Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od JosephusMiller » 14 bře 2020 12:12

Spousta pada ale ja bych chtel aby padaly MSFT INTC HON apod a ty se zda drzi jak tesane do kamene.... pockam :-)
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od MartinD » 14 bře 2020 12:15

Intc už je podhodnocený teď, zase v porovnání se sektorem, snad jen Price/sales má v normálu, jinak všechno pod průměry, něco dost silně
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Martin » 14 bře 2020 12:28

Ja si pockam na CAT, O, NNN, uvidim ORI, u PRU me laka momentalni DY a dostava se na DY kolem 4% taky GPC, divi king, dily se budou kupovat i pri krizi. Zadluzeni vyskocilo akvizici ve Francii, dluh neklesa, budu se muset podivat na vykazy.
Snazim se byt v klidu cekat jak to bude dal vypadat. Pridam si v Lynxu penize, at je za co kupovat.
Vcera jssme koupili auto....jednou me napadlo koupit za to akcie, ale jen jednou, to bych doma tezko vysvetloval:-))
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od JosephusMiller » 14 bře 2020 13:17

Ha:-) taky mne obcas napadne co vse bych doma zredukoval a nacpal do akcii :-) ale obcas se nejake zbytecnosti prachy nacpat musi pro udrzeni rodinne pohody :-). Jinak intc je tam kde byl v 2019, pokud to nespadne vic koupim holt neco jinyho... na americke akcie jak uz psal vsbrok je jeste brzo, tem to neste nekulminuje, ale evropske.... siemens, bayer, basf.... mam ruku na spousti.
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od MartinD » 14 bře 2020 13:41

Tady je asi celkem jedno na jakých hodnotách v čase je. Mělo by jít o ohodnocení firmy podle fundamentů. Já osobně bych řekl že Intel podhodnocený je, tím pádem byl možná už i předtím a nebo mi něco zásadně uniká u nich, minimálně co se týče sektoru technologických firem, ale třeba se pletu... tím jenom chci říct, že kouknout na firmu a koupit jí proto, že její cena je jako před 5 lety není úplně dobrý... ta firmy mohla něco kolosálně posrat a to už předtím mohla být za dobrou hodnotu, a teď se změnila spíš na špatnou, z druhého pohledu, pokud firmy rostou a profitujou, nikdy se nedostaneš na cenu jako byla předtím protože ta firma je podstatně dál

Jinak samozřejmě oceňuju kritiku, která mě někam posune :)
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 522
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Marek » 14 bře 2020 14:45

Za kolik cekate, ze Msft, Intel jako nakoupite? Intel byl predvcerem v dipu az na $45 (ja chytal noze jiz mnohem drive okolo $54), podprumerne oceneny byl jiz pred krizi (muzeme-li tomu jiz tak rikat)... Msft je jako Apple, mraky cashe, nadupany funkcni ekosystem a pozitivni vyhlidky, s tim, ze jeho business je min luxury a blize nezbytny potrebe (asi tezko podnikatele a firmy prestanou pouzivat jeho komplexni sluzby v prip. krizi, kam by asi tak sli?)... Je to jako JNJ/PG, takove firmy nebyvaji nikdy levne... Tedy dip jste jiz provahali (ale s velkou p-sti ve vlnach jeste prijde...)

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od VSbrok » 14 bře 2020 15:03

Zatím jsme furt na začátku, nikdo zatím nedokáže říci jak velký to bude mít dopad na výkazy a zisky a ziskovost...
Takže nejraději bych počkal až na výsledky za Q1 2020, ale na ty si budeme muset ještě skoro 3 měsíce počkat :(
Proto bych byl opatrný s hodnocením podhodnocení či nadhodnocení!
Výsledky za Q1 2020 mohou ukázat, že věština firem je dnes stále velmi nadhodnocená!

Nene, sedím a nic nedělám ;)
Páteční +10% růst byl dle mě přílišný optimismus na prohlášení FED a ECB, který se post-market zas začal pomalu vytrácet ... a osobně si myslím, že nás čeká opět červené pondělí ... tož uvidíme ...
Sedím na balíku $$$ a čekám na lepší ceny = ano snažím se tak trošku časovat trh, ale vzhledem k tomu, že jsme na začátku epidemie, tak si myslím, že lepší ceny ještě příjdou.

Nehledě na to, že zatím ceny klesly převážně pouze u malých firem, Divi Aristokratů se pokles téměr nedotkl :(
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 14 bře 2020 15:20

VSbrok píše:
14 bře 2020 15:03
Zatím jsme furt na začátku, nikdo zatím nedokáže říci jak velký to bude mít dopad na výkazy a zisky a ziskovost...
Takže nejraději bych počkal až na výsledky za Q1 2020, ale na ty si budeme muset ještě skoro 3 měsíce počkat :(
Proto bych byl opatrný s hodnocením podhodnocení či nadhodnocení!
Výsledky za Q1 2020 mohou ukázat, že věština firem je dnes stále velmi nadhodnocená!

Nene, sedím a nic nedělám ;)
Páteční +10% růst byl dle mě přílišný optimismus na prohlášení FED a ECB, který se post-market zas začal pomalu vytrácet ... a osobně si myslím, že nás čeká opět červené pondělí ... tož uvidíme ...
Sedím na balíku $$$ a čekám na lepší ceny = ano snažím se tak trošku časovat trh, ale vzhledem k tomu, že jsme na začátku epidemie, tak si myslím, že lepší ceny ještě příjdou.

Nehledě na to, že zatím ceny klesly převážně pouze u malých firem, Divi Aristokratů se pokles téměr nedotkl :(
nechi te uplne chystat za slovo, ale pokud mam verit https://seekingalpha.com/article/433148 ... -to-clorox tak tam probehl normalni sell off jak vsude jinde;) jiste to ale nevylucuje to, ze to muze jit jeste jednou tolik dolu az se teprve proveri jak na tom je jejich zdravotnictvi a ze tiskarske rotacky bezici na dve smeny nezaplatuji vsechno.

Šejna
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 12 úno 2020 11:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Šejna » 14 bře 2020 18:49

Já si taky počkám, alespoň měsíc dva, ninimálně na ohlášení firem, zda nedojde k divi cut. nehodlám chytat padající nůž..
Navíc si taky myslím, že se to projeví na firmách až min. po 3 měsících..

Šejna
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 12 úno 2020 11:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Šejna » 14 bře 2020 18:50

Navíc epidemie ještě neustupuje..

Zamčeno