Zajímavé články / Doporučené čtení

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Ondřej » 23 čer 2019 20:05

StanikKolarik píše:
23 čer 2019 18:44
Ondřej píše:
23 čer 2019 09:25
také jsem uvažoval ( jako čtenář Kyosakiho ), že si koupíme malý byt na pronájem a jak to rozjedeme budeme kupovat další a větší. Negativa a má lenost byly v převaze a tak jsem rád že jsem se nakonec rozhodl pro akcie.
no já to mám zase "jak dědeček měnil až vyměnil" - chci postupně našetřit na druhou garsonku a pak je prodat a koupit 3+1 na vlastní vydlení
To taky nemusí být špatné. Je nechápu proč nenašetřit, neprodat tu garsonku a koupit 3+1 na vlastní bydlení. Já bydlení vyřešil dluhem. Ovšem ne nějak závratně vysokým, takže mě teď baví sledovat jak investice rostou a dluh klesá a investice pokrývají dluh.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od StanikKolarik » 23 čer 2019 20:19

Ondřej píše:
23 čer 2019 20:05
StanikKolarik píše:
23 čer 2019 18:44
Ondřej píše:
23 čer 2019 09:25
také jsem uvažoval ( jako čtenář Kyosakiho ), že si koupíme malý byt na pronájem a jak to rozjedeme budeme kupovat další a větší. Negativa a má lenost byly v převaze a tak jsem rád že jsem se nakonec rozhodl pro akcie.
no já to mám zase "jak dědeček měnil až vyměnil" - chci postupně našetřit na druhou garsonku a pak je prodat a koupit 3+1 na vlastní vydlení
To taky nemusí být špatné. Je nechápu proč nenašetřit, neprodat tu garsonku a koupit 3+1 na vlastní bydlení. Já bydlení vyřešil dluhem. Ovšem ne nějak závratně vysokým, takže mě teď baví sledovat jak investice rostou a dluh klesá a investice pokrývají dluh.
protože mi nikdo 100% hypošku nedá a na 70/80/90% nemám
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Ondřej » 23 čer 2019 21:40

Jo jasný. Já myslel spíš proč koupit druhou garsonku a pak je obě prodat a koupit větší. Nedává mi to smysl. Vždyť když našetřím na druhou garsonku a a tu co již mám prodám je výsledek stejný ne? Leda že by si tedy chtěl počkat až vzroste cena garsonek.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Pavel » 23 čer 2019 23:04

Jj, je to věčný boj - koupit si bydlení nebo akcie. Nebo v nějakém poměru obojí.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Pavel » 23 čer 2019 23:08

Tak ta Šichtařová se svým manželem Pikorou napsali před několika lety knížky "Nahá pravda (2012)" a "Všechno je jinak (2011)". Tam je katastrofickým myšlenek spousta a dnes, s odstupem času, je vidět že jsou opravdu katastrofisté. Nicméně kritickým pohledem lze z jejich myšlenek vypreparovat zdravé jádro!

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Ondřej » 24 čer 2019 05:03

Tak ono na každém šprochu pravdy trochu. Pro mě je to ale pořád kdyby v řiti ryby byly. Tak jak prorokům krachu to jednou vyjde tak třeba i jim se jedna z tisíce věcí splní. Nebo splní jen částečně, ale budou pak moci tvrdit, že to přeci říkali.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od VSbrok » 24 čer 2019 10:08

Pavel píše:
23 čer 2019 23:08
Tak ta Šichtařová se svým manželem Pikorou napsali před několika lety knížky "Nahá pravda (2012)" a "Všechno je jinak (2011)". Tam je katastrofickým myšlenek spousta a dnes, s odstupem času, je vidět že jsou opravdu katastrofisté. Nicméně kritickým pohledem lze z jejich myšlenek vypreparovat zdravé jádro!
No mě to vždy přišlo spíš tak, že to schválně píšou až tak moc přehnaně katastrofický, aby lidi (národ) vyburcovali k nějaký akci, ale jak je vidět, tak se nic neděje, bohužel :(
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Pavel » 24 čer 2019 10:34

Občas se zabýváme tím, že automobilky a airlinky mají kromě vysoce konkurenčního prostředí ještě jedno negativum pro dlouhodobé investování, a tím je ekologický tlak, aby drahými inovacemi mj. hrábli do svého (zajisté zbytečně velkého!) zisku. Další na řadě jsou např. ocelárny:

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/416 ... musce.html

Evidentně je na čase myslet při investování strategicky i v tomto směru - na která odvětví se zaměří tlaky ekologických aktivistů a politiků. Nehodnotím zde, zda je to dobře nebo špatně, ale investor si musí umět vybrat podle všech možných kritérií, tedy i tohoto.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Ondřej » 24 čer 2019 10:34

Včera jsem zase četl něco o posunu důchodového věku. Klidně ať to posunou na sto let, třeba to ty dnešní mladé přitáhne více k tomu investování. Já doufám, že mi život nepřinese nějaké nemile překvapení a vše půjde jak má a opravdu mi bude jedno jestli ten státní důchod nějaký mít budu či nikoliv. Cíl tady máme asi všichni stejný a tak pevně doufám, že se nám to povede.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Pavel » 24 čer 2019 10:38

Asi máš na mysli obvyklou zprávu z MPSV:

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/p ... nomika_rko

To jen ukazuje, že důchody budou a netřeba se bát, že na ně nebudou prostředky, to tvrdím už dlouho. Důchodců je hodně a jsou to voliči. Naším zájmem ale je, abychom k důchodům měli ještě krásný dividendový výnos, který nás posune mezi spokojené penzisty a možná i o něco dříve 8-)

Odpovědět