Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
alt64mor
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 10 zář 2019 19:11
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od alt64mor » 05 bře 2020 16:49

Co se to dnes děje s The Cheesecake Factory Incorporated (CAKE)? Jaký máte prosím názor na tuhle společnost? Mně se jeví jako sice cyklická, small cap společnost, která ale slibuje dlouhodobě stabilní masivní růst a při současné ceně návratnost, které prostě nejde odolat. Ano, asi dost pravděpodobně během krize ještě více vyklesá (dobrá příležitost pro vypsání PUT opcí), ale první vstup do pozice se mi jeví při téhle ceně rozumný. Díky za vaše názory.

Uživatelský avatar
Daniel
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 14 led 2020 11:38
Bydliště: Praha

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Daniel » 05 bře 2020 17:24

alt64mor píše:
05 bře 2020 16:49
Co se to dnes děje s The Cheesecake Factory Incorporated (CAKE)? Jaký máte prosím názor na tuhle společnost? Mně se jeví jako sice cyklická, small cap společnost, která ale slibuje dlouhodobě stabilní masivní růst a při současné ceně návratnost, které prostě nejde odolat. Ano, asi dost pravděpodobně během krize ještě více vyklesá (dobrá příležitost pro vypsání PUT opcí), ale první vstup do pozice se mi jeví při téhle ceně rozumný. Díky za vaše názory.
No, já jsem CAKE kupoval kolem 35, takže mě ten dnešní prudkej propad moc radost neudělal a taky pátrám, co konkrétně se děje. Ale co jsem si načítal a zjišťoval, tak mi to na delším horizontu přišlo jako dobrá investice. V několika jejich restauracích jsem byl a vždycky spokojenost. Teď s těmi jejich novými značkami je tam růstový potenciál slušný, i když kvůli tomu výrazně stoupla zadluženost a možná v ne úplně šťastnou chvíli, teď když se každej bude bát chodit mezi lidi nebo můžou dočasně zavírat pobočky. Asi je to poškodí ale snad to nepotrvá věčně, tak se mi to pořád zdá jako dobrá příležitost.

Možná, že důvod je tohle? https://boingboing.net/2020/03/03/cdc-w ... -coro.html

alt64mor
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 10 zář 2019 19:11
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od alt64mor » 05 bře 2020 18:03

Daniel: Díky za názor. Vidím to podobně. Pokud by v tom opravdu nebylo nic dalšího, tak krásná příležitost dokoupit si při dalším poklesu. Virus tu bude do jara, možná do léta. Je mi ale divný, že tohle je zpráva už z 3. března. Asi má někdo víc informací než my, když koukám na ten nárůst ve volume. Všiml jsem si ještě zprávy, že se opozdí se SEC fillings (https://d18rn0p25nwr6d.cloudfront.net/C ... b24ee6.pdf), ale zpráva taky už nějaký ten den stará. Možná někoho dráždí v téhle době ta akvizice: "The Cheesecake Factory Completes Acquisitions of North Italia and Fox Restaurant Concepts" :)

alt64mor
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 10 zář 2019 19:11
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od alt64mor » 05 bře 2020 22:28


Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od _turek » 05 bře 2020 22:51

Zajímavé propady dnes zaznamenaly provozovatelé výletních lodí. CCL a RCL a asi ještě chvíli padat budou.
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Andrej » 06 bře 2020 00:22

Vlastníte už niekto CCL?
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 06 bře 2020 07:21

Cokoliv co má něco společného s turismem bude ještě chvíli padat, což v budoucnosti přinese nejednu zajímavou příležitost k nákupu za super výhodnou cenu ... jen vydržet...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 06 bře 2020 08:06

Porad vaham u vstupu do MAIN a ARCC, jestli jeste nepockat na pokles, kdyz vidim jak to ted lita a co se deje. U ARCC to nevidim na nakupy a prodeje, proste je mit jen na dividendy. Ted maji vyborny DY....proste nevim, jestli necekat. V mem pripade koupim za 17,70 a za mesic dva to sleti 15...
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 06 bře 2020 08:59

Kiflik píše:
05 bře 2020 16:21
Jaký máte názor na DOW při 40USD (7% div) https://finance.yahoo.com/quote/DOW?p=DOW
Pozitivní, mám a zvažuju přikoupení. Trh Dow trochu ignoruje, protože ještě přesně nerozumí jejich nově poskládanému podnikání po té složité transakci (spojení s DuPontem a pak rozdělení do 3 nových společností) a čeká na delší historii výsledků. Taky je to obor, který v současné krizi dostává víc na prdel, podobně jako ropáci.

Kiflik
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 11 črc 2019 23:15
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Kiflik » 06 bře 2020 10:17

Pavel píše:
06 bře 2020 08:59
Kiflik píše:
05 bře 2020 16:21
Jaký máte názor na DOW při 40USD (7% div) https://finance.yahoo.com/quote/DOW?p=DOW
Pozitivní, mám a zvažuju přikoupení. Trh Dow trochu ignoruje, protože ještě přesně nerozumí jejich nově poskládanému podnikání po té složité transakci (spojení s DuPontem a pak rozdělení do 3 nových společností) a čeká na delší historii výsledků. Taky je to obor, který v současné krizi dostává víc na prdel, podobně jako ropáci.
Díky za reakci.

Zamčeno