Turbulence 2020 a naše portfolia

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Turbulence 2020 a naše portfolia

Příspěvek od Mrhol » 08 kvě 2020 14:06

Vitusus píše:
03 kvě 2020 21:49
Pavel píše:
03 kvě 2020 20:49

Kdybys měl Vlastovu strategii dokupovat pouze levněji, tak už bys JNJ nedokoupil :lol:
To je fakt :-D Upřímně, bude dost těžké nakoupit i s alespoň stejným dividendovým výnosem. První divi od JNJ byla 0.57 USD na akcii za kvartál, tedy můj výnos byl tehdy 3.88 % hrubého. To bych při dnešní dividendě 1.01 USD musel nakoupit za 104.12 USD, abych to vyrovnal, což bude dost obtížné :lol:

Ale kdoví, v minulé krizi taky cena spadla ze 71 USD na 48, tak proč ne ze 150 na 104 :-D
Prosimtě jak máš v podpisu ten RTX za cenu 102 USD?? za tolik snad ani nikdy nebyl ne když koukám na graf...

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Turbulence 2020 a naše portfolia

Příspěvek od TomasV » 08 kvě 2020 14:10

Mrhol píše:
08 kvě 2020 14:06
Vitusus píše:
03 kvě 2020 21:49
Pavel píše:
03 kvě 2020 20:49

Kdybys měl Vlastovu strategii dokupovat pouze levněji, tak už bys JNJ nedokoupil :lol:
To je fakt :-D Upřímně, bude dost těžké nakoupit i s alespoň stejným dividendovým výnosem. První divi od JNJ byla 0.57 USD na akcii za kvartál, tedy můj výnos byl tehdy 3.88 % hrubého. To bych při dnešní dividendě 1.01 USD musel nakoupit za 104.12 USD, abych to vyrovnal, což bude dost obtížné :lol:

Ale kdoví, v minulé krizi taky cena spadla ze 71 USD na 48, tak proč ne ze 150 na 104 :-D
Prosimtě jak máš v podpisu ten RTX za cenu 102 USD?? za tolik snad ani nikdy nebyl ne když koukám na graf...
To bude cena za UTX ,před rozdělením...

Vitusus
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 03 kvě 2020 13:59

Re: Turbulence 2020 a naše portfolia

Příspěvek od Vitusus » 08 kvě 2020 20:04

Mrhol píše:
08 kvě 2020 14:06

Prosimtě jak máš v podpisu ten RTX za cenu 102 USD?? za tolik snad ani nikdy nebyl ne když koukám na graf...
Přesně, jak psal Tomáš, to je cena za nákup UTX, když se podíváš do podpisu, tak OTIS a CARR tam mám za nula. Já to nějak poměrově zkoušel dělit, ale přišlo mi to i tak divné, takže jsem to nechal takto. Uvidíme, jak budu potom přikupovat, jestli všechny tři, nebo jenom některé.
Důchodové portfolio:

BBL - @ 36.60_MMM - @ 159.00_RTX - @ 102.50
CARR - @ 0.00_O - @ 57.50_SO - @ 49.18
CSCO - @ 31.25_OHI - @ 34.00_T - @ 38.09
CVX - @ 93.80_OTIS - @ 0.00_VZ - @ 47.50
IBM - @ 131.00_PFE - @ 35.00_WFC - @ 50.00
JNJ - @ 58.80_PG - @ 61.30_WHR - @ 154.75
JPM - @ 59.00_PPL - @ 27.75_WMT - @ 72.96
MCD - @ 95.00_RIO - @ 53.20_XOM - @ 72.00

Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Turbulence 2020 a naše portfolia

Příspěvek od _turek » 27 kvě 2020 20:09

Dnes jsem se dostal s portfoliem do plusu oproti vloženému kapitálu. Někteří jsou určitě již mnoho dnů, nebo během turbulence ani v mínusu oproti vloženým penězům nebyli. Ale mé portfolio je mladé. A nediverzifokovené, protože ještě nedozrálo. A jedna akcie v něm spadla solidně (hotely SOHO, doufám že nezkrachují). Ale i česká Kofola. V poklesech jsem do portfolia přidal akcie za cca 25% celkového kapitálu, tak to vynahradilo tyto ztráty. Mám skoro nutkání ty tahouny vyklopit a čekat na propad. Ale zase si říkám, ty peníze které teď budou všude tlačit do těch akcií probublají. Má výhoda je, že peníze v portfoliu jsou malé, takže aktuální syslení na další titul jsou procenta v portfoliu, takže na ředění peníze budou.
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

Malag
Začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2019 10:43
Been thanked: 5 times

