Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od TomasV » 14 bře 2020 19:09

Problém ale je ,že akcie většinou reagují půl roku dopředu,takže ať se každy rozhodne ,já budu pomalu nakupovat kvalitní firmy ,nepotřebuju /neumím chytit úplné dno.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od VSbrok » 14 bře 2020 19:48

Victor Nettoyeur píše:
14 bře 2020 15:20
nechi te uplne chystat za slovo, ale pokud mam verit https://seekingalpha.com/article/433148 ... -to-clorox tak tam probehl normalni sell off jak vsude jinde;) jiste to ale nevylucuje to, ze to muze jit jeste jednou tolik dolu az se teprve proveri jak na tom je jejich zdravotnictvi a ze tiskarske rotacky bezici na dve smeny nezaplatuji vsechno.
Já taky psal téměř všechny, na některé víc, na jiné téměř nic. Z těch co dlouhodobě sledují a chci, tak těch se to zatím dotklo jen minimálně ...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Mrhol » 14 bře 2020 21:12

já budu teď taky čekat...bohužel nedobrovolně...všechnu munici jsem už vystřílel na firmy co hodně poklesly a větší obnos mi přijde až asi za 2 měsíce...

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Hradec » 15 bře 2020 12:04

Drzim palce, ja odprodal nejake pozice, samozrejme vsechno v cervenem. Tak jsem zvedav, jestli se muj spekulantsky mozek osvedci...to same jsem chtel udelat v patek se shell..presunout ji z nyse na xetry....vysledek byl takovy, ze ja prodal shell na nyse a zrovna fed ohlasil podporu v ohromne vysi, a shell vyskocil spolu s kurzem dolaru(a ja dostal strach)...a dalsi rano po oteviracce letel shell nahoru...vysledek je, ze jsem mel 200 kusu a mam 200kusu, ale stalo me to navic 200 euro a to se vyplati😃😃😃
(Co je nejdivnejsi, tak to, ze jsem naloupil po oteviracce za 13.8 a pritom v grafu byly hodnoty o euro nizsi..holt jsem mel pech)

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Martin » 16 bře 2020 22:03

Ja jeste cekam, ikdyz pohled na moje ptf by byl zraly na velke redeni. Spis koupim nove akcie, jen se odhodlat kdy. O a NNN dolu o ctvrtinu, nevim kam driv koukat. Uvidime
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Hradec » 16 bře 2020 22:23

Ja bych jeste vydrzel, parkrat jsem chytil padajici nuz a pak zavrel pozici. Jeste uplne dole nejsme.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Ondřej » 16 bře 2020 23:18

Jak jsem napsal již jednou investovat se mají peníze o které můžeme přijít a proto mám v akciích veškeré rodinné úspory 😃. Pokud jako já investujete dlouhodobě, nemůže vás přeci po tolika letech růstu rozhodit jakákoliv korekce, pokles, recese, krize. Den po pár sklenících vína ležíc v posteli jsem se rozhodl vyjádřit.
Prosím vás myslete stále jako spolumajitel firmy a používejte selský rozum. Já to tak dělám vždy a nemám potřebuju kolikrát ani číst kvartální výsledky, protože dané firmě věřím.

Stav mých akcií můžete vidět na obrázku.
A tak se ptám myslíte si, že například ať&t bude mít problém s koronavirem? Co sleduji u nás doma tak internet, mobily či HBO jede naplno od uzavření škol.
MO - prodej tabáku jede i přes karanténu
CSCO- tady to bude asi složitější ale opět routery a další serepetičky pojedou maximálně to bude třeba dohánět i když kdo ví jak moc když Cargo jede vesele dál.
TGT- tady asi není co řešit potraviny zvlášť ti lacne pojedou možná i lépe díky otevírání malých obchůdků mimo OC.
3M- tisíce produktů včetně ochranných pomůcek. Frcime dále beze změny.
D,SO- v tomhle oboru dělám a proud teče dále virus ne virus. Navíc za regulovanou a předem danou cenu.
PFE,CAH- farmacie či lékárny budou vytížené na maximum. Nejvíce vyroste každopádně ta, která přijde s vakcínou.
Ohledně ropaku jsem se vyjádřil vedle.
Co se týká OHI tady fakt nevím, že by strach z toho, že umřou nájemníci? Na druhou stranu podle mě ve frontě čeká spousta dalších.
Jedinou obavu mám možná z Banco Santander. Španělsko je v prdeli již dlouho a tohle jim asioc nepřidá. Snad těch nesplacených úvěrů nebude až moc a oni to unesou. Kdyby ne budu přikupovat jako Penny Stocks.
Tož to takový můj letmý pohled na portfólio po pár deci vína.
Přeji všem pevné nervy a pevné zdraví.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Ondřej » 16 bře 2020 23:19

IMG_20200316_230135.jpg
IMG_20200316_230135.jpg (102.58 KiB) Zobrazeno 2425 x

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 522
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Marek » 17 bře 2020 00:07

Predpokladam, ze boj o vakcinu vyhraje Gilead, tedy jde o muj nejblizsi planovany prikup, posledne jsem nepochopitelne preferoval Microsoft, protoze mam tento mesic misto hlavy penis :)

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 642
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 27 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od czhunter » 17 bře 2020 07:18

Ondřej: ano ty firmy tu budou nejspíše i nadále, to ale neznamená, že na nich nemůžeš prodělat v dlouhodobém horizontu či nebudeš stačit ani na inflaci. Obzvláště pokud nakoupeny za draho na konci cyklu.

Mít všechno vsazeno na jednu kartu a to na riskantní akcie zavání skončením v budoucnu bez důchodu.

Benjamin Graham doporučoval 50% portfolia v akciích a max 75%. A to žil v době, kdy byl zlatý standard a dluh v systému proti dnešku nula nic a člověk si mohl v USA koupit dům za roční výplatu.

Jak řekl Buffett, až při odlivu se pozná, kdo plaval nahatý. Já tomu ještě říkám, že až při bouračce se pozná, kdo jezdil nepřipoutaný. Také použìvám pásy v autě, i když vím, že nejspíše nenabourám danou cestu.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Zamčeno