Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 09 úno 2020 21:18

momentálně dělám diplomku na Daimler a vnitřní hodnota mi vychází okolo 32 € ;)

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 10 úno 2020 02:50

Ja drzim BMW i Daimler a nejsem spokojen s ani jednou z nich, divi 1x za rok, cisla se spise horsi, cena pada, pe roste a cur.... EU jim konstantne tanci po krku (tak jako cele ekonomice obecne)

Renault bych nekoupil uz z principu (hnusna budgetova auta, domicil a hlavni trh v EU, ranenej prumysl), s podobnym pe bych radeji koupil Lufthansu (ktera mi dela radost snad pouze rostoucim diy)

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 10 úno 2020 09:44

Pochybuju, že ti někdo poradí s Renaultem, automobilky a letecké společnosti nečeká moc zářná budoucnost a hlavně je tam silná, ale opravdu silná konkurence. Díly tomu se automobilkama nikdo moc nezabývá (ze zdejších), snad jen to BMW bývá propagováno, protože se soustředí na vyšší třídu.

Na spekulaci možná dobrý nápad, ale na dlouhodobou investici ne.

Další negativum - francouzská daň z dividend.

Uživatelský avatar
Vosa
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 21 čer 2019 16:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Vosa » 10 úno 2020 11:16

A hlavně, kdo by chtěl auto s pic*ou ve znaku? :-)
3M, AbbVie, Activision Blizzard, Altria, AMD, AnteroMidstream, Apple, AT&T, BMW, Boeing,Br.Am.T., Broadcom, Canadian National Railway, Caterpillar,Chevron,Cisco,Coca Cola, DeutscheTel., Duke Energy, Electronic Arts, Exxon, HomeDepot, Iberdrola,IBM,Intel, JPMorgan,Johnson&Johnson, MAIN, McDonald's, Meta, Microsoft, NextEraEnergy,NRZ,OHI, PepsiCo,Pfizer,Procter&Gamble, RealtyIncome, Shell, StanleyBlack&Decker, Texas Inst., Vodafone, Walmart,Whirlpool

Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od _turek » 10 úno 2020 14:36

Automobilky porovnával před X lety etom.cz je to staré ale možná něco napoví http://www.etom.cz/2018/11/20/bmw-a-renault/
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od StanikKolarik » 10 úno 2020 21:58

Pavel píše:
10 úno 2020 09:44
Další negativum - francouzská daň z dividend.
na to jsem zapomněl - tímpádem vyřešeno
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

bigusdykus
Začátečník
Příspěvky: 151
Registrován: 24 čer 2019 15:29

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od bigusdykus » 11 úno 2020 10:45

Daimleru výrazně klesl zisk. Firma sníží odměnu pro zaměstnance i dividendu pro akcionáře

https://www.euro.cz/byznys/daimleru-vyr ... -akcionare
ČEZ, Moneta
AAPL, ABNB, AT&T, 3M, GSK, INTC, KHC, WBA, JNJ, MCD, CSCO, ENB, MPW
BASF, Allianz, Lufthansa, RDS-B, BMW, Santander, BHP/BIL
Spekulace: ABNB, CRSR

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 11 úno 2020 13:51

Nakup akcii Daimler, BMW byl zpetne teda pekne curacky napad, natesti muj jiny genialni napad, nakoupit mnoho akcii Apple pri p/e 15 ci nizsi pred par lety, pokryje zhodnocenim i takoveto obcasne investicni hurvinkarny. Celkove evr. akcie uz snad pouze za reinvestovana Eura z jejich dividend, marast a srab se netyka jen automobilek.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 11 úno 2020 21:49

Marek píše:
11 úno 2020 13:51
Nakup akcii Daimler, BMW byl zpetne teda pekne curacky napad, natesti muj jiny genialni napad, nakoupit mnoho akcii Apple pri p/e 15 ci nizsi pred par lety, pokryje zhodnocenim i takoveto obcasne investicni hurvinkarny. Celkove evr. akcie uz snad pouze za reinvestovana Eura z jejich dividend, marast a srab se netyka jen automobilek.
Je nás tu několik, kteří odmítáme automobilky a airlinky, škoda že jsi se k nám nepřidal dříve. Ale úplně bych Evropu nevynechával, něco se v ní taky najde 8-)

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 11 úno 2020 23:33

Pavel píše:
11 úno 2020 21:49
Marek píše:
11 úno 2020 13:51
Nakup akcii Daimler, BMW byl zpetne teda pekne curacky napad, natesti muj jiny genialni napad, nakoupit mnoho akcii Apple pri p/e 15 ci nizsi pred par lety, pokryje zhodnocenim i takoveto obcasne investicni hurvinkarny. Celkove evr. akcie uz snad pouze za reinvestovana Eura z jejich dividend, marast a srab se netyka jen automobilek.
Je nás tu několik, kteří odmítáme automobilky a airlinky, škoda že jsi se k nám nepřidal dříve. Ale úplně bych Evropu nevynechával, něco se v ní taky najde 8-)
kdyz se ale podivam treba na takovou Fordku, ktera vymeta dno s 7,4% divi tak se mi docela tezko odolava:))

Zamčeno