 lis 2021 21:42
a znovu se nám vykresluje kandidát na short...

TSLA

posledně to pěkně vyšlo, tak to zkusíme znova, short TSLA 1174
Nadšení ze summitu vyprchává, fundament nemá cenu sledovat, ten opustil už dávno, ale teď je i podle sebe přepálený.

Glueless
těsně nad psychologickou hranicí 1000 se formuje support, takže pro případ, že by se cena odrazila, dávám SL na 1090, jinak dál čekám na další pád.

Have Fun Investing
Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od bulinak » 17 lis 2021 16:33

Nakoupil jsem ROKU, AMT, LMND
Stavím zoo.

Zamčeno