Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 26 úno 2021 20:05

U PG bych rad divi kolem 3%, uvidim jestli se dockam.
2:StanikKolarik na tech tipy kolem 4% si teda taky rad pockam;)
IBM tohle splnuje, ale jak to bude s rustem je velka neznama, loni jsem s 3,40% kupoval HP, tak si muzes pockat jestli tam nekam jeste vyklesa, pripadne CSCO.
Dneska jsem zhresil a nabral BABA a uz si dam pokoj dokud nebu jasno s ANTem.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od StanikKolarik » 26 úno 2021 20:49

Victor Nettoyeur píše:
26 úno 2021 20:05
2:StanikKolarik na tech tipy kolem 4% si teda taky rad pockam;)
IBM tohle splnuje, ale jak to bude s rustem je velka neznama,
IBM je právě moje jediná tech.
tak jsem zahájil s utilitou a zahájil NYSE:PPL
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

rich
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 18 led 2020 15:50

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od rich » 27 úno 2021 15:56

Za mě je IBM mrtvola a moloch - možná dobrá a zatím bezpečná divi, ale akcie bez růstu. V IT jim ujel dávno vlak a v cloud bohužel zda se taky. Pokud to tak půjde dal, tak dřív nebo později nebude na divi a půjde to celé do kopru. Bohužel ji mám v pět v minusu, tak se ji nechci zatím zbavit a realizovat ztrátu..
Za mě je lepší intel, kde jsem nabral po tom dipu. Případně potom růstovky a leadery na trhu MSFT,nvidia,Google - tam doufám dojde ke splitu, pak bych nakoupil. :-)

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 27 úno 2021 21:08

StanikKolarik píše:
26 úno 2021 15:35
Investor007 píše:
26 úno 2021 12:51
Sledujete někdo něco zajímavého co by jste rádi v panice nakoupili? Ideálně i mimo technologie. Potřeboval bych trochu rozšířit a diverzifikovat long term portfolio. Pokud ještě trochu klesne O, tak nakupuji. Rezervy mám v industrials, energy, utility a finance (tady už to docela ulítlo).
Dostal jsem se teď k troše kapitálu... takže to rozsypu do LAZ, ABBV, T, BP, BTI, VOD, VZ, GSK
ale dost bych potřeboval tipy do Technologie a do Utilit (podmínka je DY nad 4%)
máš načtené GSK?
Já si je letmo prohlížel, četl pár článků a vypadají hodně špatně...ale tím neříkám, že skutečně jsou.

Proč jsou pro tebe k nákupu?
Četl jsem o nich, že divi je neudržitelná.
Trochu mi připomínají TEVA před pár lety...

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 27 úno 2021 21:16

Victor Nettoyeur píše:
26 úno 2021 20:05
2:StanikKolarik na tech tipy kolem 4% si teda taky rad pockam;)

Dneska jsem zhresil a nabral BABA a uz si dam pokoj dokud nebu jasno s ANTem.
tech tip s 4% divi je jednoduché: INTC za 10 let :D

Hřešit, když je pěkná BABA je povinnost, nikoliv hřích ;)

dneska jsem skoro vtipný...
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 334
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Investor007 » 27 úno 2021 21:40

GSK - tohle jsou moje slova. Nedotýkám se toho raději ani klacíkem. Hodně lidí to ale teď nakupuje zřejmě kvůli div yield a momentální ceně akcie. Raději jsem přizobl již dříve avizovaný vzorek MRK. Obecně ty farmačky teď nejsou skutečně moc favorizované. Zejména můj "outloukánek" AZN dostává jednu facku za druhou. Naštěstí ho ale moc nevlastním.

IBM - tohle už tady bylo dříve taky párkrát probíráno. Víceméně v podobném duchu, ale neviděli to tak úplně všichni.

Já v pátek před koncem marketu nakonec přizobl ještě nějaký již dříve za vyšší cenu odprodaný T. Otevřel jsem pozici v TRP (mmj. zde doporučený) a během dne doředil PEP, FB, DG a WMT.