Re: Turbulence 2020 a naše portfolia

Příspěvek od Malag » 03 čer 2020 08:24

mnam84 píše:
01 kvě 2020 00:15
Mnoho má velké ztráty? a na to jsi přišel jak? mnoho si vede špatně opět tvuj dojem nebo fakt? radši se zaměř na argumenty, ačkoli to tady nikoho z nás netěší, tak nikdo neprodává, tudíž žádné ztraty nejsou, a zároven asi většina jako já je ochotno mít tu investici v dobe dobré i době horší. Ty tu na základě nějakého newsletteru, kde jsou jen základní informace, ale hlavně jen kratké horizontu, soudíš co vychází a co ne.... To hodně vypovídá.
Tohle moc nechápu. Ok, neuznáváš moc tržní ceny, s tím se dá vzhledem k volatilitě do značné míry souhlasit. Pak tedy mohu počítat ztrátu nikoliv na tržních cenách, ale na (své) odhadované vnitřní hodnotě.

Snad mi nechceš tvrdit, že kdo dneska drží aerolinky či ropáky, tak není ve ztrátě? Jistě, že je! Nejenom tržní cena, ale i fundamenty jsou značně nižší než tomu bylo před pár měsíci. Dokonce už padá i argument s dividentou. Tu taky nelze držet donekonečna, pokud jdou fundamenty firmy do háje.

Ty bys byl ochoten dnes třeba za Shell zaplatit stejnou cenu jako před půl rokem? Asi ne co.. Nejde o to, že by ta firma musela nezbytně nutně zkrachovat (to lze ostatně u takto stabilní společnosti stěží předpovídat), ale v horizontu následujích řekněme deseti let budou celkové výsledky (tj. množství peněz co vydělají) výrazně nižší než by se dalo odhadnout před pár měsíci. Hodnota společnosti je tedy nižší a ty jsi z tohoto pohledu ve ztrátě, byť nerealizované.

Tím z toho prosím pěkně nedělám žádnou katastrofu, ale toto mi příjde jako zarputilé popírání skutečnosti.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Turbulence 2020 a naše portfolia

Příspěvek od Marek » 04 čer 2020 00:11

Na tomto foru funguje tezky metoo faktor, tedy nekdo zacne velebit nejakou "uzasnou" investici (NRZ, WBA, SPG, nejnoveji je to RTX - nastesti to v lete nemam cas resit a cist), na kterou se pak chytne pulka fora a jak mnohe tyto akcie performovaly pri prvni krizi, vime vsichni... Osobne jsem se rozhodl tuto tzv. DGI strategii s par opakujicimi se typickymi firmami zcela ignorovat (experiment s NRZ stacil bohate), a vratit se spise ke stavbe dynamictejsiho portfolia

Mnam mne sice osocoval, ze mam inv. horizont 0,00 ale je to presne naopak, koukam se, jake firmy/byznysy budou potencialne dominovat za desitky let, a z koho se vyrysuji budouci pravdepodobni aristokrate (aristokrat typu XOM, ktery si na sve aristokratstvi musi pujcovat, je k hovnu). Tedy se misto zastralych kamennych siti s obsoletnimi byznysmodely, zadluzenych ci nevydelavajicih ropaku orientuji zpet na technologie, komunikace ci zajimave healthcare (proste do par dekad z aristokratu zmizi nekolik dinosauru, zato pribudou dnesni technologicti giganti, z nichz nekteri, AAPL MSFT apod, jsou jiz contendery)

Kazdopadne ja uz jsem opet v plus, a tim padem spousta dalsich lidi bude taky a bude zde zase klid :)

Kadzopadne si stojim za tim, ze portfolia mladych lidi <40y by se mela divat vice do budoucnosti, nez jsou divi-orientovane nakupy (drive) bezpecnych firem - meli by sledovat primarne rustovost (zisku a lepseni dulezitych ukazatelu, nikoli jen hodnoty akcie)

No z hlavni krize jsme asi venku, tak si poprejme hodne stesti :P

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbulence 2020 a naše portfolia

Příspěvek od Sumo.cz » 04 čer 2020 07:53

Ona je ta technologie pěkná potvora, může tě vystřelit do vesmíru, ale pak může přijít někdo šikovnější a jsi v kelu.

APPL už byl také jednu dobu na umření a pomohla mu jedna jediná placička k tomu to změnit. A myslíš že s tím vydrží dalších třeba 20-30 let? Ono je u technologie strašně těžké odhadnout co kdo nějakej koumák vymyslí:)

Zrovna ta ropa bude potřeba ještě desítky let a možná i století. Třeba né primárně jako palivo (i když u letadel, bojové techniky, těžkých strojů, tankery atd.... teda moc alternativ není), ale chemie se bez ní jen tak neobejde. Asi to každej ropák nepřežije, ale ti šikovnější (snad moje RDS:)) koupí ty méně šikovné a majetek se neztratí. A řekl bych že lidi na koronu rychle zapomenou a spotřeba se vrátí zpátky a deset let to trvat nebude.

