Investování vlastním jménem či jménem firmy

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Investování vlastním jménem či jménem firmy

Příspěvek od Ondřej » 26 bře 2020 16:19

Uff tož neorientuji se v tom ovšem co se týká auta abychom mohli odepisovat náklady na něj není potřeba platit silniční daň a vést knihu jízd?

Ave
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 04 led 2019 22:48

Re: Investování vlastním jménem či jménem firmy

Příspěvek od Ave » 26 bře 2020 16:44

Ondřej píše:
26 bře 2020 16:19
Uff tož neorientuji se v tom ovšem co se týká auta abychom mohli odepisovat náklady na něj není potřeba platit silniční daň a vést knihu jízd?
tak to jistě ano, zejména tu daň, ale to je pár korun
kniha jízd ne, respektive ne vždy je to nutné

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Investování vlastním jménem či jménem firmy

Příspěvek od mnam84 » 28 bře 2020 17:01

Sumo.cz píše:
25 bře 2020 17:58
A u rozvodu nebudeš řešit hodnotu firmy? V tomto mi to přijde stejné.

A v té úvaze je třeba s.r.o. založeno jen za tímto účelem či tam bude ještě něco?
Pokud budu jediný vlastní firmy tak se nepočítá do SJM. Pokud budou akcie jen v osobním vlastníctví tak se do něj počítají.

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Investování vlastním jménem či jménem firmy

Příspěvek od slon » 28 bře 2020 18:38

Je potřeba být tvrdý: když svatba, tak na akcie budeme přispívat oba stejně!! A proto jsem pořád svobodný :)

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Investování vlastním jménem či jménem firmy

Příspěvek od mnam84 » 28 bře 2020 23:04

slon píše:
28 bře 2020 18:38
Je potřeba být tvrdý: když svatba, tak na akcie budeme přispívat oba stejně!! A proto jsem pořád svobodný :)
pak ti při rozvodu vezmeš tu vydělečnější polovinu :D

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Investování vlastním jménem či jménem firmy

Příspěvek od StanikKolarik » 18 dub 2020 16:04

dovolil bych si tohle téma zase posunout nahoru...

Když jsem uvažoval o tom, že bych založil ten FFF podle §15 ZISIF, tak jsem dělal průzkum jak velký fond by to byl (jakože kdo by se připojil) a vyšlo mi z toho, že by ten fond měl velikost nižší stovky tisíc.
Jaké jsou možnosti jak to spravovat?
Protože
* ten §15 ZISIF je nepoužitelný (drahé zařízení, nezvládl bych to papírování).
* jelikož mít to "papírově na sebe" a evidovat odděleně moje a fond vypadá dobře, ale nevím jestli je to legální a hlavně nevím jak bych evidoval daně (a platit daně ze svého se mi fakt nechce)

prakticky tedy hledám nástroj jak legálně držet třeba čtvrt míče od přátel a rodiny a kolektivně je spravovat aniž bych ale nutně musel být majitel (čti: mělo to samostatné dańové přiznání, nebo aspon možnost jak ty daně rozpustit ve fondu)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

strape
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 02 dub 2020 16:55

Re: Investování vlastním jménem či jménem firmy

Příspěvek od strape » 20 dub 2020 09:17

StanikKolarik píše:
18 dub 2020 16:04
dovolil bych si tohle téma zase posunout nahoru...

Když jsem uvažoval o tom, že bych založil ten FFF podle §15 ZISIF, tak jsem dělal průzkum jak velký fond by to byl (jakože kdo by se připojil) a vyšlo mi z toho, že by ten fond měl velikost nižší stovky tisíc.
Jaké jsou možnosti jak to spravovat?
Protože
* ten §15 ZISIF je nepoužitelný (drahé zařízení, nezvládl bych to papírování).
* jelikož mít to "papírově na sebe" a evidovat odděleně moje a fond vypadá dobře, ale nevím jestli je to legální a hlavně nevím jak bych evidoval daně (a platit daně ze svého se mi fakt nechce)

prakticky tedy hledám nástroj jak legálně držet třeba čtvrt míče od přátel a rodiny a kolektivně je spravovat aniž bych ale nutně musel být majitel (čti: mělo to samostatné dańové přiznání, nebo aspon možnost jak ty daně rozpustit ve fondu)
Pokud jde o to obhospodařování prostředků od členů rodiny (family office vehicle), jedná se o výjimku a zákon se na toto nevztahuje. Je ale potřeba si pohlídat celkové nastavení, abyste do režimu zákona nespadl z jiných důvodů. Ten § 15 ZISIF má (zejména) počáteční náklady a pak náklady na údržbu, ale zase můžete rozšířit prostor i na jiné členy, než rodinu (viz např. Vám i zmiňovaní přátelé). Všechno má svá specifika a různou míru rizika pro Vás jako "obhospodařovatele". :-)
ABBV, AMD, INTC, MMM, MONET, NRZ, NVAX, QCOM, T, UE, WBA, WELL

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Investování vlastním jménem či jménem firmy

Příspěvek od StanikKolarik » 18 kvě 2020 23:03

a má s tím někdo zkušenost?
jsou nějaké alternativy k tomu ZISIFu?
lze mít "fond" na sebe a jenom interně si to oddělovat co je moje a co "erár"?
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Investování vlastním jménem či jménem firmy

Příspěvek od StanikKolarik » 11 srp 2020 23:09

StanikKolarik píše:
18 kvě 2020 23:03
a má s tím někdo zkušenost?
jsou nějaké alternativy k tomu ZISIFu?
lze mít "fond" na sebe a jenom interně si to oddělovat co je moje a co "erár"?
znovuotevírám téma
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Investování vlastním jménem či jménem firmy

Příspěvek od Vokvok » 17 říj 2020 22:12

Vyhoda je, ze muzes firmu prodat (tedy prevest vse najednou, papiry i nemovitosti) a prijem(zisk) je myslim osvobozen po 5 letech drzeni firmy.

Odpovědět