Otázky a odpovědi

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od VSbrok » 22 črc 2019 10:40

bigusdykus píše:
22 črc 2019 10:23
Takže když to vztáhnu na sebe, tak můj cíl je 1000 USD měsíčně, tedy cca 23 tisíc Kč měsíčně :idea:
Při cílových 4% hrubého (3,4% čistého) to dává 7 mega Kč investováno :idea: - plus mínus pár desítek tisíc
To je tak 11.000 měsíčně stranou, po dobu 30 let.
tfujtajxl, taky jsi to nemusel na mě takhle vybalit po ránu :o
já si to takhle radši nikdy nepočítal, právě abych se nezhrozil :?

nooo takže budu muset přidat, abych to do důchodu stihnul 8-)
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Andrej » 22 črc 2019 10:51

Bez obáv, štát ťa v tomto podporí a trochu ti ten vek dôchodku posunie, aby si to stihol ;)
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Martin » 22 črc 2019 11:02

Creditas- maji SÚ plus - 2%, bez podmínek, sazba je do konce zari, pak se uvidi dle sazeb CNB. Pak maji sporak 2,5% s 3.mes.vypovedni lhůtou, ale musi byt podepsana ramcova sml.pro investovani, ale investovat se nemusi.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Cyberguy » 23 črc 2019 13:56

Ad. CREDITAS - když o té bance mluvíme, objevil jsem zajímavost. V jednom dokumentu ("Návrh změny rámcové smlouvy") čtu, že od září bude možné nastavit na běžném účtu něco jako revolving. To mi připadá praktické a už se na to těším.

... mění s účinností od 14. 9. 2019 následovně:
3.1.2 Klient si může způsobem umožněným Bankou aktivovat automatizovanou dispozici s Peněžními prostředky mezi Běžným účtem a Spořicím účtem (dále jen „Pohodlné spoření“). ...
... Při aktivaci Pohodlného spoření Klient nastaví Optimální zůstatek, Minimální zůstatek a Maximální zůstatek Běžného účtu, přičemž tato nastavení může v průběhu využívání služby Pohodlného spoření měnit v Bankou umožněném rozsahu a Bankou umožněným způsobem. V případě, že Disponibilní zůstatek (bez zohlednění případného sjednaného debetního limitu) Běžného účtu dosáhne nastaveného Minimálního zůstatku Běžného účtu (či bude nižší), budou na Běžný účet ze Spořicího účtu převedeny Peněžní prostředky v takové výši, aby Disponibilní zůstatek (bez případného sjednaného debetního limitu) na Běžném účtu dosáhl Optimálního zůstatku Běžného účtu. Pokud Disponibilní zůstatek (bez případného sjednaného debetního limitu) na Běžném účtu dosáhne Maximálního zůstatku (či jej překročí), budou z Běžného účtu na Spořicí účet převedeny Peněžní prostředky v takové výši, aby Disponibilní zůstatek (bez případného sjednaného debetního limitu) Běžného účtu dosáhnul Optimálního zůstatku. ...

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od VSbrok » 24 črc 2019 01:38

Cyberguy: to má Moneta už teď :idea:
Zkusil jsem to nastavit a zafungovalo to, problém trošku je, že nemůžu nikde najít jak to ted upravit na jinou výši :?
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Cyberguy » 24 črc 2019 07:42

Aha! To jsem VSbroku nevěděl. To je tím, že v Monetě nic nemám a proto nesleduji její produkty. Já spíše dnes asi vyrazím do Creditasu pro ta 2,5% a tím to zase na nějakou chvíli nechám bez dozoru.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Ondřej » 24 črc 2019 08:37

Co tam jsou za háčky? Opravdu 2,5% na spořícím účtu p.a ? Spořicí účet s vyšším výnosem než jsou úroky hypoték se mi nějak nezdá.
Optimalizace zůstatku už je nějakou dobu i u ČS, ale zatím jsem nezkoušel jak to funguje.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Pavel » 24 črc 2019 08:47

Ondřej píše:
24 črc 2019 08:37
Co tam jsou za háčky? Opravdu 2,5% na spořícím účtu p.a ? Spořicí účet s vyšším výnosem než jsou úroky hypoték se mi nějak nezdá.
Optimalizace zůstatku už je nějakou dobu i u ČS, ale zatím jsem nezkoušel jak to funguje.
2,5% jsou tuším na 3M termíňák.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Martin » 24 črc 2019 09:25

Jak jsem psal, musíš mit podepsanou ramcovou smlouvu na investovani,ale pani tvrdila, ze investovat nemusíš. Neni to terminak. Chtelo by to zajit na pobočku jestli v tom neni hacek. Terminaky maji od 1 roku, my mame na 3 roky za 2,1....ted upravovali sazby a je za 2%.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Cyberguy » 24 črc 2019 09:58

Také si myslím že se jedná o termíňák 3M. Podle mne, co jsem četl jsou asi 3 možnosti:
1. vyplnit investiční dotazník + podepsat smlouvu o investování;
2. investovat do 300 tis.
3. investovat nad 300 tis.

A ... nemohu ten článek najít ... To úročení je nějak složené. Je třeba splnit některé výše uvedené podmínky. Myslím, že je odstupňována výše sumy která je úročena. č. 2. bylo do 300 tis. Kč, č. 3. bylo do 500 tis Kč. Č. 1. si nepamatuji.
A když jsem si to dnes počítal, nedává mi to moc smysl za tu snahu. při variantě č. 3. (úložka 500 tis. Kč) mi to po zdanění dělá něco jako 150 Kč/měs. oproti termíňáku + (2%). To pro mne nemá moc velký efekt. Takže jsem si to rozmyslel a nebudu to dělat.

Snad se nepletu. Jak jsem říkal. Včera jsem to četl a dnes už to nemohu najít. Lze to prý jen na pobočce.
Naposledy upravil(a) Cyberguy dne 24 črc 2019 15:03, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět