Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od VSbrok » 11 bře 2020 19:49

Byl jsem +35% a měl jsem část po časovým t(r)estu, takže jsem se rozhodl snížit pozici (byla to moje druhá největší),tak abych navýšil keš pro příkupy jinde, tedy pozic, které jsem měl podvážené.

Jo mám to podobně, ale držím se seč můžu! Ale ruce se škubou zpod sedinky jak jen můžou :)
Jednu už jsem neudržel a odpálil ARCC (v pátek ex-divi, tak snad se uloví rybička), ale nic dalšího!
Možná MAIN a GLAD, ale ty maj ex-divi až příští týden, takže sedím a koukám jak to hezky klesá...

Dneska v Itálii další desítky nakažených a mrtvých, takže pokles rozhodně nění u konce! Dyť je to teprv cca týden co je korona v Evropě ... vydržet! Příležitosti budou ... dnes ve 20hod článek o morových ranách ve 20. a 21. století. :D
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 637
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od czhunter » 11 bře 2020 22:46

Tak to gratuju že máš tak pevné nervy. Já je bohužel nemám, tak kupuju průběžně s poklesem jak píše Pavel. Taky by se mi mohlo stát že bych pořád čekal dno a najednou by přišel růst a já bych nekoupil nic...
Koupil jsem akorát Altrii za 39. Takže jsem pořád ještě v plusu ☺. Zajímavý, že pořád drží i přes ty výprodeje.

To není o nervech, to je o vědomostech. Vím již někdy od 20. ledna, že to bude nezastavitelná pandemie a jaký velký ekonomický dopad to bude na svět mít.

Také znám dosti Čínu a jakou obrovskou velmocí se stala. Největší dovozce ropy, vyrábí skoro třetinu zboží světa, ostatní státy často jen montují díly z Číny, Číňané největší skupina turistů s turizmem skoro 10% světového HDP atd. Takže i rozsah ekonomických škod mi byl hned jasný, že bude enormní.

Stačí sledovat správné lidi a nejlepší ekonomy a investory světa a budeš napřed před stádem ovcí a mnohem lepší investor. Třeba El-Erian, chief economic adviser at Allianz varoval už 3.2. před kupováním dipu, že je to tentokrát jiné a situace je vážná. Že kupovaní dipu se změní na kupování padajícího nože. A měl pravdu. Oni zkušení vědí, né že ne.

A abych jednou provždy vyvrátil Pavlovo přesvědčení, že jsem u zlata vybral jen jeden dobrý rok, tak přidám výkonost zlata za posledních 20 let. A také tím vyvrátím tvrzení VsBrocka, že zlato ani nepřekoná inflaci. Nutno dodat, že tam ještě není velká část posledních zisků. takže rok 2019 a 2020 čísla ještě vylepšuje.

Obrázek

A přidám i graf z loňské výroční zprávy banky JPMorgan.

Obrázek
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od mnam84 » 11 bře 2020 23:16

Nechcete mu někdo založit speciální sekci se zlatem a stříbrem, kde by byl svým králem?

Lukyn
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 10 dub 2019 22:33

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Lukyn » 11 bře 2020 23:20

Já se snažím to moc nesledoval. Myslím, že z logiky věci s investicemi opravdu není kam spěchat, ještě stále nejsme bohužel ve fázi kulminace nemocnosti a věcí s tím souvisejících. Ani s ropou to nevypadá na rychlou dohodu.

Takže spíš se snažím si ujasnit, v jakých světových podnicích bych chtěl být podílníkem. Snad budu mít možnost koupit i nějaké prvotřídní koně typu JNJ.

Snažím se vycházet z Grahama (přísné posouzení podle poměrových ukazatelů) a kupovat zdravé podniky za výhodné ceny.

