Dorazily mi dividendy...

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od VSbrok » 14 úno 2020 13:32

Jojo, bohužel všech těhle 5 je dnes příšerně drahých ... snad časem slezou níž, abych mohl přikoupit...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od StanikKolarik » 14 úno 2020 14:55

OHI už ráno dorazilo, na MAIN čekám.
A jelikož je MAIN vysoko, tak místo něj nakupuju NYSE:APLE (něco na 12 divi/rok)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od VSbrok » 17 úno 2020 10:31

Já vzal namísto MAIN jiný REIT = ABR
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od Marek » 17 úno 2020 15:58

V patek vecer dorazily na fio akcie APPLE - nejlepsi firmy minulosti, soucasnosti i budoucnosti 8-) :D :lol:

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od VSbrok » 18 úno 2020 23:06

No já si do teď myslel, že "nejlepsi firmy minulosti, soucasnosti i budoucnosti" je Tesla, tož nic no :(
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od StanikKolarik » 19 úno 2020 09:33

VSbrok píše:
18 úno 2020 23:06
No já si do teď myslel, že "nejlepsi firmy minulosti, soucasnosti i budoucnosti" je Tesla, tož nic no :(
Apple a Tesla jsou úplně stejné "superlativní firmy". Jejich kšeft a výkon není založen na kvalitě nebo ekonomice, ale na nadšení lidí o které můžou kdykoliv přijít. Já těmto rychlokvaškám* prostě nevěřím.

*pomíjím fakt, že kvasí nečekaně dlouho
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od Pavel » 19 úno 2020 10:55

StanikKolarik píše:
19 úno 2020 09:33
VSbrok píše:
18 úno 2020 23:06
No já si do teď myslel, že "nejlepsi firmy minulosti, soucasnosti i budoucnosti" je Tesla, tož nic no :(
Apple a Tesla jsou úplně stejné "superlativní firmy". Jejich kšeft a výkon není založen na kvalitě nebo ekonomice, ale na nadšení lidí o které můžou kdykoliv přijít. Já těmto rychlokvaškám* prostě nevěřím.

*pomíjím fakt, že kvasí nečekaně dlouho
Je v nich rozdíl, fundamentálně je cena Apple jakž takž opodstatněná již mnoho let, zatímco u Tesly je cena postavená na víře v ohromný rozvoj - ve smyslu objemu prodejů a marží.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od Marek » 19 úno 2020 15:19

Tesla se s Applem vubec nemuze merit, Apple ma excelentni vysledky (o kterych se mnoha aristokratum ani nesni). V posledni dobe navic ukazal, ze umi precist situaci na trhu a skvele diverzifikovat zdroje prijmu. Vybudoval excelentni ekosystem svych produktu (to umi i Google, ci Microsoft). Apple je skvela akcie pro cloveka ve svych 30s-40s, ktery ma penize, trpelivost a chce trochu "dynamictejsi" akcie, nez je ABBV. Koneckonci u dedkovi Buffettovi - pravdepodobne na sklonku zivota - vynesla v rozumnem case mnoho penez.

P/E bylo v dobe, kdy jsem nakupoval, pod 15, dnesni FP/E se myslim mota kolem soucasneho prumeru US trhu. To je mozna porad OK na silnou spolecnost se slibnym vyhledem a "neomezenym" cash flow. Diky bohu jsem nakoupil ve sleve, a nyni to nemusim resit...

Mrzi mne, ze jsem kdysi nenakoupil vice Microsoftu, takova skvela a sympaticka firma a akcie si zasluhuje vice, nez usmolenych 3% portfolia (z toho temer 1,5% bude jeji vlastni rust)

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od StanikKolarik » 19 úno 2020 19:31

tak já mám s Apple prostě problém, cigaretáci mi nevadí, ropáci mi nevadí, ale tohle fakt jo
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od Pavel » 19 úno 2020 20:05

StanikKolarik píše:
19 úno 2020 19:31
tak já mám s Apple prostě problém, cigaretáci mi nevadí, ropáci mi nevadí, ale tohle fakt jo
Hmmm, a co konkrétně ti na nich vadí? Typ byznysu, cena akcií, marketingová strategie,...

Odpovědět