Jedna malá korona vlnka ještě trend nedělá. Já bych ty molochy nezavrhoval, mají tendenci umírat dlouho. Určitě je lepší diverzifikovat než si vybrat jen jeden sektor/firmu a doufat že zrovna ten bude top.

Díky koroně jsem začal přemýšlet o nějakém širokém ETF co by tyhle vlnky průměrovala. Odpadlo by tím hledání TOP a prostě bych jen matematicky průměroval a byl víc v klidu. A to jsem pod 40 a nejspíš jen ten čas co budu investoval ty je vyhladilo též.

Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Turbulence 2020 a naše portfolia

Příspěvek od _turek » 04 čer 2020 08:13

Zrovna na ten APPL jsem koukal během 5 let (2014 - 2019) v průměru 6,5% růst Revenue, 6,1% Net income 11,9% EPS, 8,1 ROE PE 24,9% z 10,2 na 22,6 bez nového produktu, kdy prémiové modely jiných značek šlapou na paty zrovna jako aktuálni technologickou raketu nevidím. To třeba i Starbucks má tyto ukazatele lepší. Je pravda že aapl má velký polštář... . Tím netvrdím že nesouhlasím s Markovou strategií. Taky víc kladu a chci klást důraz na rostoucí firmy, klidně z menší kapitalizací. DGI je taky super strategie. Kde člověk vidí výsledky.
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbulence 2020 a naše portfolia

Příspěvek od VSbrok » 04 čer 2020 12:53

růst cen ropáků ukazují, že už investorům (automatům) došlo, že bez ropy to fakt ještě pár let nepůjde.
až si zelený mozGy myslí a vyřvávaj do světa cokoliv :D
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Turbulence 2020 a naše portfolia

Příspěvek od mnam84 » 05 čer 2020 15:08

Malag píše:
03 čer 2020 08:24
mnam84 píše:
01 kvě 2020 00:15
Mnoho má velké ztráty? a na to jsi přišel jak? mnoho si vede špatně opět tvuj dojem nebo fakt? radši se zaměř na argumenty, ačkoli to tady nikoho z nás netěší, tak nikdo neprodává, tudíž žádné ztraty nejsou, a zároven asi většina jako já je ochotno mít tu investici v dobe dobré i době horší. Ty tu na základě nějakého newsletteru, kde jsou jen základní informace, ale hlavně jen kratké horizontu, soudíš co vychází a co ne.... To hodně vypovídá.
Tohle moc nechápu. Ok, neuznáváš moc tržní ceny, s tím se dá vzhledem k volatilitě do značné míry souhlasit. Pak tedy mohu počítat ztrátu nikoliv na tržních cenách, ale na (své) odhadované vnitřní hodnotě.

Snad mi nechceš tvrdit, že kdo dneska drží aerolinky či ropáky, tak není ve ztrátě? Jistě, že je! Nejenom tržní cena, ale i fundamenty jsou značně nižší než tomu bylo před pár měsíci. Dokonce už padá i argument s dividentou. Tu taky nelze držet donekonečna, pokud jdou fundamenty firmy do háje.

Ty bys byl ochoten dnes třeba za Shell zaplatit stejnou cenu jako před půl rokem? Asi ne co.. Nejde o to, že by ta firma musela nezbytně nutně zkrachovat (to lze ostatně u takto stabilní společnosti stěží předpovídat), ale v horizontu následujích řekněme deseti let budou celkové výsledky (tj. množství peněz co vydělají) výrazně nižší než by se dalo odhadnout před pár měsíci. Hodnota společnosti je tedy nižší a ty jsi z tohoto pohledu ve ztrátě, byť nerealizované.

Tím z toho prosím pěkně nedělám žádnou katastrofu, ale toto mi příjde jako zarputilé popírání skutečnosti.
Nebyl bych ochoten, protože se zmenily vstupní data, které mi měni míru rizika či výnosnost. Nerealizovaná ztráta neni ztráta :) mužeš tomu řikat jak chceš, ale ztráta je až když něco nevratně ztratíš, sniží se ti hodnota apod. Ale furt nevratně ne dočasně. Aerolinky mohl držet jen hlupák z mého pohledu, nevydelávající sektor před krizí a krizi už vubec. To ropné společnosti z větší části to ustojí v zisku

Odpovědět