Povídání o všem možném a nemožném..

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 19 bře 2020 20:39

To si určitě pleteš, to jsou ty vaše zkratky. Házíte tu tickery jako trejdri a já se v tom ztrácím 😃 naštěstí ty pro mě důležité znám.
https://www.investicnigramotnost.cz/div ... roce-2019/

Jinak souhlas je to fajn firma selským rozumem to vidím optimisticky. Lidé když nebudou prachy se budou víc starat o své miláčky a firma by tak mohla v budoucnosti růst. Já jen nejsem fanda do aut mám radši plenky a tak😃

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Martin » 19 bře 2020 21:17

Mas pravdu Ondro, zkratky jsou hrozny, ale vse vypisovat na telefonu je opruz. GPC Genuine Parts Company.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

šuhaj
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 13 úno 2020 08:16

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od šuhaj » 20 bře 2020 17:59

Martin píše:
19 bře 2020 07:28
VSbrok píše:
19 bře 2020 01:23
Sumo.cz píše:
18 bře 2020 17:21
Ono pada i zlato, kam ty prachy mizej? To lidi kupuji bunkry?
Evropané kupují roušky, britové zásoby jídla a američané toalitné papír a zbraně :idea: ;)
Tož tak si na tom teď světo stojí :lol: :roll:

Martin píše:
18 bře 2020 18:20
Ja mam takhle MAIN, ale za min...
VSbroku, Pavle, nerikejte, ze furt sedite a cekate? Poradte zacatecnikovi😃.
NNN pres 7%DY, O pres 6???
Já nesedím, ale lítám kolem baráku, na trh jsem neměl ve středu vůbec čas a ve čtvrtek potřebuju vyklidit jednu místnost a začít s přípravou zateplení serverní stěny (nějaký dobrovoník, který by mi pomohl nahodit stěnu? :D )
Takže vlastně sedím na prachách a nedělám vůbec nic ... i když po tom co právě oznámila ECB, tak jsem možná dno už minul, ale co ... ceny jsou dost nízkou pod mojí nákupkou, takže příkup můžu stejně vlastně kdykoliv ;)
Taky pripravuju sekacku a vertikutator, ale ted bude mrznout, tak jeste pockam. Letos udelam terasu u bazenu a jeste jsem na to nesahl... kdyz jsem videl ty pady cen a nevedel co delat, spravil jsem si chut a udelal ohen a opekli jsme si spekacky. Krasa koukat do ohne a mit mastnou hubu😃.
Ty pady jsou fakt ukrutny, ptf leze hezky do minusu, uvidim dneska a zitra jak to bude vypadat a nakoupil bych nove tituly. Laka me vzit ARCC za tu cenu a DY, i kdyby cutli divi tak snad takova spolecnost nekrachne. Jeste bych vzal O a NNN, z Kingu ma pekny DY GPC, pak CAT a ED, ORI...no naslo by se toho dost. Pak bych uz nemel penize a nemusel resit dno a prikupy😃
Taky jsem se chtěl na GPC zeptat. Docela mě firma zaujala, (jo přiznávám, můj nákupní seznam jsou v podstatě hlavně aristokrati a králové, což doufám trochu sníží mé riziko zvyšované mou neznalostí). Poklesla teď na atraktivní cenu, dost možná ještě klesne?
Teď je DY 4,9 %, což mi připadá na div. krále super. Payout 70 %, takže by mohla být dividenda a její zvýšení udržitelné?

Máte nějaký názor na ohrožení maloobchodu vinou online nakupování a udržitelnost jejich prominence na trhu? Případně fantasmagorické úvahy o tom, že když přijde recese lidi budou radši auta opravovat než kupovat nová, takže by to tomuhle sektoru naopak mohlo prospět?

Jinak bych chtěl poděkovat tvůrcům webu investicnigramotnost.cz
Čerpám z něj dost, jako nováčkovi by mi shánění všech těchto informací trvalo nejspíš tak do další krize. Takže díky moc za to!