Můj současný okruh uvažovaných vstupu, případně dokupů, v případě dobré ceny:

RDS B, ADM, JNJ, INTC, PRU, Allianz, Basf, PFE, WRK, DUK, GD, MPW, BNS
ABBV, ADM, BASF, INTC, MO, SJM, STOR, T, WBA, XOM, SJM, UL, SMSI, VMD, OHI, AQN, LMT, INFU, SHEL, TROW, MMM, GOOG, CEZ, KOMB, PFE, LEG, ENAG

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 520
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Marek » 11 bře 2020 23:45

czhunter píše:To není o nervech, to je o vědomostech. Vím již někdy od 20. ledna, že to bude nezastavitelná pandemie a jaký velký ekonomický dopad to bude na svět mít.
Vis ho*no :), ani odbornici na toto tema (ruzny virologove apod.) se na otazce dopadu jasne neshodli, nejsi ani kvalifikovany expert ani vestec trhu, pouze ses nahodne trefil a nyni mas potrebu vytrubovat to do sveta, kvuli svoji debilni povaze.

Moje mati (stud. biochemicka) toto nepredpovidala, ani zadny z mych znamych-doktoru. (Moje mati je stale v naprostem klidu, mela by delat managera nejakych fondu nebo tak neco.)

Posledne jsem se te zde zastaval, protoze o mnohem neco vis a tvoje prispevky jsou leckdy zajimave (byt vetsine prilis nevonici) oponovani mistnim pravdam, ale nyni pises jako brouk pytlik, co je odbornikem na vse od pi*e az po sroubovak.

A co je s podivem na stabilni cene Altrie? Lidi nikdy neprestanou zrat, chlastat a hulit (otestovano mnoha krizemi), dokonce ani kdyz jim to zakazes (otestovano prohibici). Tak proc by nyni investori a fondy ty pozice pousteli?

Vy jste tady super barvita bandicka :), Czhunter argumentacne ohebny jak mobiova paska, Ladislav, ktery zasadne pise jen o tom, co se mu povedlo, a necha sebou orat vychcanou Filipinkou, Stanik po usi v leverage hovnech... A tak my si tady zijeme :D

Sorry, jestli jsem nekoho urazil :lol:

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od slon » 11 bře 2020 23:57

Marek píše:
11 bře 2020 23:45
Sorry, jestli jsem nekoho urazil :lol:
:lol: Akorát já vím, že vím hov.. (teda nic). Apro fondy ty akcie co nejsou košér, jako jsou cigaretáři musí prodávat, kvůli jakýmsi pravidlům "korektního investora" (nevím jak to bylo). Zmiňoval to Pavel (jen nevím kde) a docela bych tomu věřil. V době kdy třeba EU zve na jednání autistické dítě Grétu, šlape jak Erdogan píská, bych se už nedivil vůbec ničemu.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od VSbrok » 12 bře 2020 00:37

Pánové! Jsme rádi za jakoukoliv diskusi, ale bez urážek a sprostých slov. Nerad bych to tu začal cenzurovat :(
Jde nám všem o jedno a to jsou každýho jeho vlastní peníze.
Velmi rád si přečtu/poslechnu názor každého a pak si z toho vyberu/upravím/nevezmu něco pro sebe. Ale úrážkama se nikdy ničeho nedosáhlo.

Marek: pro dnešní článek jsem přečetl a nakoukal mnoho videí s rozhovory různých lékařů, biochemiků a pod, kteří by o tom asi něco měli vědět ... a výsledek je, že dnes je stále ještě příliš brzo na jakýkoliv jasný závěr!

