Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 05 úno 2020 01:21

Přesně jak píš Cyberguy, navíc pokud je na tom nájemce špatně, tak místo aby úplně krachnul, tak si domluví snížení nájmu. Viz. třeba OHI.

Lukyn: např. divi král MMM šel hezky dolů.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Cyberguy » 05 úno 2020 07:25

VSbrok píše:
05 úno 2020 01:21
Lukyn: např. divi král MMM šel hezky dolů.
+ včera přidal na divi :-)
3M declares $1.47 dividend
Feb. 4, 2020 5:52 PM ET|About: 3M Company (MMM)
3M (NYSE:MMM) declares $1.47/share quarterly dividend, 2% increase from prior dividend of $1.44.
Forward yield 3.76%, Payable March 12; for shareholders of record Feb. 14; ex-div Feb. 13.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 05 úno 2020 09:15

Lukyn píše:
04 úno 2020 10:50
Zdravím,

Asi po půl roce, kdy jsem z toho trošku vypadl a jednoduše řečeno nebyl moc čas se vracím a brouzdám vodami akcií.

Prostředky na účtech nějaké jsou, co by jste prosím případně doporučili momentálně z evropské scény (degiro mám na evropské akcie) a zámoří (Lynx)?

Ať mám nad čím spekulovat 🤔, samo sebou čtu místní diskuzi a nějaké tipy mám, ale rád se nechám inspirovat. Ve stáji mám zatím jen 7 oveček a rád bych to rozšířil o další.

Díky moc
Napiš nám seznam těch 7 oveček a líp se budou dávat náměty na další nákupy.

Tomis
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 28 říj 2019 11:17

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Tomis » 05 úno 2020 10:08

Pavel píše:
05 úno 2020 09:15
Lukyn píše:
04 úno 2020 10:50
Zdravím,

Asi po půl roce, kdy jsem z toho trošku vypadl a jednoduše řečeno nebyl moc čas se vracím a brouzdám vodami akcií.

Prostředky na účtech nějaké jsou, co by jste prosím případně doporučili momentálně z evropské scény (degiro mám na evropské akcie) a zámoří (Lynx)?

Ať mám nad čím spekulovat 🤔, samo sebou čtu místní diskuzi a nějaké tipy mám, ale rád se nechám inspirovat. Ve stáji mám zatím jen 7 oveček a rád bych to rozšířil o další.

Díky moc
Napiš nám seznam těch 7 oveček a líp se budou dávat náměty na další nákupy.
Ma to podpisu

ABBV, ADM, MO, RDSB, T, WBA, XOM
ABBV, MO, T, XOM, RDSB, SKT, MMM, CSCO

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od StanikKolarik » 05 úno 2020 10:15

Tomis píše:
05 úno 2020 10:08
Ma to podpisu

ABBV, ADM, MO, RDSB, T, WBA, XOM
a už aj ve společném portfoliu
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 05 úno 2020 10:35

Pardon, nenapadlo mě se na podpis podívat.

Vidím 2 ropáky, ale jen jednoho cigaretáře a navíc působícího jen na území USA, tak bych doporučoval mrknout na nějakého globálního hráče (PMI?). Co se týká farmaček, tak by to taky sneslo nějakou další, je tam jen to ABBV (WBA se do toho nepočítá). Třeba PFE nebo něco jiného. Nevidím nic z technologií, ale tam těžko radit, jsou hodně drahé, možná můj oblíbený Intel když by trochu klesnul, pořád má hezké P/E. Apple nebo MSFT jsou docela drahý, ale ne nesmyslně, ještě zkus promyslet Cisco nebo IBM. Taky sleduju MMM, pokud by šla cena ještě trochu níž, byla by to dobrá koupě.

A samozřejmě pokud některou z těch 7 akcií máš zastoupenou v portfoliu málo, tak zvážit přikoupení. Ropáci jsou hodně levní. T, ABBV i MO jsou taky za dobrou cenu, k WBA a ADM se nevyjadřuju protože je neznám a nesleduju.

