Otázky a odpovědi

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od slon » 19 lis 2020 17:06

The screenshot refers to a capital raising of the company and you will receive a certain amount of rights that you can either trade, or subscribe to buy more shares. This is a corporate action and you will be informed accordingly by us how to proceed.
---------
Snímek obrazovky se týká získávání kapitálu společnosti a získáte určité množství práv, s nimiž můžete buď obchodovat, nebo se přihlásit k odběru a koupit více akcií. Toto je podniková akce a my vás podle toho budeme informovat, jak postupovat.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Ondřej » 20 lis 2020 06:53

Ještě jsem neměl čas se na to podívat, ale podle toho co píše slon se nejedná o volbu dividendy nýbrž práva na nové akcie. Dostal jsem v minulosti od mittalu. Je pak tedy možnost práva využít a získat tak akcie nebo práva na akcie prodat a inkasovat cash. U mittalu se mi práva zobrazily v portfoliu jako obchodovatelná položka. Jak to bude tady u snatanderu nevím. Zkuste mrknout na stránky snatanderu zda je tam víc informací.

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od slon » 20 lis 2020 07:29

to výše mi napsalo degiro sem zapomel pripsat

jajan
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 01 čer 2020 09:28

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od jajan » 26 lis 2020 14:29

Chtěl bych se zeptat zkušenějších investorů. Já nakupuji teprve od letošního července.

Napadla mě myšlenka/systém jak nakupovat akcie pro malého investora. Několik set dolarů měsíčně. Řekněme, že si vyberete 12 DGI akcií/společností, které fundamentálně vyhovují a nakupujete je systémem co měsíc to jedna z nich a to ta s momentálně nejvišším dividend yieldem. Například v lednu koupíte tu s nejvyšším, v únoru vyberete další, ale vynecháte tu co se koupila v lednu. V březnu další, ale bez těch co se už koupily. Takže v prosinci zbyde jediná, která se ještě nekoupila. A další rok od začátku.

Samozřejmě společnosti musí fungovat jak doposud a nesmí být nějak výrazně předražené nebo přestat vyplácet dividendu apod.

Vidíte v tom nějaká velká negativa, které já ne? Podle mě to udrží diverzifikaci a vyvážení portfolia. Peníze se vkládají primárně na vyšší yield a tím po zbytek roku více vydělávají. Ano může se propásnout nějaký pokles ceny akcie. Průměrování ceny zůstane zachováno, byť né asi optimálně. Na druhou stranu se člověk vyhne i jen pokusu o časování trhu.

Jinak díky moc za toto fórum.
T, ADM, STLD, PFE, JNJ, INTC, CSCO,SO, TD, BNS, O, MMM
Siemens, Sanofi, BASF, Red Electrica, Deutsche Telekom

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Glueless » 26 lis 2020 16:26

jajan píše:
26 lis 2020 14:29
Chtěl bych se zeptat zkušenějších investorů. Já nakupuji teprve od letošního července.

Napadla mě myšlenka/systém jak nakupovat akcie pro malého investora. Několik set dolarů měsíčně. Řekněme, že si vyberete 12 DGI akcií/společností, které fundamentálně vyhovují a nakupujete je systémem co měsíc to jedna z nich a to ta s momentálně nejvišším dividend yieldem. Například v lednu koupíte tu s nejvyšším, v únoru vyberete další, ale vynecháte tu co se koupila v lednu. V březnu další, ale bez těch co se už koupily. Takže v prosinci zbyde jediná, která se ještě nekoupila. A další rok od začátku.

Samozřejmě společnosti musí fungovat jak doposud a nesmí být nějak výrazně předražené nebo přestat vyplácet dividendu apod.

Vidíte v tom nějaká velká negativa, které já ne? Podle mě to udrží diverzifikaci a vyvážení portfolia. Peníze se vkládají primárně na vyšší yield a tím po zbytek roku více vydělávají. Ano může se propásnout nějaký pokles ceny akcie. Průměrování ceny zůstane zachováno, byť né asi optimálně. Na druhou stranu se člověk vyhne i jen pokusu o časování trhu.

Jinak díky moc za toto fórum.
Systém máš velmi dobrý pro dlouhodobého, hodnotového, trpělivého investora s vyšší tolerancí k riziku (poklesu ceny). Drž se jí a za +/- 20 let budeš vysmátý.