Lukyn: ano, jídlo, pití a léky ... to je to, co se prodává krize-ne-krize

slon: jmenuje se to: Sociálně Odpovědné Investování
Více zde: https://www.investopedia.com/articles/s ... -stock.asp
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Antoan
Začátečník
Příspěvky: 60
Registrován: 25 úno 2020 16:37
Been thanked: 2 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Antoan » 12 bře 2020 09:37

Marek, som tu nový ...navážať sa do druhých naozaj nemá a nikdy nemalo zmysel. To mi ver, som oveľa starší ako Ty cca v Stanislavových rokoch. Stačí argumentovať. Každý je svojim spôsobom jedinečný a tým zaujímavý. A prejavuje sa svojim vlastným spôsobom.
Ale k veci. Ste už skúsení investori, tak poradťe. Akú akciu by ste si ako začínajúci investor v týchto časoch relatívne hlboko padajúcich trhov ako prvú na svete kúpili ? Vďaka.

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od TomasV » 12 bře 2020 09:42

Antoan píše:
12 bře 2020 09:37
Marek, som tu nový ...navážať sa do druhých naozaj nemá a nikdy nemalo zmysel. To mi ver, som oveľa starší ako Ty cca v Stanislavových rokoch. Stačí argumentovať. Každý je svojim spôsobom jedinečný a tým zaujímavý. A prejavuje sa svojim vlastným spôsobom.
Ale k veci. Ste už skúsení investori, tak poradťe. Akú akciu by ste si ako začínajúci investor v týchto časoch relatívne hlboko padajúcich trhov ako prvú na svete kúpili ? Vďaka.
Za mne doporučuji tyhle akcie:
T,MMM,CSCO,PM-všichni generují silné FCF.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 637
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od czhunter » 12 bře 2020 10:21

Marek píše:
11 bře 2020 23:45
czhunter píše:To není o nervech, to je o vědomostech. Vím již někdy od 20. ledna, že to bude nezastavitelná pandemie a jaký velký ekonomický dopad to bude na svět mít.
Vis ho*no :), ani odbornici na toto tema (ruzny virologove apod.) se na otazce dopadu jasne neshodli, nejsi ani kvalifikovany expert ani vestec trhu, pouze ses nahodne trefil a nyni mas potrebu vytrubovat to do sveta, kvuli svoji debilni povaze.

Moje mati (stud. biochemicka) toto nepredpovidala, ani zadny z mych znamych-doktoru. (Moje mati je stale v naprostem klidu, mela by delat managera nejakych fondu nebo tak neco.)

Posledne jsem se te zde zastaval, protoze o mnohem neco vis a tvoje prispevky jsou leckdy zajimave (byt vetsine prilis nevonici) oponovani mistnim pravdam, ale nyni pises jako brouk pytlik, co je odbornikem na vse od pi*e az po sroubovak.

A co je s podivem na stabilni cene Altrie? Lidi nikdy neprestanou zrat, chlastat a hulit (otestovano mnoha krizemi), dokonce ani kdyz jim to zakazes (otestovano prohibici). Tak proc by nyni investori a fondy ty pozice pousteli?

Vy jste tady super barvita bandicka :), Czhunter argumentacne ohebny jak mobiova paska, Ladislav, ktery zasadne pise jen o tom, co se mu povedlo, a necha sebou orat vychcanou Filipinkou, Stanik po usi v leverage hovnech... A tak my si tady zijeme :D

Sorry, jestli jsem nekoho urazil :lol:
Vidím že ti tečou nervy, protože tvoje konto padá.

Odborníky sleduji již od ledna každý den a věř, že se celkem shodnou. Asi nevíš co odborník vůbec znamená. Tvoje máti, pakliže není odborník na infekční nemoci a korona viry a nestrávila posledních 15 let studiem korona virů je ta, co ví leda tak ho*no.

Ano lidi nikdy nepřestanou hulit, přesto je Altria již 3 roky v medvědím trhu a také to nezabránilo propadu v roce 2008-9 o 35%. Takže tvojí pointu moc nechápu.

Filipínky jsou super holky, pokud teda člověk není mamlas a nenajde si zlatokopku nebo v baru. A vím o čem mluvím, protože manželka je Filipínka ;)

A kde prosímtě jsem ohebný v argumentaci? To by mě zajímalo.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Zamčeno