Otázky a odpovědi

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od StanikKolarik » 18 srp 2023 11:03

asi jsme se nepochopili...
mně jde fakt jenom o ty oznámení o změně v PTF, jako to třeba dělá Buffet a podobně
viz: https://twitter.com/StanikKolarik/statu ... 8745020416
zatím to dělám hned prvním vzorcem přes kusy - mám 60ks, dokoupil jsem 10, takže se mi pozice zvedla o 16,67%
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

volnicko
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 23 led 2021 19:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 6 times

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od volnicko » 18 srp 2023 12:26

Za me teda urcite.
útrata/stávající pozice ___ 80/506 = 15,81% - tedy o kolik se mi zvedla hodnota pozice

Tom-investor
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 08 zář 2023 16:34
Bydliště: planeta Země
Has thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Tom-investor » 30 zář 2023 20:33

Ahoj, nevíte náhodou o nějakém sledovači a poslání alertu, pokud se vedení společnosti rozhodne ke snížení / zrušení dividendy? Obvykle poklesne cena akcie, takže by bylo fajn vědět to co nejdříve a ne až tehdy, když mi přijde menší dividenda. :-)

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od minarjo » 30 zář 2023 22:59

Zasílání dividend alertů, tedy obecně jakékoliv oznámení společnosti o další dividendě, nejen snížení, umí řada webů, třeba www.dividendmax.com - tam to používám já. Stačí snadná registrace do bezplatné verze a pak po přihlášení bude mít web sekci Notifications, v ní postupně přidáváš akcie, jejíž divi tě zajímá, a to klidně i s počtem, kolik jich držíš (nepovinné, můžeš nechat 1), nezapomenout pak vždy seznam notifikací dole tlačítkem uložit :). V emailu je pak v oznámení vždy divi za kus i celková dle zadaných ks a základní datumy (oznámení, exdividend, payment). E-mail chodí typicky v den oznámení firmou či nejdéle den dva po něm, takže pohoda. Používám pro akcie US, Británie a Německa a funguje.

Tom-investor
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 08 zář 2023 16:34
Bydliště: planeta Země
Has thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Tom-investor » 02 říj 2023 15:45

Díky moc za radu, nastavil jsem si to :-)
A je tam i nějak zvýrazněno, pokud dojde ke snížení / pozastavení? Nebo to holt musím ručně kontrolovat?

Norgen
Začátečník
Příspěvky: 84
Registrován: 31 led 2022 20:49
Been thanked: 4 times

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Norgen » 02 říj 2023 16:01

Osobně u těch společností, které mám v portfoliu, mám nastavené Email Alerts přímo u dané společnosti, takže mi všechny důležité informace (výsledky, dividendy, apod.) chodí přímo jako upozornění do emailu.

Pokud chci danou společnost vlastnit, chci o ní vědět, co se s ní děje a tak mi cinknce ve schránce novej mail, kouknu a pokud to není nic zajímavého mažu, ale mám z první ruky informace o svoji investici.

Odpovědět