Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 334
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Investor007 » 03 bře 2021 19:46

Sledujete někdo tohle IPO https://www.ft.com/content/fe03cd68-116 ... d83d986c86? Jihokorejský coupang. Tohle by mohl být kauf dekády pokud to vystřelí. Navíc bych tomu možná věřil i více jak BABA. Je v tom SoftBank https://en.wikipedia.org/wiki/Coupang . Nemám provedený detailnější DD.

Jinak hlásím nákup NVDA.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 04 bře 2021 19:19

Glueless píše:
22 úno 2021 19:36
Glueless píše:
13 úno 2021 19:44
Investor007 píše:
13 úno 2021 19:14

Zrovna dnes jsem se váhal jestli přeci jen něco nepřibrat v dividendovkách s železo-betonovými základy a/nebo zpravidla předražených růstovkách
napadá mě krásný kamenný základ: SPG :D
...

První cíl na 120, pokud prorazí, pak 145 USD.

G.
update na krátkodobý nákup SPG: fáze konsolidace se zdá u konce a po průrazu už je napůl cesty k cíly 120 (nyní na 114). Půlka pozice půjde ven, zbytek uvidíme, jestli dojde k těm 145.

Další tip bude velmi smělý: short Tesla...jj myslím, že po dlouhé době už uzrál čas.
Tak zřetelného kandidáta na shorta jsem už dlouho neviděl. Jak fundamentálně, tak technicky.

G.
Někdy překvapuji sám sebe, update:

SPG: půlka SPG už vysypána v zisku na targetu, zbytek zatím mírně nad nákupkou, zítřek rozhodne (leg up= zůstává a jedem na profit target=145, leg down=stoploss a ven)

TSLA: short se vyplatil, trochu zahrozila nahoru a dolů, ale pak pěkně potvrdila dobře odhadnutý trend a poslušně klesá 8-)
Pojištění zisku posunem stoplossu a jedeme si pro zisk z kopečka ;)

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 334
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Investor007 » 04 bře 2021 19:26

Dnes toho klesá poměrně hodně, ale SPY prozatím jen cca - 1,5%.

Nakupoval jste už někdo něco? Sleduji kam se dostane COST, NVDA, CRM, AMD a PYPL.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 05 bře 2021 18:06

Investor007 píše:
04 bře 2021 19:26
Dnes toho klesá poměrně hodně, ale SPY prozatím jen cca - 1,5%.

Nakupoval jste už někdo něco? Sleduji kam se dostane COST, NVDA, CRM, AMD a PYPL.
update TSLA (short)
padá, Kometa, padá (promiňte brňáci, vzpomněl jsem si na hokejový pokřik, když se hrálo s Kometou Brno)

Klesá kdeco, to máš pravdu, ale tesla letí dolů. Možná, že to bude v souvislosti s prohlášením VW:
Volkswagen zdvojnásobuje výhled na podíl elektromobilů na evropském trhu do roku 2030
Koncem dekády by taková auta na evropském trhu pro Volkswagen měla dosahovat až 70% podílu. Tou dobou by to znamenalo produkci elektromobilů přes 1 mil. kusů ročně.


Kolegové investoři, pár stránek nazpět jsem to říkal jasně: jakmile se do EV vloží VW (a Toyota, ta se zatím až tak neprojevuje), tak tesle začnou zlé časy. Toto jsou tvrdí konkurenti. A akcie na to reagují.
Bude hůř, zatím mé predikce ohledně EV krásně vyšly (a profitabilně). Dále predikuji, že se tesla (ale bude to pár let trvat) dostane valuačně na úroveň ostatních autobmobilek. To je ten okamžik, kdy investoři budou po tesle vyžadovat to, co chtějí po ostatních automobilkách.
Ostatní automobilky jim sníží exkluzivitu, ztratí svůj lesk vyjímečnosti.
V automotive je to tvrdý boj, kdo nezná, ať nehodnotí ;)

Have fun Investing
G.
P.S. ano, v tomto případě jsem škodolibý a mám radost z tohoto pádu... :oops:
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 520
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 05 bře 2021 18:23

Je to neuveritelne, ale nejrustovejsi akcie od 1.1.21 z meho chlivku je nyni Chevron (druhe je FRT, tedy nudny REIT; treti je ovsem stale tech - Intel, ktery je ovsem bezne v kontru vuci pohybu tech sektoru...)

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 05 bře 2021 18:34

Marek píše:
05 bře 2021 18:23
Je to neuveritelne, ale nejrustovejsi akcie od 1.1.21 z meho chlivku je nyni Chevron (druhe je FRT, tedy nudny REIT; treti je ovsem stale tech - Intel, ktery je ovsem bezne v kontru vuci pohybu tech sektoru...)
mě zase nejvíc letí rafinerie a těžaři 8-)
njn na každého jednou přijde, platí pro cesty nahoru i dolů

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Mrhol » 05 bře 2021 18:34

Kupuje tu někdo IVR ??? je to REIT...včera jsem nakoupil, je to docela risk, ale můžu být bohatě odměněn, po covid divi cutu poslední 2 kvartály divi pomaličku roste...

Antoan
Začátečník
Příspěvky: 60
Registrován: 25 úno 2020 16:37
Been thanked: 2 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Antoan » 05 bře 2021 21:21

Mrhol píše:
05 bře 2021 18:34
Kupuje tu někdo IVR ??? je to REIT...včera jsem nakoupil, je to docela risk, ale můžu být bohatě odměněn, po covid divi cutu poslední 2 kvartály divi pomaličku roste...
IVR mám 10% v pluse...cca 3% ptf

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od slon » 07 bře 2021 16:12

nemáte někdo tip na akcie ze sektoru - Consumers discretionary, Industry a reits (ktery jde koupit na degiro). Sestavuju teď jedno portfolio a nic mě nenapadá - i když nemusí tam asi nutně být zastoupeny - třeba zrovna reits bych i oželel, tam mě napadlo jen O a SPG, ale ty nejdou nově koupit. Industry by tam asi být mělo.. něco s rozumným DY a spíš větší firmy + nejlíp něco co nemám já :D třeba u industry 3M...ale asi nezbude než to tam vložit.

Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Kamarad » 07 bře 2021 17:40

slon píše:
07 bře 2021 16:12
nemáte někdo tip na akcie ze sektoru - Consumers discretionary, Industry a reits (ktery jde koupit na degiro). Sestavuju teď jedno portfolio a nic mě nenapadá - i když nemusí tam asi nutně být zastoupeny - třeba zrovna reits bych i oželel, tam mě napadlo jen O a SPG, ale ty nejdou nově koupit. Industry by tam asi být mělo.. něco s rozumným DY a spíš větší firmy + nejlíp něco co nemám já :D třeba u industry 3M...ale asi nezbude než to tam vložit.
Já osobně bych třeba místo 3M šel s klidem do L3Harris, nemají sice takový yeld, ale pokud budou navyšovat podobně jako posledně (20%), tak 3M brzo s YOC přejedou...
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

Zamčeno