Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
onnline
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 07 led 2019 00:20

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od onnline » 27 čer 2020 09:20

Ten dlh mi je známy, ale máloktorá firma ho dnes nemá.To ma skor desí dlh T ktoré by som na týchto cenách rád prikúpil ale už ho mám (na moje možnosti) celkom dosť (127 akcií).CEO BGS neustále uisťuje investorov že vyplácanie dividendy je pre nich priorita.Ja som hobby investor, investujem len to o čo možem prijsť a hlavne riadim sa sedliackym rozumom, jesť sa bude furt.A to pred pár mesiacmi keď stálo BGS 15usd tak malo výnos okolo 12,5%.Stejne si myslím že ich časom kúpi niekto vačší.Každopádne díky za reakciu a mrknem na tie tipy od teba a keď tak pár kúskov, ako by povedal pán Ladislav, prikúpim "na semeno". :D
T,GEO, PFE, SRET, DIV, SDIV, REM

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Marek » 27 čer 2020 10:30

Ja nakupuju General Mills, je to takova pekna stabilni akcie s neprepalenou dividendou, ale zajima mne pouze pod $50 (kam se ted moc nevraci), bohuzel mela se jako vse ostatni primarne nakupit v koronadipu..

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od bulinak » 27 čer 2020 11:14

Já mám na semeno INTC 57.3$, MRK 76$, TSN 60$ a vrátil jsem se do RTX 60.1
Stavím zoo.

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Investor007 » 27 čer 2020 11:46

TSN klesal ještě před koronou - je tam nějaký fundament, že to nebude pokračovat? Jako taky chci "jídlo" do portfolia, ale ne zase tak moc :-).

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od StanikKolarik » 28 čer 2020 14:30

tak já mám jídeláky Kofolu a hlavně Unilever (to je jedna z akcií kde nesleduju fundamenty, ale jedu Buffetovské "kupuj co sám používáš")
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Glueless » 28 čer 2020 21:10

Investor007 píše:
26 čer 2020 19:06
Přizobli jste něco zajímavého, příp. sledujete něco na další poklesy?

Určitě doředím WFC a RTX pokud více klesnou. Tyhle jsou ale na poklesy citlivé asi stejně jako ty REITy.

Uvítám tipy :-).

Btw. kdo vidíte SPY pod 300?
v USA to, jak píšeš, není 2.vlna, ale příliš brzo uvolněná 1.

Já nyní nevymýšlím nic nového, čekám na nudné, velké, solidní firmy s malým rizikem.
Až vyklesnou ještě o 3-5 %, spouštím:

PRU, T, BMY

ad SPY): pod 300 to asi půjde, technické indikátory míří dolů, ale máš tam trampolínu (50 a 200 denní průměry).
toto není další krize,ale příležitost doplnit, cos nestihl v březnu :-)

ad WFC) jestli už máš, doporučím naředit jinou bankou (BAC, USB, MTB), bank.tajemství nedovolí rozumět jejím zdraví, jediná obrana je diverzifikace.

G.
ten RTX přidám taky
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Investor007 » 28 čer 2020 21:40

Já to právě u WFC chtěl doplnit a zaokrouhlit na nejbližší stovkové hranici ks akcií, prodat call opce a koupit putky. To samé pro SLG (REIT), který mi teď krvácí nejvíc.

Díky za tip. BAC už mám taky a spíše se pokukuji po BNS, ale nejsem si jistý jestli mám při tomto vývoji chtít další banku.

T už mám celkem dost, spíše by se hodilo VZ. Tyhle technologické akcie teď krvácí ale nejmíň. Sice jsem četl, že INTC na tom není úplně nejlíp (žije z dosavadních kontraktů), ale AMD ještě nemá takovou výrobní kapacitu, aby je dokázalo smést (vyrábí jím to spolu s Applem stejný Číňan). Stejně jsem zvědav, co by se s hodnotou těchto akcií stalo kdyby Trump naštval Čínu a ona zavedla odvetné opatření.

Nehrozí u PRU, že by mohla mít stejný vývoj jako banky? Taky ji jinak sleduji.

BMY mám rovněž ve sledování spolu s MRK a naředěním PFE. Jakou tam máš cílovku?

Bral jsem teď callku na AZN, takže pokud nějak skokově na hype poletí nahoru díky covid vakcíně asi udělám exercise, jinak prodám.

Podle mně by těch 3-5% mohlo být více jak reálných. Jestli prorazí SPY resisty a projde si tím gapem, tak by to mohla být zajímavá výprodej. Navíc bude mluvit Powell, to bude dvojitý průraz a to the moon směrem dolů :D.

rich
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 18 led 2020 15:50

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od rich » 29 čer 2020 18:20

Můžu se zeptat na jaké burze jsi akcii UNILEVER nakoupil a z jakého důvodu? nevim jestli jít do UK, nebo do NL verze. ADR moc brát nechci.. díky za odpověď.

StanikKolarik píše:
28 čer 2020 14:30
tak já mám jídeláky Kofolu a hlavně Unilever (to je jedna z akcií kde nesleduju fundamenty, ale jedu Buffetovské "kupuj co sám používáš")

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od slon » 29 čer 2020 19:20

rich píše:
29 čer 2020 18:20
Můžu se zeptat na jaké burze jsi akcii UNILEVER nakoupil a z jakého důvodu? nevim jestli jít do UK, nebo do NL verze. ADR moc brát nechci.. díky za odpověď.
Není to na mě, ale zkusím odpovědět, jestli mám pravdu. UK -> dividenda ti přijde nezdaněná, zaplatíš 15%. NL -> dividenda ti přijde zdaněná 15%, díky dohodě o dvojímu zdanění ti v CZ uznají jen 10%, dodaníš tedy dalších 5% v CZ a tedy daň z dividend celkem = 20%. Tedy stejný případ jako Shell.

rich
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 18 led 2020 15:50

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od rich » 29 čer 2020 20:03

Děkuji slone, to jsem si přesně myslel. Zkoušel jsem hledat na Lynx a nějak si nejsem jistý o kterou variantu se jedná. Je to ta prodávaná na burze v Amst.?

Zamčeno