Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od _turek » 13 lis 2020 13:36

Dnes jsem přidal další vagónek k Avastu. Průměrku teď mám kolem 99 Kč tzn. hrubý divi výnos něco přes 3,5% na IT firmu není zlé.
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 13 lis 2020 17:37

Jack N. píše:
12 lis 2020 14:10
Glueless píše:
12 lis 2020 10:21
Firma ma navic obrovsky cash flow a v pohode zvlada splacet a snizovat. Napr. takove VZ ma d/e=1.78 ...
G.
Nemám potřebu kdovíjak obhajovat Téčko, v mém ptf zaujímá pouhá 2.3% a není ani v Top 10, ovšem některé věci je potřeba upřesnit či vyložit trochu jinak :)
T mám v kategorii "dojná kráva" a taky si o nich nemyslím, že by to nějak extra dobře managerovali. Prostě ta nudná část portfolia, kterou dojíš, abys měl na nákupy jiných firem. Žádná super-hot-trendy věcička.
Mám jich pár, nákupku a pohyb ceny neřeším a jejich štědré divi reinvestuji kam mi Pan Trh nabídne nejlíp :D

G.
P.S. to PFE se od skoku nahoru chvíli propadala a začíná otáčet nahoru, pořád po nich pokukuji.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 13 lis 2020 17:38

_turek píše:
13 lis 2020 13:36
Dnes jsem přidal další vagónek k Avastu. Průměrku teď mám kolem 99 Kč tzn. hrubý divi výnos něco přes 3,5% na IT firmu není zlé.
jj ,to je dobrý nákup.
Zeptám se kolik je vagón?
Pokud to není neveřejná informace, neznám tyhle termíny

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od StanikKolarik » 13 lis 2020 18:50

Glueless píše:
13 lis 2020 17:38
_turek píše:
13 lis 2020 13:36
Dnes jsem přidal další vagónek k Avastu. Průměrku teď mám kolem 99 Kč tzn. hrubý divi výnos něco přes 3,5% na IT firmu není zlé.
jj ,to je dobrý nákup.
Zeptám se kolik je vagón?
Pokud to není neveřejná informace, neznám tyhle termíny

G.
To má každý jinak, třeba já mám:
- vagonek "cca 4000-5000CZK zarovnaný na celé pětky/desítky kusů"
- vagonek násobky původního nákupu, takže pokud to jde, tak nakupuju po celých dílech jak jsem nakupoval prvně
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od _turek » 13 lis 2020 19:11

V CZ to mám +-5k v cizině 10k. Já do toho dávám málo. Teď liju peníze do rekonstrukce starého domu... .
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

Uživatelský avatar
Daniel
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 14 led 2020 11:38
Bydliště: Praha

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Daniel » 13 lis 2020 20:16

Máte názor na Iron Mountain? Já dneska zase přikoupil, když to skočilo pod 25, ale už jsem letos přikupoval po propadech víckrát a brzy to šlo ještě níž :) Je cítit strach z toho, že sníží dividendu, ale to už se říká delší dobu a zatím drží. Asi to bude o tom, jestli bude rychlejší úpadek legacy byznysu (papír), nebo ho předběhne růst marží a expanze do perspektivnějších věcí (data centra, alternativní skladování, služby). A taky jsou dost zadlužení. Vlastně to zní podobně jako cigaretáři, no, ale pořád se mi zdá, že zas tak úplně ještě nemizí, snaží se využít synergie k expanzi a obecně raději nakupuju v době pesimismu než na vrcholu nadějí. Držíte někdo IRM taky?

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 13 lis 2020 21:20

Daniel píše:
13 lis 2020 20:16
Máte názor na Iron Mountain? Já dneska zase přikoupil, když to skočilo pod 25, ale už jsem letos přikupoval po propadech víckrát a brzy to šlo ještě níž :) Je cítit strach z toho, že sníží dividendu, ale to už se říká delší dobu a zatím drží. Asi to bude o tom, jestli bude rychlejší úpadek legacy byznysu (papír), nebo ho předběhne růst marží a expanze do perspektivnějších věcí (data centra, alternativní skladování, služby). A taky jsou dost zadlužení. Vlastně to zní podobně jako cigaretáři, no, ale pořád se mi zdá, že zas tak úplně ještě nemizí, snaží se využít synergie k expanzi a obecně raději nakupuju v době pesimismu než na vrcholu nadějí. Držíte někdo IRM taky?
Ja taky dneska naredil, IRM verim, ze pojedou dal. Pri snizeni bych mel stejne slusny DY, takze bych to neresil. Dneska bych neprikupoval, kdybych pridal nove akcie, jenze ty jsou nahore.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Mrhol » 13 lis 2020 22:49

Dnes ke konci seance jsem dokoupil SPCE a zarovnal jsem na celkových 50 ks. Příští týden mají mít asi poslední testovací let. Cena už trošku vyskočila, první nákup jsem bral 17USD/kus. Budu držet long.

bigusdykus
Začátečník
Příspěvky: 151
Registrován: 24 čer 2019 15:29

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od bigusdykus » 14 lis 2020 11:04

A já si celou dobu myslel, že vagónek=lot
Tedy v případě Avastu 5000ks :)
ČEZ, Moneta
AAPL, ABNB, AT&T, 3M, GSK, INTC, KHC, WBA, JNJ, MCD, CSCO, ENB, MPW
BASF, Allianz, Lufthansa, RDS-B, BMW, Santander, BHP/BIL
Spekulace: ABNB, CRSR

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od VSbrok » 14 lis 2020 12:48

Glueless píše:
09 lis 2020 10:12
VSbrok píše:
09 lis 2020 06:58
Taky jsem navýšil BP před ex-divi. Gratulace ... ;)
Ja se prave nad tim uvazuju i nad ostatnimi ropaky. A ted mi prijde jako nejhorsi doba na nakup, neurazte se panove, rikam jen svuj nazor a jsem taky "namoceny".
Bp (a ostatni) je v dlouhem downtrendu a Biden jako prezident nevesti pro ne nic dobreho. Neni lepsi pockat na obrat trendu? Podle me jeste pujdou niz. Verim, ze se trend obrati a ropa pujde vys, muj odhad nekde kolem 55-60usd a pak budou profitabilni, ale ne dnes s prodlouzenym lockdownem.

G.
P. S. Jsem taky long ropaci, ale z drivejska a premyslim, jestli redit nebo nechat "vyhnit".
jo tak tohle jsem si přesně říkal v letos v dubnu a do teď jsem některý firmy nekoupil ... bo jsem čekal, že to půjde ještě níž a PAK koupím ... jenže ono to šlo výš a výš ... a výš ... a koupil jsem kulový.
Nene, žádný časování trhu ... když mám prachy, tak ředím cenu dolů ...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Zamčeno