Otázky a odpovědi

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od mnam84 » 25 zář 2019 11:33

Znamená to, že když půjčím akcie náleží mi stále dividenda z těch akcií nebo ne?

bigusdykus
Začátečník
Příspěvky: 151
Registrován: 24 čer 2019 15:29

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od bigusdykus » 25 zář 2019 11:54

A jak vnímáte ten lehký paradox, kdy z mrzké držhubné půjčíte svoje akcie někomu, kdo je při shortování použije proti vám?
ČEZ, Moneta
AAPL, ABNB, AT&T, 3M, GSK, INTC, KHC, WBA, JNJ, MCD, CSCO, ENB, MPW
BASF, Allianz, Lufthansa, RDS-B, BMW, Santander, BHP/BIL
Spekulace: ABNB, CRSR

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Cyberguy » 25 zář 2019 13:30

Mnam: Jasně, divi dostaneš. Jen ve výpisu to uvidíš jako Payment in Lieu of Dividend (Ordinary Dividend) + Payment in Lieu of Dividend - US Tax
Bigusdykus: Jo, ale když si nepůjčí moje, půjčí si cizí.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od StanikKolarik » 25 zář 2019 14:43

bigusdykus píše:
25 zář 2019 11:54
A jak vnímáte ten lehký paradox, kdy z mrzké držhubné půjčíte svoje akcie někomu, kdo je při shortování použije proti vám?
tak nás co ty akcie držíme "na dlouho" cizí shortování přece zajímat nemusí - ty akcie přece dostanu zpátky a divi z nich půjde (pomíjím fakt, že v extrémním případě bych tim pomohl pokřivit trh, ale to asi není tento případ)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od mnam84 » 30 zář 2019 09:58

Potřeboval bych pomoci s excelem, respektive jak by měla vypadat správně zadaná funkce. Mám hodnoty dividend za jednotlivé měsíce, které jsem si pomocí funkce seřadil od největší k nejmenší, takže pořadí se může měnit když v dalších měsících když přijde více atd. Ke každé částce chci přiřadit měsíc, tak aby se měnil automaticky podle změny pořadí. Všechny hodnoty jak sumy tak měsíce mam v řádku. Zkoušel jsem funkce vyhledat a svyhledat, ale asi je zadávám blbě. Díky za rady

EDIT: už hotovo děkuji Sumovi

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od JosephusMiller » 11 říj 2019 14:49

Ahoj,

mam otazku... pokud si u Lynx zakoupim akcie na londynske burze (napr GSK), predpokladam, že mi budou i dividendy chodit v librach. Pak se mi ale bude velmi pomalu hromadit miniobnos, ktery hodne dlouho nevyuziji (protoze zbytek pf mam na US burze a v dolarech). Pokud bych ty libry prevadel na dolary, zaplatim za to pokazde 5USD a tim bych ty dividendy vpodstate zabil. Vychazi mi z toho, ze pro mne toto vlastne nema cenu.

Alternativa je koupit GSK jako ADR, ale doted mi neni jasne, zda a jak velky poplatek za to zaplatim (predpokladam neco jako "udrzovaci" poplatek za ADR?

Jak to delate vy?

Diky
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Ondřej » 11 říj 2019 17:55

JosephusMiller: pokud to má být tvá jediná akcie v librách je blbost ji kupovat na londýnské burze právě z důvodů jaké uvádíš. Já nedávno prodal Shell a Santander a následně nakoupil jako ADR právě kvůli tomu, abych měl vše v dolarech.
Každé ADR to má co se týká poplatků jinak, konkrétně tvou zmiňované GSK najdeš zde : https://www.adr.com/drprofile/37733W105

Doporučuji tedy vždy hledat na adr.com - GSK má takzvané dividend fee 0.0075000 dolarů ale viz odkaz.

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od JosephusMiller » 11 říj 2019 18:51

Ondrej: diky!
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od VSbrok » 11 říj 2019 22:27

Hmmm zajímavé, já mám NGG, ale na https://www.adr.com/drprofile/636274409 žádný poplatek za ADR není... přitom se samozřejmě strhává...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Ondřej » 11 říj 2019 22:47

Beztak to máš na Degiro tam bych se nedivil ničemu.😀 Zkus to prohledat jinde ono tam nemusí být všechno.

Odpovědět