Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od StanikKolarik » 18 bře 2020 15:38

testovací post co se vycenzuruje a co ne...

[cenzura]
[cenzura]
[cenzura]
[cenzura]
[cenzura]
[cenzura]
[cenzura]
Miloš
[cenzura]
[cenzura]
[cenzura]
[cenzura]
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Daniel
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 14 led 2020 11:38
Bydliště: Praha

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Daniel » 18 bře 2020 15:46

StanikKolarik: To zní jako že jsi se podíval, kolik nám teď spadlo NRZ... Dneska se mi ukázalo -37 %, tak jsem to zase radši zavřel.

Lukyn
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 10 dub 2019 22:33

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Lukyn » 18 bře 2020 16:09

Pavel píše:
17 bře 2020 11:43
Ondřej píše:
17 bře 2020 07:31
Jasně ty lidi co zmiňuješ nějak znám. Rozdělení portfólia pade na pade nechávám těm co mají před důchodem. Já do něj plánuji jít za dvacet let s tak to risknul s akciema. Meziročně můj dividendový příjem roste s překonává inflaci bez problémů.
Nakupují pravidelně několik let neřeším cykly. Pro někoho je to špatně mě to vyhovuje. Zajímá mě ocenění dané společnosti, ale to už se tu probíralo hodněkrát.
Každopádně každý jedeme za svý a já přeji každému aby se mu dařilo.
Malá poznámka - když někdo investuje "veškeré rodinné úspory", tak pravděpodobně ještě má třeba vlastní bydlení či jiná aktiva. Takže je potřeba posuzovat investice do akcií jako součást celého majetkového portfolia.

A druhá poznámka, přečtěte si znovu moudré knihy, zklidní vás to. Třeba jak Graham píše (volně řečeno) - když akcie koupím, zkusím si představit, že se pak několik let neobchodují na burze a tak se o jejich tržní cenu nezajímám. Starám se jen o to, jak jim jde byznys.
Díky vám za klidné uvažování a chladnou hlavu, samotnému mi to pomáhá a vzpomínané pasáže jsem si v knize i vyhledal 👍

A kdybych měl zabrousit trošku do duchovna, v knize Siddhártha od H.Hesseho, říká Siddhártha "umím jen tři věci, umím myslet, umím čekat a umím se postit", tím se snažím řídit, když začnu mít sklon věci urychlovat a tlačit na pilu v okamžiku, kdy je potřeba nadhled a odstup.

Tak nějak mi to k té momentální situaci dobře pasuje a vzpomněl jsem si na to.
ABBV, ADM, BASF, INTC, MO, SJM, STOR, T, WBA, XOM, SJM, UL, SMSI, VMD, OHI, AQN, LMT, INFU, SHEL, TROW, MMM, GOOG, CEZ, KOMB, PFE, LEG, ENAG

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Hradec » 18 bře 2020 19:52

At ten pruser za to stoji, kdyz uz tak uz.
Koupil jsem:
100x arcc za 8.65.
50x xom za 31.92
Uz jsem odprodal, co se dalo. Rip abbv. Zoufalost presla do jakesi lhostejnosti. Ja uz vic delat nemuzu. Nez levne prikupovat(levne s ohledem na aktualni stav, samosebou :D )
Naposledy upravil(a) Hradec dne 18 bře 2020 20:31, celkem upraveno 2 x.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od czhunter » 18 bře 2020 20:00

Vlastní bydlení není aktivum viz. Robert Kiyosaki.

Já jsem z podnikatelské rodiny, takže asi vidím situaci jinak. Rodiče koupili komerční nemovitost hned po revoluci a později jí předělali na ubytovnu a nyní z toho mají 80k měsíčně za nájemné. Dostat se na stejný příjem z dividend je na desetiletí otročiny v práci.

Jak říká Kiyosaki, jen trouba investuje svoje peníze. Když se můžou investovat peníze banky, které jsou za 2-3% úrok peníze zdarma. A ještě to splácet levnějšími penězi v budoucnu díky inflaci. Správně investovaných 300k přes hypotéku může snadno vydělat 100k ročně čistého.

Takže ano vyžaduje to práci navíc, ale vyplatí se diverzifikovat do nemovitostí a drahých kovů a boháči to tak dělají.

Jinak pokud je váš investiční horizont třeba 30 let a pak 30 let vybírání v důchodu, tak si predstavte, co všechno se za těchto 60 let může stát? Od bankrotu USA, po hyperinflaci, revoluci, depresi, stagflaci, studenou válku či reálnou mezi USA a Čínou, krach brokerů jako v 70. letech. Už jen dekáda s 10-15 roční inflací a naše dividendy budou téměř bezcenné.

BTW Graham doporučoval těch 50% do akcií pro každého. I pro lidi s dlouhým investičním horizontem. Ne jen pro lidi před důchodem.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od VSbrok » 19 bře 2020 01:15

Já dnes ostříhal stromky, vyčistil sekačku, uklidil ponk, pověsil klíče na zeď a k laptopu jsem se dostal ve 21:13 a čumím jak puk :O
NRZ za $6 ... insideři nakupují ja zběsilí
O-čko za $40
ADP za $103
... fix tak se mi zdá, že jsem dno asi prosr ... uklízel :(

A navíc do toho teď hodila vidle i ECB s 750 miliardovým QE :O
... purchases will include both public and private debt, and also include Greek government paper, which had been excluded under earlier ECB QEs ...
https://www.ecb.europa.eu/press/pr/date ... 66.en.html
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Daniel
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 14 led 2020 11:38
Bydliště: Praha

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Daniel » 19 bře 2020 09:53

Já jsem včera zase nevydržel a vzal na dně O a taky trochu NRZ. NRZ je riskantní, toho jsem si vědom a beru to tak, ale u Očka si teda nějaký krachování zatím moc nedovedu představit.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od VSbrok » 19 bře 2020 10:21

O-čko včera oznámilo navýšení dividendy, takže asi taky pár kusů zobnu.
NRZ za tuhle cenu asi vezmu 100ks ...

Vedení NRZ, MAIN, ARCC nakupuje jak zběsilé, takže níž už to asi nepůjde ... navíc MAIN i ARCC se nyní obchodují za 1/3 book value, to je historické minimum!
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od StanikKolarik » 19 bře 2020 11:16

Japonci oznámili že lék co používají na jiné chřipky, tak funguje i na COVID19
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/na-k ... ipku-94143
https://www.theguardian.com/world/2020/ ... says-china
Vyrábí to Toyama Chemicals (součást Fujifilm holdings)
https://www.marketwatch.com/investing/stock/fujiy
nárust 40->55USD za dva dny
Obrázek
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od bulinak » 19 bře 2020 14:31

NRZ jsem vzal 10 kousků za 4,5$. Nakupuji teď po malých dávkách, na víc není cash...
Stavím zoo.

Zamčeno