Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od MiHons » 25 čer 2021 09:56

Marek píše:
25 čer 2021 09:20
proste zaprdena ceska bcpp, no, nejaka banda si uprdne, ze neco "velkeho" dostane z burzy a taky se tak stane, a ze 4 dividendovych firem na trhu jsou tak razem 3... resenim je najit alespon trochu podobne vynosnou alternativu na poradnych burzach, treba IRM, a mit na delsi dobu klid od reseni ceskeho sverazu :)

Co má společného IRM s českou burzou? :D
Já vím, že tu jste všichni spíše na US orientovaní , ale na diverzifikaci portfolia je to ideální, nemáš kurzové riziko, máš lokální měnu v ptf atd.
Navíc co chceš víc než mít akcie v místním operátorovi, kde je trh prakticky rozdělen na třetiny a přebírají se jen zákazníci, žádný další operátor rozhodně nevstoupí a tím, že je to silně prolobované a zkorumpované tak si měl prakticky jistotu, že to nekrachne, stačilo jen pobírat dividendy... a to PPF samozřejmě dobře ví....

Nejvíc jsem se smál jejich důvodu stažení z burzy...

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Mrhol » 25 čer 2021 12:26

MiHons píše:
25 čer 2021 09:56
Marek píše:
25 čer 2021 09:20
proste zaprdena ceska bcpp, no, nejaka banda si uprdne, ze neco "velkeho" dostane z burzy a taky se tak stane, a ze 4 dividendovych firem na trhu jsou tak razem 3... resenim je najit alespon trochu podobne vynosnou alternativu na poradnych burzach, treba IRM, a mit na delsi dobu klid od reseni ceskeho sverazu :)

Co má společného IRM s českou burzou? :D
Já vím, že tu jste všichni spíše na US orientovaní , ale na diverzifikaci portfolia je to ideální, nemáš kurzové riziko, máš lokální měnu v ptf atd.
Navíc co chceš víc než mít akcie v místním operátorovi, kde je trh prakticky rozdělen na třetiny a přebírají se jen zákazníci, žádný další operátor rozhodně nevstoupí a tím, že je to silně prolobované a zkorumpované tak si měl prakticky jistotu, že to nekrachne, stačilo jen pobírat dividendy... a to PPF samozřejmě dobře ví....

Nejvíc jsem se smál jejich důvodu stažení z burzy...
jaký je důvod stažení??

Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Michael » 25 čer 2021 16:33

Údajně malá likvidita na burze, ale toto je způsobeno tím že PPF do oběhu nepustila až tolik akcií. Malý objem prodejů na burze. Je to blbá výmluva. Jsem zvědavý co s O2 budou dělat.
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 25 čer 2021 21:57

MiHons píše:
25 čer 2021 09:56
Marek píše:
25 čer 2021 09:20
proste zaprdena ceska bcpp

Co má společného IRM s českou burzou? :D
Já vím, že tu jste všichni spíše na US orientovaní , ale na diverzifikaci portfolia je to ideální, nemáš kurzové riziko, máš lokální měnu v ptf atd.
Souhlasím se vším a jako patriot bych si přál mít např. po 1/3 v CZK/EUR/USD.
Za stavu pražské burzy je to naprostý nesmysl. Evropské burzy jsou na tom jen o pár firem líp, rozhodně těžce nestíhá nabídku v USA (nyní jsou vyšší valuace, ale mluvím v delším horizontu).
K investování v USA jsem byl dotlačen nedostatkem nabídky jinde.

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od mnam84 » 25 čer 2021 22:07

Pravděpodobně 02 začlení k dalším telekomunikacím co už mají a pak se nabízí to upsat někde na burze nebo jako celek prodat


Nicméně, ačkoli mě vytěsní se pořádným ziskem, vadí mi na tom, že kdysi slibovali že O2 zůstane na burze, tedka to slibovali s monetou... Moc se jim nedá věřit

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 520
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 08 črc 2021 16:02

Prapodivna dividendova politika (za rok a pul jsem nevidel jediny cent), smesne multikulti/hyperkorektni manyry v serialech na Disney+, hromada konkurence a prepalena valuace akcie postavena na prilis super budoucnosti -> maly racionalni potencial k rustu ceny akcie, to vse byly duvody, proc jsem dnes prodal svych 50% akcii DISNEY (DIS), a sklidil tak solidni 1,5 rocni vynos pres 30%. Vyvar z Disney jsem vzapeti rozdelil mezi JPM a NEE, kdy prvni jmenovana ma levnou valuaci a fortelny prostor pro navysovani dividend, druha jmenovana zase plati za jednoho z nejrychlejich divi raiseru a je velmi schopnym migrantem ke green energy...

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 520
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 09 črc 2021 16:13

Nakup: CVS @ $81 a nejake drobne.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od VSbrok » 17 črc 2021 18:39

Já teď prolítnul můj sledovací seznam a vypadly z nej tři firmy stále vhodné ke vstupu: ENB, GILD, NRZ
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 19 črc 2021 17:38

VSbrok píše:
17 črc 2021 18:39
Já teď prolítnul můj sledovací seznam a vypadly z nej tři firmy stále vhodné ke vstupu: ENB, GILD, NRZ
Dneska ENB jede pekne dolu, tak jako vsechno. Ted jestli pockam nebo vezmu uz ted...
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 19 črc 2021 17:43

Kde mate koupeny akcie Allianz? Vim, ze je lepsi koupit akcie primo nez ADR, ale kdyz bych koupil za Eura jen Allianz, tak na dividendach budu mit par Eur a reinvestovani bude na hodne let. Vymenit par Eur na dolary se taky nevyplati.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Zamčeno