Společné portfolio

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
viky
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 22 dub 2020 09:45

Re: Společné portfolio

Příspěvek od viky » 17 pro 2020 11:59

Michael píše:
17 pro 2020 11:36
Nevím kdo a proč si to strhl. Byl to první převod peněz ven z Lynx Lynx napsal že jsem odeslal 1440. Musela to udělat ta citybank. Holt chybami se člověk učí. To že koupím akcie a pak klesnou mě tak nenaštvalo jak tohle 🤬
Nazkoušel jsem to, nicméně je možné, že Lynx vrátí poplatek na začátku dalšího měsíce. Pokud ne, tak bych zapátral, proč tomu tak je.
V IB je uvedeno, že "IBKR allows one free withdrawal request per calendar month."
Šlo určitě o převod z USD účtu na USD účet ?

Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Michael » 17 pro 2020 12:52

U fia mě ubezoecili že jejich obchodní účet lze mít i v dolarech. A z Lynx jsem dolary posílal. Zavolám dnes ještě do Lynx jsem zvědavý co mi na to řeknou.
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

viky
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 22 dub 2020 09:45

Re: Společné portfolio

Příspěvek od viky » 17 pro 2020 13:51

Michael píše:
17 pro 2020 12:52
U fia mě ubezoecili že jejich obchodní účet lze mít i v dolarech. A z Lynx jsem dolary posílal. Zavolám dnes ještě do Lynx jsem zvědavý co mi na to řeknou.
Fio nemám, ale "lze mít" a "mít" je rozdíl.
Mám více měn v spořky, každá měna má svoje číslo účtu. Pokud to jde, a dojdou na korunový účet dolary, tak to spořka nekompromisně smění na koruny za svůj zlodějský kurz.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Pavel » 17 pro 2020 19:51

Hmm, divný, mě to nestálo vůbec nic. Možná je rozdíl v tom, že jsem použil tu druhou korespondenční banku (Rajfku Vídeň).

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Společné portfolio

Příspěvek od TomasV » 18 pro 2020 10:11

Jack N. píše:
11 pro 2020 18:08
Otevření účtu bylo celkem jednoduché, postupuje se podle instrukcí na webu a je potřeba foto dokladu (pas, občanka) a výpis účtu se jménem (energie nebo z banky). Schválení trvalo 4 pracovní dny, pak přišel email, že účet je připraven na první vklad prostředků. Ten jsem provedl z dolarového účtu u Fia, protože jsem rozprodal zbytkové $ pft u e-brokera a peníze převedl na něj. Převod Fio -> TS stál 23$ a peníze byly k dispozici druhý den večer (pěkná rychlost). Pro menší částky budu muset vymyslet něco levnějšího.

Jak píše TomasV, jedním z řešení by mohl být ACAT - u IB je zdarma ven i dovnitř a u TS je příchozí zdarma. Už jsem 2x chatoval s podporou, sice jsem musel čekat skoro půl hodiny, ale pak komunikace a vyřízení bylo skvělé. Ze začátku jsem měl nastavený "per trade" plan místo "per share", takže první obchod byl za 5$ místo 1$, během jednoho dne to změnili. Per share plan = poplatek 0.01 $ / akcie, minimum 1$. Pokud budete zakládat maržový účet, tak při velikosti pod 25 000 $ vám povolí jenom 3 nákupy za den, pro změnu je nutné volat TradeDesk.

Jinak Zacks Trade je zprostředkovatel IB a od ledna bude pro evropské účty platit to samé co pro Lynx.
Ahoj nehrozí tam měsíční poplatek 149,95USD ,když použiješ nastavení per Share ,viz.recenze dole?


The inactivity fee is $149.95 per month if you use the per-share fee structure; however, the fee is waived if:

you hold 10 round-turn futures and/or futures options contracts OR
your balance is above $100,000 OR
you make more than 5,000 stock or 50 options trades per month

These fees favor high-volume traders.


https://brokerchooser.com/broker-review ... ion-review

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Jack N. » 18 pro 2020 14:16

V ceníku přímo na jejich stránkách:
https://www.tradestation.com/pricing/se ... ees/#close
je v kolonce Equities Accounts / Service v posledním řádku informace ohledně Tebou uvedeného poplatku.

Jedná se o účty "per-share, per-trade" založené do 3/3/2017* a tzv. nevázané účty pro profesionální velkoobrátkové obchodníky s více úrovněmi pro futures.
* později je šlo lehce změnit na levnější program či pro Američany zdarma jako TS Select nebo Go.

V době, kdy má řada US brokerů obchody zdarma si těžko dovedu představit, že by některý chtěl po běžných klientech takový poplatek.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Marek » 18 pro 2020 20:20

Nova pozice: O

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Jack N. » 22 pro 2020 20:33

Ahoj nehrozí tam měsíční poplatek 149,95USD ,když použiješ nastavení per Share ,viz.recenze dole?
Tak máš pravdu, dnes jsem to ověřil u podpory. Čili pro účet u TradeStation pod 100 000 $ s malou aktivitou je jediná reálná možnost pro mezinárodní klienty "per trade" plan s poplatkem za obchod 5$. No stále je to lepší než Fio s poplatkem 8 USD, navíc u TS je pojištění dle SIPC a výhled na výrazné snížení poplatků při větší velikosti účtu.

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Společné portfolio

Příspěvek od TomasV » 22 pro 2020 21:58

Jack N. píše:
22 pro 2020 20:33
Ahoj nehrozí tam měsíční poplatek 149,95USD ,když použiješ nastavení per Share ,viz.recenze dole?
Tak máš pravdu, dnes jsem to ověřil u podpory. Čili pro účet u TradeStation pod 100 000 $ s malou aktivitou je jediná reálná možnost pro mezinárodní klienty "per trade" plan s poplatkem za obchod 5$. No stále je to lepší než Fio s poplatkem 8 USD, navíc u TS je pojištění dle SIPC a výhled na výrazné snížení poplatků při větší velikosti účtu.
Škoda,už nějak vymyslel ,jak tam posílat levně a bezpečně peníze?
Ono to FIO pro buy/hold nakonec nebude tak špatná volba.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Marek » 28 pro 2020 18:24

Nova pozice CVS na $67.99 :D

Odpovědět