Proč dát přednost ETF před DGI?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od MartinD » 02 zář 2019 12:47

nicméně co mě štve na lynxu je, že v záložce dividendy se ukazuje jejich hrubá výše, i když se ti na účet připíše čistá... jestli jsem tedy zase něco nepřehlédl :D
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od mnam84 » 02 zář 2019 12:53

Staň se rezidentem v Britanii, a budeš mít nulovou sazbu... Trochu mi přijde že tu vymýšlíte něco co vlastně není realné. Vadí standardní sazba daně, chcete ETF, do kterých nejde investovat...

Malag
Začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2019 10:43
Been thanked: 5 times

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od Malag » 02 zář 2019 13:27

Jak není reálné? Pokud budu mít akumulační ETF, tak daň nezaplatím. Oproti tomu v případě vyplacených dividend platím 15-30%. To je v podstatě 0,5-1% poplatek ročně (při divi 3.3%).

ETF založená na faktorovém investování zde k dispozici (asi) nejsou. Ale standardní regionalní rozložení a divi aristokrati k dispozici jsou.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od mnam84 » 02 zář 2019 13:34

Ty jsi ale mužeš koupit maximálně evropská ETF, ne americká ;) a evropská nejsou nic moc, to si radší koupim nějakou kvalitní společnost... Kdyby to šlo tak si přikoupim třeba ETF typu SDIV

Malag
Začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2019 10:43
Been thanked: 5 times

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od Malag » 02 zář 2019 15:06

Co je za problém s evropským ETF, které kopíruje americký index? Tedy kromě slabší nabídky oproti americkému trhu..

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od mnam84 » 02 zář 2019 15:13

Je v eurech, proc bych mel kvuli jednomu ETF ktere kopiruje USA tristit meny?

Malag
Začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2019 10:43
Been thanked: 5 times

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od Malag » 02 zář 2019 15:47

Tou roztříštěností myslíš diverzifikaci? :D Je zde nějaké negativum, že kupují akcie v USD, mají je v eurech? Pokud investici měnově nezajišťuješ, tak by to mělo být jedno nebo se pletu?

Osobně mi to nepříjde jako nevýhoda mít něco v USD a něco v eurech. V USD lze např. kupovat jednotlivé akcie a v eurech ETFka.

A vůbec.. ta nemožnost nákupu US ETF je trvalá? Nepodaří se to nějak "vyjasnit" v rámci následujících let?

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od mnam84 » 02 zář 2019 15:54

Pro mě je to nevýhoda jelikož vše reinvestuji tudiž je pro mě výhodné mít vše v dolarech na americké burze (nebo korunách na české jelikož je to naše domácí měna), kde je mnohem větší výběr než kdekoli jinde. Proto mam i evropské firmy v dolarech.

Nemožnost není trvalá, ale americké ETF by musely dodat evropským regulátorům prospekt pro investory. Což se jim nechce, a celkem to chápu, je to jen zbytečná buzerace.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od Ondřej » 02 zář 2019 17:39

Na daň z dividend nemá vliv broker, ale to kde sídlí společnost. Každopádně u nás je to 15%. To jestli zaplatíš ve výsledku více záleží zda má daná země s tou naší uzavřenu smlouvu o zamezení dvojího zdanění. Takže u dividend z USA strhnou 15% u nás to uvedu do dap a již nic nedodaňuji.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč dát přednost ETF před DGI?

Příspěvek od Ondřej » 02 zář 2019 18:12

Už jednou jsem tu psal k tomu odprodávání, že nějak opomíjíte fakt, že počet akcií, které vlastníte není neomezený.
Všelijaké výpočty poklesu hodnoty, ať už tržní či vnitřní a její určení hoho to jde mimo mě. Asi jsem na to moc přepracovaný co já vím. Taky nechápu větu o snížení dividendy. Tak zkusím přidat můj pohled na věc a pokud to bude moc mimo tak sorry:

Firma vyplácí dividendu z cashe ať už volného z daného roku či z nerozděleného z minulých let. V horším případě z dluhu. Na základě toho se počítá výplatní poměr. Pokud má firma výplatní poměr 50 % při současném zisku nevidím důvod, proč by měla snižovat vyplácenou dividendu při nižším zisku. Dejme tomu, že výplatní poměr jí díky poklesu zisku vyroste na 80 %. Při poklesu zisku ovšem poklesne cena akcií, protože noví akcionáři nebudou chtít nakupovat za tak vysoké násobky zisku. Výsledkem tedy je, že ty musíš odprodat více akcií, aby si dosáhl stejné absolutní výše tvé renty, zatímco já nemusím nic. Na účet mi dorazí stejná výše cashe a navíc mi zůstane stejné množství akcií a tím pádem můžu lépe participovat na případném budoucím růstu, o který se ty odprodejem části akcií ochudíš.

Podotýkám, že nemám zkušenosti s ETF, ale není to náhodou tak, že ty ETF zahrnující dividendové akcie reinvestují také již zdaněnou dividendu? Nebo ony mají nějakou výjimku a chodí jim dividendy společností co drží nezdaněny?

Odpovědět