Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 23 lis 2020 16:22

GD a LMT - chci poprosit toho kdo ma Fio brokera, jestli u nich porad jdou koupit. Nechci spolehat na nekohomna pobocce, abych si zalozil ucet a pak je pripadne nemohl nakoupit. Dik
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Vojta
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 29 bře 2020 19:32

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Vojta » 23 lis 2020 16:31

Martin píše:
23 lis 2020 16:22
GD a LMT - chci poprosit toho kdo ma Fio brokera, jestli u nich porad jdou koupit. Nechci spolehat na nekohomna pobocce, abych si zalozil ucet a pak je pripadne nemohl nakoupit. Dik
Ahoj, na obě společnosti jdou pokyny na Fiu podat.
CZK:AVAST,CEZ,KOFOL,KOMB,TELEC,VIG
EUR:EUNL,R6C3,VZLE
USD:AAPL,ARKG,BIIB,C,CVS,DB,EPD,ESPO,GE,GILD,HASI,HPQ,NHI,NOK,OTGLY,PLTR,PRNT,TAK,VGT,WFC

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 23 lis 2020 16:51

Vojta píše:
23 lis 2020 16:31
Martin píše:
23 lis 2020 16:22
GD a LMT - chci poprosit toho kdo ma Fio brokera, jestli u nich porad jdou koupit. Nechci spolehat na nekohomna pobocce, abych si zalozil ucet a pak je pripadne nemohl nakoupit. Dik
Ahoj, na obě společnosti jdou pokyny na Fiu podat.
Dik...
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Investor007 » 24 lis 2020 11:26

Jak vidíte RDS.B? Mám se toho moru začít zbavovat teď (než Biden stíhne oznámit nějakou blbost) nebo to ještě povyroste k 20 (nakoupeno v EUR).

Plánuje někdo přibrat GLD a GOLD (ty Buffettovy těžaře) při poklesu na určitou úroveň? Hodně lidí teď utápí peníze v BTC a jak je na trzích obrození zlato klesá. Mohla by se objevit příležitost k nákupu.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 24 lis 2020 13:08

Investor007 píše:
24 lis 2020 11:26
Jak vidíte RDS.B? Mám se toho moru začít zbavovat teď (než Biden stíhne oznámit nějakou blbost) nebo to ještě povyroste k 20 (nakoupeno v EUR).

Plánuje někdo přibrat GLD a GOLD (ty Buffettovy těžaře) při poklesu na určitou úroveň? Hodně lidí teď utápí peníze v BTC a jak je na trzích obrození zlato klesá. Mohla by se objevit příležitost k nákupu.
ropa půjde dle mého názoru nahoru a s ní i všechno s ní spojené. Pád byl dlouhý a tak bude i stoupání, strop je ještě daleko.
Cokoliv s Bidenem je už totiž započítáno do ceny. Obdobně jako vezeňské REITy. Všimni si, ty padaly před volbama (v očekávání Bidenova vítězství), ale po volbách už spíše mírně rostou.

Samozřejmě pokud 3.,4. atd vlny se budou zmenšovat, což by s několika vakcínama neměl být problém.

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 24 lis 2020 13:14

slon píše:
19 lis 2020 13:03
Glueless píše:
19 lis 2020 11:23
můj nejnovější objev:
TUI (TUI1; DE000TUAG000)
tak na jednu stranu vezmeš firmy, který projedeš na základě čísel x let dozadu s výhledem na x let dopředu, zemi kde působí odsoudíš k vymření a pak následující příspěvek sem hodíš firmu, která nemusí přežít ani letošní zimu protože jejich příjem je roven téměř nule a jediný čím se zachrání bude nasekání dluhů. A o dividendě si můžeš nechat pár let jen zdát.

Zřejmě to nechápu, tvůj vstup je na základě proražení nějakých úrovní na grafu ?

Osobně mám info z první ruky o jedné takové u nás do který pumpuje desítky milionů někdo jiný. Nebudu dál rozvádět. Lidi nic neobjednávají, nikam necestují (nebo minimálně ne přes tyto firmy). Výhledově tak možná něco na léto 2021 s tím že to určitě nikdo neobjednává nyní, spíš na jaře začnou a ta doba je ještě hodně hodně daleko a nikdo ani z nich neví v jakém to bude množství a tedy jaký to bude na ně mít dopad.
vrátím se ke svému příspěvku:

TUI

dle předpokladu letí vzhůru, jak jsem předpovídal. Bohužel beze mě, ani ne tak proto, že bych nevěřil vlastní analýze, ale protože mám výdaje jinde.

V době vyhlášení měl cenu 4,5, nyní šplhá k 6EUR.

Krásný swing trade, teď už jen štábní cvičení k dalším krokům:

prodat půlku s krásným ziskem cca 32 % za pár dní pěkný výsledek.
na zbylou půlku nastavit stoploss na 5,5 a price target nad 9EUR (nechat se vyvézt na double)

sláva tradingu a připraveným

Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Kanec
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 21 lis 2020 14:57

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Kanec » 24 lis 2020 14:05

Zdravim otazka dne-
Ktera akcie je pro vas jistota, ktere verite, ze vydrzi dlouhodobe?

pro me SPG a ATT pri tehle cenovych relacich.

Proto jsem 2 dny zpet prikoupil SPG

a co pro vas je pri dnesku atraktivni?
BABA / CAT / CSCO / EA / EIX / INTC / JNJ / MO / NEE / NIO / O / PFE / SPCE / SPG / T / V / XLNX / XOM / XPEV / CEZ / MONETA / NOK / ERIC

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 24 lis 2020 14:15

Nevite prosim, pod kterym tickerem na FIO nejlepe koupit Nestle tak, aby chodily OK dividendy atd. (tedy abych nekoupil nejakou koninu?) Primo ve Svycarsku pres FIO samozrejme nejde

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od StanikKolarik » 24 lis 2020 14:24

Marek píše:
24 lis 2020 14:15
Nevite prosim, pod kterym tickerem na FIO nejlepe koupit Nestle tak, aby chodily OK dividendy atd. (tedy abych nekoupil nejakou koninu?) Primo ve Svycarsku pres FIO samozrejme nejde
No šlo koupit na BCPP, ale kvůli nařízení EK je obchodování Švýcarských firem na Pražské burze zastaveno
Nestlé ale jde koupit na XETRA pod pod tickerem NESR (ale radši si to nech od někoho potvrdit)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 24 lis 2020 14:33

Diky, a bude divi v pohode? Nejaky jiny potencialni obstrukce?

Zamčeno