Dorazily mi dividendy...

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od Ondřej » 26 čer 2019 08:31

mnam84 píše:
26 čer 2019 08:13
Která z těch dvou je britská? ja si vždy myslel že to je RDS.A?
Akcie RDS.A podléhá nizozemským zákonům a RDS.B britským. Upřednostňuje se RDS.B, protože Spojené království nemá srážkovou daň z dividend. Nizozemí má srážkovou daň ve výši 15%. Mě nicméně chodily dividendy i z nizozemského klonu bez zdanění bo existovala možnost výplaty dividendy v akciích. I když jsem neměl dostatečný počet akcií na to, abych dostal akcie posílali mi hotovost bez daně. Shell ovšem zrušil scrip program a tedy vyplácí dividendu jen cash, což pro mě nyní znamená -15%. Šuškalo se ovšem, že mezi RDS.A a RDS.B už nebude žádný rozdíl, protože Nizozemí zruší srážkovou daň z dividend. Proto s nějakým nákupem ADR ještě počkám, mělo to vstoupit v platnost v roce 2019 jen jsme nikde nezahlédl přesné datum nebo zda se od toho nakonec ustoupilo. Což mi teď připomíná, že bych si to měl zjistit.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od Ondřej » 26 čer 2019 09:08

Tak jsem našel článek o tom, že nakonec rušení srážkové daně z dividend se v nizozemí konat nebude. Kdybych jen věděl zda mám aktivní bonus na poplatky mohl bych provést prodej a nákup ADR.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od VSbrok » 26 čer 2019 10:53

RDS.B má manželka na Degiru, takže poplatek je cca 0,65 USD. Na Lynx už ho kupovat nebudu.

mnam84: RDS.A je nizozemská část / RDS.B je britská část :idea:

Ondřej: zavolej do Lynx, měli by Ti to bejt schopný říct, esli máš nebo nemáš bonus aktivní :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od Ondřej » 26 čer 2019 11:11

Rozeslal jsem emaily a dva noví investoři se mi ozvali, že již provedli nákup, takže bonus aktivní mám. Teď jen váhám zda to provést či nikoliv a kdy to provést jestli hned dnes prodat při zavírání evropské burzy a a zítra hned po otevření nakoupit. Ono převod z EUR na $ asi chvilku bude trvat když chci počkat aby se ty EURA zlikvidovaly všechny.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od VSbrok » 26 čer 2019 11:53

No převod záleží na tom jak velkou má Lynx zásobu USD, ve většině případů jsem mohl ihned po převodu Kč>USD nakupovat ihned, ale dvakrát se mi už stalo, že neměli USD, takže jsem musel dle podmínek mého účtu čekat do druhého dne.

Dokonverze je vždy pod jedno euro, či dolar, takže pokud fakt nejedeš nákup na cent přesně, tak dokonverze toho zbytku Tě zas tolik neovlivní :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od VSbrok » 03 črc 2019 15:28

Tak první dividendy měsíce červenece jsou již na účtu: PPL a IRM ;)

Další připlují až 5.7. a pak až 10.7. :idea:
No pak zas klasický nářez v půlce měsíce :lol:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od mnam84 » 03 črc 2019 17:52

Tez mi prislo prvni IRM a M

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od Pavel » 04 črc 2019 09:16

No já jako už tradičně začínám kvartál dividendami HPQ a HPE, tentokrát 3.7. Hewlett-Packard je taková moje srdcovka, jedna z nejstarších investic.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od Ondřej » 04 črc 2019 09:33

Pavel píše:
04 črc 2019 09:16
No já jako už tradičně začínám kvartál dividendami HPQ a HPE, tentokrát 3.7. Hewlett-Packard je taková moje srdcovka, jedna z nejstarších investic.
Vždy když někdo zmíní tuhle firmu vzpomenu si na scénu v limuzíně z filmu Wall Street jak Charlee Sheen sype čísla firmy. I když mám načtené všechny aristokraty, z hlavy je nevyjmenuji, zvlášť když nám přibývají.

Moje srdcovka je Shell, tu jsem tedy i díky tvému popostrčení prodal v Evropě a koupil adr. Takže se dá říci, že po sedmi letech již nejsem spolumajitel Shell. Je to však pro mě výhodnější. Snad nezbankrotuje při příští krizi banky co certifikát vydává.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od Pavel » 04 črc 2019 10:00

Ondřej píše:
04 črc 2019 09:33
Pavel píše:
04 črc 2019 09:16
No já jako už tradičně začínám kvartál dividendami HPQ a HPE, tentokrát 3.7. Hewlett-Packard je taková moje srdcovka, jedna z nejstarších investic.
Vždy když někdo zmíní tuhle firmu vzpomenu si na scénu v limuzíně z filmu Wall Street jak Charlee Sheen sype čísla firmy. I když mám načtené všechny aristokraty, z hlavy je nevyjmenuji, zvlášť když nám přibývají.

Moje srdcovka je Shell, tu jsem tedy i díky tvému popostrčení prodal v Evropě a koupil adr. Takže se dá říci, že po sedmi letech již nejsem spolumajitel Shell. Je to však pro mě výhodnější. Snad nezbankrotuje při příští krizi banky co certifikát vydává.
Když se toho bankrotu maličko obáváš, zjistil sis, která je to banka?

Odpovědět