Proč dát přednost ETF před DGI?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od Pavel » 17 pro 2019 11:36

Zvěstování zkázy:-)

Tohle tvrdit je fakt silný kafe:
"Skutečnost je taková, že všechny trhy dosáhly vrcholu a stagnují posledních 10-30 let s výjimkou USA."

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od StanikKolarik » 17 pro 2019 14:08

a proto mám jenom jedno ETF - evropské dividendové :-)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od VSbrok » 17 pro 2019 15:21

czhunter píše:
17 pro 2019 10:56
S ETF je potřeba být opatrný. Akcie v USA jsou nejdražší v historii a mohou spadnout až o 80% v příští krizi. Co je horší, tak už se nemusí dostat na současnou hodnotu dalších 30 let či více, tak jako v Japonsku jejich burza Nikkei. Takže kdo by dnes koupil Americké indexové ETF, tak může trvat desetiletí, než bude na nule. Ono klíčem k dlouhodobému úspěchu jsou dividendy. Bez nich by byl S&P 500 většinu času v mínusu. A současný index S&P 500 nabízí směšnou dividendu.

Skutečnost je taková, že všechny trhy dosáhly vrcholu a stagnují posledních 10-30 let s výjimkou USA. Takže pravděpodobnost, že i trh v USA brzo dosáhne vrcholu je veliká. Navíc skoro všechen růst akcií v USA za posledních 10 let připadá na vykupování vlastních akcií podniky (buyback). Firmy v USA totiž využily nulové úrokové sazby a půjčili si obrovské částky na koupi vlastních akcií.
tfuj ty čerte, nech si ty doomsday prognózy ...

Kdes vzal ty bláboly? :shock: :roll: :o
Firmy si zas tolik nenapůjčovaly, ale dost peněz co vydělaly, tak nevyplatili investorům, ale vykoupily akcie.
Vzhledem k tomu, co dělá FED, ECB, ale i ČNB, tak si dovolím tipnout, že krize byla odsunuta a jakmile se zas objeví sebemenší náznak příchodu, tak se zas centrální banky postaví do pozoru a provedou nějakou další zhůvěřilost ... místo, aby nechaly ekonomický cyklus proběhnout, vyčistil by se trh od nefukčních firem a nový růstový trend by mohl zas začít na novo... takhle se to opět odsouvá ... ale 80% předražení??? Dost pochybuji ...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od Pavel » 17 pro 2019 21:37

Poznámka pro VSbroka: on psal o spadnutí cen až o 80%, což by znamenalo na 1/5 současné ceny. To by bylo ekvivalentní s 5x předražením. Brutální nesmysl!

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od Pavel » 17 pro 2019 21:40

O tom, že czhunter blábolí se lze přesvěddčit například u grafu nejvýznamnějšího evropského indexu akcií - DAXu. Například tady:

https://www.patria.cz/indexy/.GDAXI/dax-index.html

Že prý "Skutečnost je taková, že všechny trhy dosáhly vrcholu a stagnují posledních 10-30 let s výjimkou USA."

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od Ondřej » 18 pro 2019 08:26

Když to tak vidí neberme mu to. Každý si volíme svou vlastní cestu sami. Ovšem já vlastně pořád z těch příspěvků nechápu co tím chce básník říct. Mám to chápat jako doporučení prodat všechny akcie a narvat to do stříbra? Je tu spoustu dat co tady czhunter sype, ale nějak mi chybí rozuzlení ta jeho mantra které se držet nebo jak se tedy máme teď chovat, co doporučuje dělat atd...
Nakonec si nedovolím rýpnout - czhunter: když to stříbro má stát 150 a klidně i 1500 USD máš už doma alespoň vagón?
Většina z nás tady totiž o čem píše má i doma zaparkováno. Pokud máš pak mě tvé zkušenosti a rady určitě zajímají.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od Pavel » 18 pro 2019 09:20

Nikomu nic brát nechci, ale zároveň nechci, aby se zde manipulativně tvrdily nesmysly. Ať si kdo chce nakoupí zlata, stříbra a drahého kamení co mu peněženka dovolí:-)

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od Ondřej » 18 pro 2019 11:23

Ano není to pěkné a proto jsme rád, že tě tady Pavle máme a upozurňuješ na to.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od czhunter » 18 pro 2019 14:21

No nevím co manipuluju. Ten graf je z Yahoo finance a jasně ukazuje, že akcie krom USA se nikam neposunuli od svého vrcholu (peaku) 10-30 let dle trhu. Samozřejmě je také potřeba používat hodnoty po započtení inflace. To že Japonská a Evropská ekonomika stagnuje oproti Americké snad také není žádná novinka. Kdo by tedy kupoval indexové ETF před tímto peakem, tak by prodělal kalhoty. Celý článek zde https://finance.yahoo.com/news/gundlach ... 39205.html
Rozbor tohoto článku ve videu od George Gammona, jejož Youtube channel jsem tu již doporučoval je tady https://www.youtube.com/watch?v=x2RBNPBz1DA

Jinak v krizi roku 2008 spadli americké akcie o 50% (index S&P 500) a to pod propad z roku 2003. Další krize má být mnohem větší, protože i dluh je větší, takže je dost možný i propad pod hodnotu propadu roku 2009. Tak si spočítejte, o kolik to spadne.

Všichni nejlepší investoři jasně říkají, že kupovat to, co je levné. Je dnes index S&P 500 levný? Dle mě ne. Proto raději kupuji mnou vybrané akcie za dobrou cenu než indexové ETF. Také čekám na příští krizi a pak koupím nájemní dům.

Jinak graf speciálně pro Pavla o jeho Daxu. A pak kdo tu blábolí.

Obrázek

A že si firmy zas tolik nenapůjčovali? Proč je tedy korporátní dluh téměř 2x takový jako byl v roce 2008 a proč je nejvíce firemních dluhopisů v BBB ratingu, tedy poslední před junk ratingem v celé historii USA. A dle analýz je polovina buybacků financována na dluh a to je dluh neproduktivní, tedy špatný dluh. To je to proč americké akcie jdou v nominální hodnotě nahoru posledních 10 let.

Obrázek
Naposledy upravil(a) czhunter dne 18 pro 2019 15:27, celkem upraveno 3 x.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od Ondřej » 18 pro 2019 15:00

My tady ale nikdo nenakupujeme indexy. My dlouhodobě investujeme do akcií firem. Pořád tedy nechápu co nám tím tady chceš prosím tě sdělit. Dejme tomu, že máš pravdu v tom co říkáš a očividně máš načteno a nastudováno. Tak nás zasvěť co dělat?

Nechtěl jsem tady nějak zasahovat, ale třeba tvé info o Daxu mě udivuje.

Index vznikl v roce 87 a měl hodnotu 1000. Pak stále rostl. Krize se mu samozřejmě nevyhnuly, ale co vidím tak dneska jeho hodnota není 1000, takže o jaké stagnaci mluvíš? Navíc DAX pokud mě rozum neklame obsahuje nějakých 30 firem což jako vzorek ekonomiky fakt brát nelze. Dle mého skromného názoru to nelze brát ani dle SANDP kde je 500 firem.

Dále mě zaujalo tvrzení
dle analýz je polovina buybacků financována na dluh
- tu informaci máš prosím pěkně odkud.

Odpovědět