Otázka #1:
proč se omezit na (pouze) 12 akcií? Nachystej si jich maximum kolik stačíš. Omezením na 12 se obíráš o možnost investovat do spousty akcií, které neprohlídneš. Omezuješ si příležitosti. V daný čas pak kupuješ nejlepší např. ze 100.

Otázka #2:
proč nejvyšší výnos v prvním roce? Ber nejlepší, nikoliv tu s nej výnosem.

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

jajan
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 01 čer 2020 09:28

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od jajan » 26 lis 2020 18:04

Otázka #1:
proč se omezit na (pouze) 12 akcií? Nachystej si jich maximum kolik stačíš. Omezením na 12 se obíráš o možnost investovat do spousty akcií, které neprohlídneš. Omezuješ si příležitosti. V daný čas pak kupuješ nejlepší např. ze 100.

Proč 12? Každý měsíc jeden nákup za podobnou částku. Každý titul by měl stejné zastoupení kolem 8%, tak by nedošlo k tomu že např. 4 tituly jsou 50% portfolia. Nerad bych měl jak se tu říká ZOO. Ale ano takhle bych se mohl připravit o nějakou zajímavou akcii.

Otázka #2:
proč nejvyšší výnos v prvním roce? Ber nejlepší, nikoliv tu s nej výnosem.

Ne v prvním roce. Nejvyšší výnos z těch 12ti v lednu, takže bych bral v tom roce 3-4x nejvyšší dividendu. V únoru nejvyšší ze zbylých 11ti a tak dál. V dalším roce od začátku.
T, ADM, STLD, PFE, JNJ, INTC, CSCO,SO, TD, BNS, O, MMM
Siemens, Sanofi, BASF, Red Electrica, Deutsche Telekom

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od StanikKolarik » 26 lis 2020 18:11

co používáte na nákup BDC titulů?
Degiro je má bloknuté
Fio je drahé jak prase
Revolut neumí to co bych chtěl

jako do čtvrtého brokera se mi teda fakt moc nechce, ale asi budu muset :-(
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od bulinak » 26 lis 2020 19:13

co používáte na nákup BDC titulů?
Tastyworks
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
Daniel
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 14 led 2020 11:38
Bydliště: Praha

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Daniel » 26 lis 2020 19:20

StanikKolarik píše:
26 lis 2020 18:11
co používáte na nákup BDC titulů?
Degiro je má bloknuté
Fio je drahé jak prase
Revolut neumí to co bych chtěl

jako do čtvrtého brokera se mi teda fakt moc nechce, ale asi budu muset :-(
Já mám MAIN a CGBD nekoupené na Degiru, ani jsem si nevšiml, že tam většina BDCs chybí. Ale je fakt, že kdysi jsem tam marně hledal GAIN :(

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Pavel » 26 lis 2020 21:29

jajan píše:
26 lis 2020 14:29
Chtěl bych se zeptat zkušenějších investorů. Já nakupuji teprve od letošního července.

Napadla mě myšlenka/systém jak nakupovat akcie pro malého investora. Několik set dolarů měsíčně. Řekněme, že si vyberete 12 DGI akcií/společností, které fundamentálně vyhovují a nakupujete je systémem co měsíc to jedna z nich a to ta s momentálně nejvišším dividend yieldem. Například v lednu koupíte tu s nejvyšším, v únoru vyberete další, ale vynecháte tu co se koupila v lednu. V březnu další, ale bez těch co se už koupily. Takže v prosinci zbyde jediná, která se ještě nekoupila. A další rok od začátku.

Samozřejmě společnosti musí fungovat jak doposud a nesmí být nějak výrazně předražené nebo přestat vyplácet dividendu apod.

Vidíte v tom nějaká velká negativa, které já ne? Podle mě to udrží diverzifikaci a vyvážení portfolia. Peníze se vkládají primárně na vyšší yield a tím po zbytek roku více vydělávají. Ano může se propásnout nějaký pokles ceny akcie. Průměrování ceny zůstane zachováno, byť né asi optimálně. Na druhou stranu se člověk vyhne i jen pokusu o časování trhu.

Jinak díky moc za toto fórum.
Vcelku to smysl dává a když to tak vydržíš, tak jak píše Glueless, budeš vysmátej. Jen zkus popřemýšlet, jestli aktuálně nejvyšší DY nenahradit jiným parametrem. Co třeba P/E?

Odpovědět