Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 13 lis 2019 12:44

Přesně. Moje "nejrizikovější" odvětví jsou REIT, které momentálně tvoří 12% portfólia.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 13 lis 2019 13:21

Ondřej píše:
13 lis 2019 12:44
Přesně. Moje "nejrizikovější" odvětví jsou REIT, které momentálně tvoří 12% portfólia.
To máš 12% jen v OHI?
Já teď koukám, jak pomalu klesají O,NNN a FRT. Jejich ptf jsou pro mě OK, payout taky, DY O má 3,6, NNN 3,8 a FRT 3,2. Co byste kdo koupil nebo ještě počkal. O je z nich asi nejvíc nadhodnocené, FRT pomalu leze k ročnímu minimu a NNN nemá daleko.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 13 lis 2019 14:23

Ne mám i O. Každá zhruba 6% portfólia.

Georg
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 21 říj 2019 12:08

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Georg » 13 lis 2019 14:38

bigusdykus píše:
13 lis 2019 12:20
Myslíš Plains All American Pipeline, L.P. ?
Mě by u PAA spíše děsil ten stav cash flow a výplatní poměr divi.
Osobně bych se neodvážil koupit firmu typu LP/MLP.

https://forum.finexpert.e15.cz/viewtopi ... &t=1300053
To je pěknej blázinec, to jsem nevěděl. Díky za info. :shock:
ČEZ, AT&T, PM

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 14 lis 2019 08:52

REIT jsou nebezpečný jen, když je koupíš draho nebo blbě, což je ostatně problém i všech ostatních firem, takže REIT bych zrovna jako nejrizikovější neoznačil!
Jen si člověk musí uvědomit, že jsou to ze svý podstaty jiný firmy, takže klasický ukazatele pro ně neplatí ... takže si musíš rozšířit obzory :)

Jojo, LP/MLP se pro náš evropany vůbec, ale vůbec nevyplatí, jooo pro amíky je to jiný kafe :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 14 lis 2019 09:54

Pravda, proto jsem to také dal do uvozovek. Navíc není REIT jako REIT. Kdyby to bylo tak rizikové nebyla by společnost Federal Ivestment Trust aristokrat.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 14 lis 2019 11:26

VSbrok píše:
14 lis 2019 08:52
REIT jsou nebezpečný jen, když je koupíš draho nebo blbě, což je ostatně problém i všech ostatních firem, takže REIT bych zrovna jako nejrizikovější neoznačil!
Jen si člověk musí uvědomit, že jsou to ze svý podstaty jiný firmy, takže klasický ukazatele pro ně neplatí ... takže si musíš rozšířit obzory :)

Jojo, LP/MLP se pro náš evropany vůbec, ale vůbec nevyplatí, jooo pro amíky je to jiný kafe :idea:
No a to je oč mi teď jde, kdy je koupit, protože je do ptf chci. Ale nemám strach, že to trefim správně, buď budu čekat na lepší cenu a ono to poroste nebo to koupím teď a na konci roku nebo příští to pofrčí dolu :(
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 14 lis 2019 15:25

Martin: jenže to máš jako všechny ostatni firmy ... a křišťálovou gulu nemame, takže jde úplně stejně, jako u "klasických" firem, o to nepřeplatit. A když to jde dolů, tak ředit.
V Aristokratech je jedinej rít a to je FTR, bohužel dnes vcelku drahý.

Na Tvoje obavy je teoreticky jediná správná odpověď: nacpi prachy do polštáře(banky) :D

Průměrování funguje, desítkami let prověřeno ;)
A když chceš být investor, tak se prostě musíš urvat od stáda a přijmou riziko, který ale budeš řídit = diverzifikace.

A protože jsi tu, tak jsi se už utrhl ;)
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 14 lis 2019 21:12

jůůů, tak možná bude T-čko ještě k sehnání za dobrou cenu, HSBC snižuje rating pro americký telekomáky ...

HSBC is out downgrading U.S. telecoms ... cutting ratings to Hold (from Buy) on AT&T (T -0.8%), Verizon (VZ -0.3%), T-Mobile (TMUS -1.3%) and Altice USA (ATUS -0.4%). Updated price targets vs. current price: $42 for AT&T (8% upside); $65 on Verizon (10% upside); $86 on T-Mobile (12% upside); $28 on Altice USA (5% upside)
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 15 lis 2019 08:30

VSbrok píše:
14 lis 2019 21:12
jůůů, tak možná bude T-čko ještě k sehnání za dobrou cenu, HSBC snižuje rating pro americký telekomáky ...

HSBC is out downgrading U.S. telecoms ... cutting ratings to Hold (from Buy) on AT&T (T -0.8%), Verizon (VZ -0.3%), T-Mobile (TMUS -1.3%) and Altice USA (ATUS -0.4%). Updated price targets vs. current price: $42 for AT&T (8% upside); $65 on Verizon (10% upside); $86 on T-Mobile (12% upside); $28 on Altice USA (5% upside)
Jedna banka jaro nedělá, navíc je teprve listopad a do jara daleko:-)

Teď vážně - to není snížení ratingu, ale hodnocení analytiků jedné jediné konkrétní banky. Bank je spousta, tohle může s cenou pohnout jen malinko. Rating je něco jiného, na to mají "monopol" 3 ratingové firmy.

Zamčeno