Zajímavé články / Doporučené čtení

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od VSbrok » 22 čer 2019 21:00

Na ýDěsu jsem dnes četl komentáře pod nějakým podobným článkem člověka, který očividně pronajímá, potvrzující Pavloval slova ... a ten to komentoval slovy:
Koupím byt a NEpronajmu ho. Proč bych taky měl? Cena hezky roste a ještě by mi ho někdo zničil. Takže pokud pronajmout, tak leda někomu z rodiny, popř. na podnájem.

Takže bytů je možná dost, ale nejsou na trhu, majitelé nemají důvod je pronajímat.

No úroky hypoték klesaj, protože bankám nic jinýho nezbejvá, potom co vymysleli pánové v ČNB, tak obyčejní lidi, i se slušným platem, na hypotéku prostě neodosáhnou :shock: :? :( :roll:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Ondřej » 22 čer 2019 21:09

No právě jak píšeš nejsou na trhu tak proč by měly být ty ostatní levnější. Spíš bych čekal další růst cen bytů. Alespoň tady u nás určitě, je jich hold nedostatek.

MilanV
Začátečník
Příspěvky: 89
Registrován: 26 kvě 2019 19:16
Been thanked: 3 times

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od MilanV » 22 čer 2019 21:34

Já mohu jen potvrdit informaci, že řada lidí kupuje byty jako investici a těží z růstu nominální hodnoty a vůbec nepronajímá. V mém okolí je řada bytů. co majitelé nechávají prázdné. Mnohdy ani ani neprovedou rekonstrukci.
Dalším problémem je posilování práv špatných nájemců. Někdy je hodně velký problém s neplatičem neboť neplacení není důvod a vlastně není ani způsob jak vystěhovat. Osobně jsem byt, který jsem pronajímal, raději prodal. Doby výměny se zkrátila na 12 měsíců a půlku nájemného šlo na škody či nezaplacené nájemné včetně energií
ptf dle hodnoty
rustove: vyprodáno
na stalo: RITM,MAIN,WMB,OHI,MPW,RIO,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN,LYB,CEZ,STOR,VICI,DOW

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Ondřej » 23 čer 2019 09:25

Také jsme tu měli prázdné byty. Jakmile jsme zvedli fond oprav z 300 Kč měsíčně na 2000 Kč měsíčně začaly se plnit :lol: Jinak samozřejmě obavám z pronájmu rozumím. Když jsem se v minulosti rozhodoval kam vrazi peníze, také jsem uvažoval ( jako čtenář Kyosakiho ), že si koupíme malý byt na pronájem a jak to rozjedeme budeme kupovat další a větší. Negativa a má lenost byly v převaze a tak jsem rád že jsem se nakonec rozhodl pro akcie.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od VSbrok » 23 čer 2019 12:52

Šichtařová napsala dva zajímavé články:
http://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=717411
http://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=718174

pro slabé povahy nedoporučuji číst :!: :mrgreen:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Pavel » 23 čer 2019 13:46

Nemám ji moc rád, je to taková přehánějící katastrofička (stačí si přečíst několik let staré články a tu její přehnanou katastrofičnost je dobře vidět). Ale ten článek o znárodňování je dobré shrnutí!

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Ondřej » 23 čer 2019 14:01

Pavel píše:
23 čer 2019 13:46
Nemám ji moc rád, je to taková přehánějící katastrofička (stačí si přečíst několik let staré články a tu její přehnanou katastrofičnost je dobře vidět). Ale ten článek o znárodňování je dobré shrnutí!
Přesně Pavle, mám z toho vždy depresi kolik negativismu ta žena vypouští. Ovšem obava aby se to nenaplnilo tam je no.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od VSbrok » 23 čer 2019 15:04

Katrastrofická je dost, o tom žádná, ale dost věcí co řekla/napsala se následně vyplnilo.
Pokud odečtu tu úplnou přehnanost, s kterou se snaží lidi vyburcovat, tak bych řekl, že většina.

Bohužel jak se zdá, tak ani tak velké přehánění a nasazení jaký tomu věnuje, nedokáže lidi k akci donutit... takže se obávám, že opravdu budeme muset tím čumákem do zdi tvrdě narazit, aby se lidem rozsvítilo :?
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Ondřej » 23 čer 2019 15:58

No ještě že za 50 let mi bude 80. a tvořím již vlastní důchodové portfolio. A jak tam sama píše takový náraz bych neočekával, protože někdo s tím začne něco někdy snad dělat a ten náraz alespoň oddálí, takže my už ho nezažijeme. A pokud budeme důslední v tvorbě našich portfólií ani naši potomci nebudou muset. Už budou někde mimo tuhle republiku užívat naše dolary. :lol:

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od StanikKolarik » 23 čer 2019 18:44

Ondřej píše:
23 čer 2019 09:25
také jsem uvažoval ( jako čtenář Kyosakiho ), že si koupíme malý byt na pronájem a jak to rozjedeme budeme kupovat další a větší. Negativa a má lenost byly v převaze a tak jsem rád že jsem se nakonec rozhodl pro akcie.
no já to mám zase "jak dědeček měnil až vyměnil" - chci postupně našetřit na druhou garsonku a pak je prodat a koupit 3+1 na vlastní vydlení
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Odpovědět