Energie a Finance dostaly lehce na frak. Těžko ale z toho za ty ceny vybírat.

Pokukoval jsem po NVDA, ale nechce se jí vyklesat k mojí prvotní nákupce okolo 515 USD. To samé AMD pod 75 USD. Třeba budu mít v příštím týdnu větší štěstí. Kdybych neměl AAPL, tak asi taky nakupuju.

V nákupní zóně je jinak opět LMT, s tím že já čekám s ředěním až někde na 320 USD.

Jak vidíte NEE? Mám do toho investovat více už na tomhle supportu, nebo to půjde ještě o úroveň níže k 69-72, popř. dokonce k 59-65 USD? Moc se tomu dolů teď při těch poklesech nechtělo.

Taky číhám na lepší cenu u CAH a O.

Daytradujete/swingujete tady někdo tady někdo přes den TQQQ, SPY, popř. jiné ETF při těch poklesech?

Posledních pár dní se jinak v té lehké panice daly dokoupit za zajímavou cenu SPAC, takže mám z portfolia už naprosté ZOO. :roll:

U CZ akcií moc nečekám, že by ten upgradovaný lockdown něco v pondělí vyvedl, ale zkusím se na ty naše předražené kousky taky podívat. Spíše z pohledu investora doufám (jako realista si to moc nemyslím), že projde ten návrh socanů a budou se zavírat fabriky - to by s tím mohlo trochu pohnout.

Drmla
Začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: 14 črc 2020 20:34
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Drmla » 27 úno 2021 22:28

Zavření fabrik je naprosté scifi. Státní kasa nemá na to, aby to utáhla i se 100% kompenzacemi, jak socani navrhují. Jestli s něčím lock pohnul, tak s kurzem koruny, ještě možná trochu oslabí.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od StanikKolarik » 27 úno 2021 22:40

Glueless píše:
27 úno 2021 21:08
máš načtené GSK?
Já si je letmo prohlížel, četl pár článků a vypadají hodně špatně...ale tím neříkám, že skutečně jsou.
nemám, zrovna GSK mám spíš jako takového spíš riskantního držáka "velké vajíčko v košíčku"
Já k nim přistupuju podobně jak k Fordu, Unileveru, (PG a JNJ kdybych je měl).
Jako k firmě která i když dostane přes držku, tak to ustojí protože mají pevně rozkročený bussiness a hlavně mají biz postavený z velké části na konzumních věcech. Jak to říct? Prostě taková farmadefenzivka
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

bigusdykus
Začátečník
Příspěvky: 151
Registrován: 24 čer 2019 15:29

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od bigusdykus » 28 úno 2021 17:12

Také bych neviděl GSK tak černě (minulý týden jsem udělal první nákup).
Výhledově se zřejmě rozdělí na dvě firmy, ale to asi ničemu nevadí.
ČEZ, Moneta
AAPL, ABNB, AT&T, 3M, GSK, INTC, KHC, WBA, JNJ, MCD, CSCO, ENB, MPW
BASF, Allianz, Lufthansa, RDS-B, BMW, Santander, BHP/BIL
Spekulace: ABNB, CRSR

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 28 úno 2021 18:15

Kdyz se podivam na to, co udela s tech (prehratym) sektorem maly pohyb na 10y bondu, tak jsem se svym odepsanym INTC docela spokojeny: +22%, AMD -8%, NVDA +5% YTD;) K IBM se znovu asi vyjadrovat nebudu, dam mu 5 let cas, aby se pokusil novy kapitan ten tanker otocit spravnym smerem a pak se muzeme bavit o tom kam ten kousek pripadne pohrbit;)

Obrázek apple taky dost mimo a ceka ho imo scenar 10 let dead money viz mrkvosoft.
Mam cca rok nakoupeny QQQ ETF jako benchmark pro zbytek ptf tak jsem velmi zvedavy jak to bude po pripadne rotaci do value kousku vypadat

Zamčeno