Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 15 úno 2020 15:32

Krach nebo pokles ceny akcie na zlomek původní hodnoty - to je už je skoro jedno.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 15 úno 2020 16:43

V krizi by Renault/Dacia mohl prodavat dobre, nebudou prachy a Dacia lowcost umi skvele (Logan je nejlevnejsi osobak, Duster nejlevnejsi a pritom slusne SUV, atd.)

Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od _turek » 15 úno 2020 23:29

Vím že zde jsou hlavně DGI investoři, pro které divi této firmy bude malá. Ale šli by jste při současné ceně do TXRH? https://www.macrotrends.net/stocks/char ... se/revenue

Mám strach že dobrá cena, která byla před nedávnem se již nikdy nebude opakovat (kromě celkové korekci někdy v budoucnu). Chci tuhle akcii vysedět v čase. Viz jejich růst.
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 16 úno 2020 07:47

_turek píše:
15 úno 2020 23:29
Vím že zde jsou hlavně DGI investoři, pro které divi této firmy bude malá. Ale šli by jste při současné ceně do TXRH? https://www.macrotrends.net/stocks/char ... se/revenue

Mám strach že dobrá cena, která byla před nedávnem se již nikdy nebude opakovat (kromě celkové korekci někdy v budoucnu). Chci tuhle akcii vysedět v čase. Viz jejich růst.
Malá až tak není z mého pohledu (4mld usd), ikdyž už vybíram firmy s 10 mld usd kapitalizací, nicméně pro mě je příliš drahá (P/E 23, P/B přes 4), s velkým nárustem dluhu v poslední době, málo aktivy.

Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od _turek » 16 úno 2020 09:23

Vždyť má 0 zadlužení. Pokud to vidím správně. Maji 100m $ na odkupy coz je taky vysoká částka k počtu akcií. Jediný problém měli když v USA rostly platy a cena hovězího. To byl ten pokles ceny. Teď právě čekám že se ta sleva nebude opakovat.
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 16 úno 2020 09:40

_turek píše:
16 úno 2020 09:23
Vždyť má 0 zadlužení. Pokud to vidím správně. Maji 100m $ na odkupy coz je taky vysoká částka k počtu akcií. Jediný problém měli když v USA rostly platy a cena hovězího. To byl ten pokles ceny. Teď právě čekám že se ta sleva nebude opakovat.

Rozkliknu si long term debt a vidim že loni byl desetinásobný růst... Tak nevím jestli pul miliardy je nula

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 19 úno 2020 15:25

Nyni mam v hledacku firmu Nucor (NUE). Kolega ted po dukladne analyze nakupoval Steel Dynamics (STLD), tak jsem se do ocelaru trochu zacetl a vice mne zaujalo NUE, protoze se jedna o stareho divi aristokrata. Ale moje zavery byvaji povrchni a banalni tak nevim.

Tedy nyni mam v nejbl. hledacku akcie INTC, WELL, NUE a GIS. Asi nejlepe mne nyni vychazi Intel, ale zrovna jsem vstoupil do Cisco, coz mi trochu krizi zajmy. Well je jakosi drahy a zbytek ne zrovna pekne performuje...

Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Kamarad » 19 úno 2020 15:52

Tak jsem dnes prodal PPL, u kterého jsem byl +45%. Důvod prodeje je v podstatě nulový divi increase a špatný výhled do budoucna. Nakoupeno 8ks SPG jako první REIT v ptf.
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

Uživatelský avatar
danycz
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 led 2019 09:27
Has thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od danycz » 19 úno 2020 16:17

Kamarad píše:
19 úno 2020 15:52
Tak jsem dnes prodal PPL, u kterého jsem byl +45%. Důvod prodeje je v podstatě nulový divi increase a špatný výhled do budoucna. Nakoupeno 8ks SPG jako první REIT v ptf.
Já minulý týden úplně stejně (SPG za PPL), a ze stejných důvodů na straně PPL :mrgreen:

Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Kamarad » 19 úno 2020 16:22

danycz píše:
19 úno 2020 16:17

Já minulý týden úplně stejně (SPG za PPL), a ze stejných důvodů na straně PPL :mrgreen:
Tak ať čas ukáže, zda jsme udělali správně :)
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

Zamčeno