Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Pavel » 24 bře 2020 15:21

Hradec píše:
24 bře 2020 15:19
Myslim, ze cut divi a vysledovky jsou uz ryze subjektivni vec kazde firmy, to s trhem asi moc nehne...mozna v ramci sektoru. Uvidime :-)
Ale hne a dost. Stačí aby nějaký gigant dal horší než očekávané výsledky či predikci a hne se celý sektor.

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 24 bře 2020 15:44

Hradec píše:
24 bře 2020 15:19
Myslim, ze cut divi a vysledovky jsou uz ryze subjektivni vec kazde firmy, to s trhem asi moc nehne...mozna v ramci sektoru. Uvidime :-)
Nicmene me mrzi, ze pokud je vazne sance pryc, tak uz nezobnu linde, mmm, pg :-(

Ps. Gladis ma nejake sve stranky? Rad bych ho sledoval.
sleduju ho na fb, kde pise za Vltava fund, vetsinou to pak vychazi i na Roklen24.cz

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od StanikKolarik » 24 bře 2020 16:53

Victor Nettoyeur píše:
24 bře 2020 15:12
No Gladis neprimo vybizel k nakupum uz 13.3;) Ja se teda docela drzim a snazim se nakupovat jen v cervenych. Dnes jsem udelal vyjimku u dlouhodbe podhodnocenych akcii, na ktere by krize nemusela mit takovy vliv (WBA, PFE, ABBV) a ocekavam, ze tahle euforka z QE opadne v prubehu snizovani/pozastavovani divi a po dalsi vysledovce. Myslite, ze ten nedavny panic sell uz tohle v cene zahrnul?
no já mám krom NYSE:T červené celé portfolio, většinou -30-40% takže můžu nakupovat prakticky cokoliv, ale musím se taky držet protože cokoliv jsem koupil, tak šle ještě ten den dolů.
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Marek » 24 bře 2020 18:41

Koupil jsem 10 akcii GIS :) (folks gotta eat)

Pokud by dnesek byl skutecne obratem, tak v mem ptf vydrzelo nad vodou v cernem celkem 7/24 titulu, z toho Apple hodne pres 50% :)

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Martin » 24 bře 2020 19:17

Marek píše:
24 bře 2020 18:41
Koupil jsem 10 akcii GIS :) (folks gotta eat)

Pokud by dnesek byl skutecne obratem, tak v mem ptf vydrzelo nad vodou v cernem celkem 7/24 titulu, z toho Apple hodne pres 50% :)
No a ja cekam....tak uvidime, jestli jsem mel nakoupit nebo jeste ne.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 24 bře 2020 19:40

StanikKolarik píše:
24 bře 2020 16:53
Victor Nettoyeur píše:
24 bře 2020 15:12
No Gladis neprimo vybizel k nakupum uz 13.3;) Ja se teda docela drzim a snazim se nakupovat jen v cervenych. Dnes jsem udelal vyjimku u dlouhodbe podhodnocenych akcii, na ktere by krize nemusela mit takovy vliv (WBA, PFE, ABBV) a ocekavam, ze tahle euforka z QE opadne v prubehu snizovani/pozastavovani divi a po dalsi vysledovce. Myslite, ze ten nedavny panic sell uz tohle v cene zahrnul?
no já mám krom NYSE:T červené celé portfolio, většinou -30-40% takže můžu nakupovat prakticky cokoliv, ale musím se taky držet protože cokoliv jsem koupil, tak šle ještě ten den dolů.
taky to mam v rudym, to se neboj;) ale zas tak ortodoxni jak nekteri tady nejsem. Myslel jsem to tak, ze me nelaka nakupovat v den kdy je sp500 + 7% ale ze si pockam na korekci, ktera imo jeste tento tyden probehne az se zacnou vybirat zisky;) delam si zalusk na DIS, PG, JNJ, V atp. ktere jsou jeste docela drahe.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Marek » 24 bře 2020 19:50

jj, DIS hodlam po cely rok potichucky kumulovat taky, je to sice draha akcie, ale vsem sympaticka a nesmirne brandabilni firma, podle mne Disney+ bude hit :)

NRZ slo jeste husteji dnes do slevy, tam mne take cuka ruka, zakulatit to na 1000 kousku (now: 365 NRZ), ale nejak nejsem s to riskovat ty prachy (ktere se jinak jinde otoci pomaleji, ale temer jiste ziskove...)

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od StanikKolarik » 24 bře 2020 19:57

Marek píše:
24 bře 2020 19:50
NRZ slo jeste husteji dnes do slevy, tam mne take cuka ruka, zakulatit to na 1000 kousku (now: 365 NRZ), ale nejak nejsem s to riskovat ty prachy (ktere se jinak jinde otoci pomaleji, ale temer jiste ziskove...)
já jsem ho právě dnes zakulacoval podobným způsobem
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Marek » 25 bře 2020 21:43

Dnes +135ks NRZ za $4.9, tedy jiz mam 500 NRZ.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od VSbrok » 25 bře 2020 23:02

tak moje ptf, včera plus 14% a dneska dalších 16% ... takže sedím a čumím jak puk, co se se to zas děje :O
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Zamčeno