Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Glueless » 29 čer 2020 21:26

Investor007 píše:
28 čer 2020 21:40
Já to právě u WFC chtěl doplnit a zaokrouhlit

Díky za tip. BAC už mám taky a spíše se pokukuji po BNS,

T už mám celkem dost, spíše by se hodilo VZ.

Nehrozí u PRU, že by mohla mít stejný vývoj jako banky? Taky ji jinak sleduji.

BMY mám rovněž ve sledování spolu s MRK a naředěním PFE. Jakou tam máš cílovku?
ad BNS (nebo TD): je to dobrá volba (kanadské banky mi přijdou lepší než US)

ad VZ: pokud nemusíš, doporučuji určitě nebrat. Důvod: jak je T podhodnocené, tak je VZ nadhodnocené, počkal bych na pokles ceny.

PRU je hodně závislý na (nízkých) úr. sazbách, blbě zhodnocují volný cash z pojistek. A sazby zůstanou dole dlouho, dluhy teď dost naskočily, tzn. zvýšení se brzo nedočkáme. Ale má divi 7,5 %, to není na věky.

ad BMY, PFE, MRK: se mi líbí v uvedeném pořadí.
Problém PFE je, že má asi dekádu stagnující revenue. Nezbývá než doufat, že jejich připravované léky přinesou zlepšení...

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od StanikKolarik » 29 čer 2020 22:46

rich píše:
29 čer 2020 18:20
StanikKolarik píše:
28 čer 2020 14:30
tak já mám jídeláky Kofolu a hlavně Unilever (to je jedna z akcií kde nesleduju fundamenty, ale jedu Buffetovské "kupuj co sám používáš")
Můžu se zeptat na jaké burze jsi akcii UNILEVER nakoupil a z jakého důvodu? nevim jestli jít do UK, nebo do NL verze. ADR moc brát nechci.. díky za odpověď.
Mám NYSE:UL - tedy ADR britské verze - ADR kvůli tomu abych nedržel další burzu, britsky UL kvůli výhodnějšímu danění + tomu že chodí celá a tedy ty peníze můžu mezitím používat

https://www.unilever.com/investor-relat ... he-basics/
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Kiflik
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 11 črc 2019 23:15
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Kiflik » 30 čer 2020 11:13

S WFC bych počkal, po snížení divi kam to spadne:
https://seekingalpha.com/news/3587125-w ... dend-in-q3

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Investor007 » 30 čer 2020 11:23

Cílovku u VZ mám lehce nad 49 USD, takže si myslím v pohodě. Pod tuto hodnotu se relativně dlouho nepodívala (pomíjím teď výprodej v březnu).

WFC cílovka okolo 22 USD a váhám jestli k tomu ty PUT opce brát už teď. Včera všechno rostlo. Premium u prodeje call opcí s expirací v srpnu bylo co jsem se díval celkem nic moc.

BAC taky omezila dividendu po stress testech.

Ostatně stejné dilema mám u SLG, ale tam je to premium zajímavější.

Jinak se nám hezky propadl RDS.B - dnes jsem naředil. Další nákupka asi až okolo 10 EUR/ks.

rich
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 18 led 2020 15:50

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od rich » 30 čer 2020 18:21

Děkuji za info, ale nějak jsem se do toho zamotal.. takže pokud chci britský klon, tak se nakupuje kde? v Amst.? nebo ve Franfurtu?


StanikKolarik píše:
29 čer 2020 22:46
rich píše:
29 čer 2020 18:20
StanikKolarik píše:
28 čer 2020 14:30
tak já mám jídeláky Kofolu a hlavně Unilever (to je jedna z akcií kde nesleduju fundamenty, ale jedu Buffetovské "kupuj co sám používáš")
Můžu se zeptat na jaké burze jsi akcii UNILEVER nakoupil a z jakého důvodu? nevim jestli jít do UK, nebo do NL verze. ADR moc brát nechci.. díky za odpověď.
Mám NYSE:UL - tedy ADR britské verze - ADR kvůli tomu abych nedržel další burzu, britsky UL kvůli výhodnějšímu danění + tomu že chodí celá a tedy ty peníze můžu mezitím používat

https://www.unilever.com/investor-relat ... he-basics/

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od StanikKolarik » 30 čer 2020 18:46

rich píše:
30 čer 2020 18:21
Děkuji za info, ale nějak jsem se do toho zamotal.. takže pokud chci britský klon, tak se nakupuje kde? v Amst.? nebo ve Franfurtu?
a měls otevřený ten odkaz?
Britský (PLC) se obchoduje na Londýně jeho ADR lze koupit na NYSE a Frankfurtu
Nizozemský (NV) se obchoduje na Amsterdamu a jeho ADR lze koupit na NYSE, XETRA a Miláně

Obrázek
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

rich
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 18 led 2020 15:50

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od rich » 30 čer 2020 20:32

Děkuju, teď to konečně dává smysl :-)) Ta cena co je za ULVR je vedena v pencích? +/- 4.355 ? Jinak by to moc nekorespondovalo s ADR cenou UL .

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Investor007 » 09 črc 2020 23:57

Nějak to tady utichlo. Máte při poklesech v posledních dnech nějaké zajímavé přírůstky?

Už se ale začínají opět objevovat z části zajímavé příležitosti pro nákup. Tedy minimálně jeho část s očekáváním dalšího poklesu.

SPY je jako na houpačce, takže já jsem obchodoval spíše opce.

Uživatelský avatar
Vosa
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 21 čer 2019 16:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Vosa » 10 črc 2020 08:24

Avast už je zpátky na maximech.
Morgan Stanley zvyšuje cílovou cenu pro AVAST o 125 pencí na 650 pencí

9.7.2020 09:07, BAAAVAST
Analytici z Morgan Stanley zvýšili svoji cílovou cenu pro akcie Avastu obchodované na londýnské burze na 650 GBX z původních 525 GBX.
Zdroj: Reuters
3M, AbbVie, Activision Blizzard, Altria, AMD, AnteroMidstream, Apple, AT&T, BMW, Boeing,Br.Am.T., Broadcom, Canadian National Railway, Caterpillar,Chevron,Cisco,Coca Cola, DeutscheTel., Duke Energy, Electronic Arts, Exxon, HomeDepot, Iberdrola,IBM,Intel, JPMorgan,Johnson&Johnson, MAIN, McDonald's, Meta, Microsoft, NextEraEnergy,NRZ,OHI, PepsiCo,Pfizer,Procter&Gamble, RealtyIncome, Shell, StanleyBlack&Decker, Texas Inst., Vodafone, Walmart,Whirlpool

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Hradec » 10 črc 2020 13:32

Ja zaokrouhlil vcera T a MO. At muzu pouzivat covered call. T se od te doby tak nejak drzi. MO spadla o dalsich cca 50 centu.
Naposledy upravil(a) Hradec dne 10 črc 2020 13:38, celkem upraveno 1 x.

Zamčeno