Pochopitelně počítej s tím, že prakticky všechny tyhle tituly (mimo Apple a MSFT) mají nadstandardní DY, tedy jsou v nějakých menších problémech a dokud je nevyřeší, jejich cena nahoru moc rychle nepůjde. Vždy je něco za něco.

Lukyn
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 10 dub 2019 22:33

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Lukyn » 05 úno 2020 11:31

Zatím díky moc za tipy!

O MMM, PFE uvažuju už delší dobu, jen se pořád nemůžu rozhodnout, důvod je asi ten, že zatím není moje "vzdělání" v akciích na tak vysoké úrovni a nedokážu to moc posoudit (čtu Inteligentní investor)😉

Ve svých minulých nákupech jsem se zatím spíše řídil obecně doporučenými čísly, poměry, materiály které jsem dokázal dohledat, atd...

Momentálně mám cash asi na 6 balíků akcií a tak mi přijde škoda to nechat ležet u brokera (i když je možné, že lepší příležitosti se brzo objeví).
Chtěl bych i něco z Evropy, protože nechci mít všechno v dolarech (RDS.B mam už dva balíky a teď chci spíš rozšířit PTF, než přikupovat další balík).

Přemýšlím nad LYB, líbí se mi ocenění, prováhal jsem sice podzimní dno, ale stále je podle mě nízko. Firma se mi líbí, i když je to cyklicky sektor, což ale DGI investorovi podle mě zase tak vadit nemusí. Rozmluví mi to někdo?

BNS, Cisco, PMI, Intel a další promyslím, díky.

Díky za zařazení do společného PTF.
ABBV, ADM, BASF, INTC, MO, SJM, STOR, T, WBA, XOM, SJM, UL, SMSI, VMD, OHI, AQN, LMT, INFU, SHEL, TROW, MMM, GOOG, CEZ, KOMB, PFE, LEG, ENAG

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 05 úno 2020 14:32

Tak se si řekl že zkusim si naředit cenu u RDSB a dal sem si příkaz 52,5. Bud jsem to propasl a nebo si cenu trochu naředim :)

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od StanikKolarik » 05 úno 2020 14:55

Lukyn píše:
05 úno 2020 11:31
Přemýšlím nad LYB, líbí se mi ocenění, prováhal jsem sice podzimní dno, ale stále je podle mě nízko. Firma se mi líbí, i když je to cyklicky sektor, což ale DGI investorovi podle mě zase tak vadit nemusí. Rozmluví mi to někdo?
tak tohle je ale opět o zařazení. Já třeba LYB eviduju v kolonce Basic materials.
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Lukyn
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 10 dub 2019 22:33

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Lukyn » 05 úno 2020 15:22

StanikKolarik píše:
05 úno 2020 14:55
Lukyn píše:
05 úno 2020 11:31
Přemýšlím nad LYB, líbí se mi ocenění, prováhal jsem sice podzimní dno, ale stále je podle mě nízko. Firma se mi líbí, i když je to cyklicky sektor, což ale DGI investorovi podle mě zase tak vadit nemusí. Rozmluví mi to někdo?
tak tohle je ale opět o zařazení. Já třeba LYB eviduju v kolonce Basic materials.
Staníku špatně jsem se vyjádřil, myslel jsem tím, že chemický průmysl je cyklický (dost závislý třeba na automobilovém průmyslu). Jinak vidím, že ty LYB vlastníš, takže bys doporučil za současnou cenu?
ABBV, ADM, BASF, INTC, MO, SJM, STOR, T, WBA, XOM, SJM, UL, SMSI, VMD, OHI, AQN, LMT, INFU, SHEL, TROW, MMM, GOOG, CEZ, KOMB, PFE, LEG, ENAG

Zamčeno