Šejna
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 12 úno 2020 11:56

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Šejna » 20 bře 2020 21:08


Šejna
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 12 úno 2020 11:56

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Šejna » 20 bře 2020 21:15

Dnes jsem mimochodem viděl video američanů v Kalifornii, jak nakupují potraviny - chodí bez roušek, kašlou na nařízení..
Nikomu nic špatného nepřeji, ale obávám se, že to bude ještě v Usa masakr..

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 20 bře 2020 21:24

Šejna píše:
20 bře 2020 21:08
Hmm, tak to je zajímavé..
https://finance.yahoo.com/news/hell-com ... 19616.html
Tak schválně, jestli to bude pravda nebo jen zas někdo straší:

"Executive Summary

Right now 2 million Americans are infected with the coronavirus. The total U.S. death toll by April 15th will be more than 20,000. We estimate that 80 thousand of the 2 million infected Americans will be hospitalized over the next 2 weeks."

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od VSbrok » 21 bře 2020 08:03

viděl jsem několik videí s virology, jedno např. tu:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/100 ... view-ct24/

a vzhledem k tomu, že na viry v podstatně neexistují prášky, jen vakcií = lidi si musí bílé krvinky vycvičit každý sám, tak mě tohle opatření fakt příjdou až příliš přehnaný.
Např. v tom videu to ten doktor říká rozumně "ohrožený jsou lidi nad 60 let a s několika specifickými nemocemi a obtížemi, takže dejme do karantény je, ale nedavejme do karantény celé státy, to akorát zabije celou ekonomiku a společnost jak ji známe".

U zdravých lidí do 60 má korona stejný (velmi podobný) průběh jako normální chřipka a s tou jsme se již žít naučili, teď holt nebudou chřipkové prázdniny, ale i koronovirové.

Hádám, že Babiš s Hamáčkem tohle všechno dělaj jen, aby pak opozice neřekla, že neco podcenili, jenže až se nakonec ukáže, že smrtnost je stejná (o málo vyšší) než klasická chřipka, tak opozice stejně bude řvát, že vyházal miliardy z okna pro nic za nic... ať to bude tím, že si lidi vypěstují protilátky nebo karanténou ... to asi moc rozlišit nepůjde.

Pozitivní na karanténě je pouze to, že omezí prudký růst nemocných, mezi kterými by mohlo být těch pár lidí, kteří budou mít těžký průběh a budou opravdu potřebovat lékařkou péči ... a vzhledem k tomu, že máme v ČR jen několik desítek ventilátorů a lůžek, tak by prudký nárůst vážných případů tyto velmi rychle obsadil. Takže z tohoto pohledu se zdá karanténa jako dobré rozhodnutí.

Jak teď jeden novinář Babiše obvinil, že měl objednat roušky už v prosinci ... a kdyby to udělal, tak by všichni řvali, na co tolik roušek, takže teď zas řvou proč jich máme tak málo... zastávat si ho nechci a nebudu, ale tohle je prostě cirkus a politický divadýlko ... jako normálně, nic nového pod sluncem.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Martin » 21 bře 2020 08:34

šuhaj píše:
20 bře 2020 17:59
Martin píše:
19 bře 2020 07:28
VSbrok píše:
19 bře 2020 01:23


Evropané kupují roušky, britové zásoby jídla a američané toalitné papír a zbraně :idea: ;)
Tož tak si na tom teď světo stojí :lol: :roll:




Já nesedím, ale lítám kolem baráku, na trh jsem neměl ve středu vůbec čas a ve čtvrtek potřebuju vyklidit jednu místnost a začít s přípravou zateplení serverní stěny (nějaký dobrovoník, který by mi pomohl nahodit stěnu? :D )
Takže vlastně sedím na prachách a nedělám vůbec nic ... i když po tom co právě oznámila ECB, tak jsem možná dno už minul, ale co ... ceny jsou dost nízkou pod mojí nákupkou, takže příkup můžu stejně vlastně kdykoliv ;)
Taky pripravuju sekacku a vertikutator, ale ted bude mrznout, tak jeste pockam. Letos udelam terasu u bazenu a jeste jsem na to nesahl... kdyz jsem videl ty pady cen a nevedel co delat, spravil jsem si chut a udelal ohen a opekli jsme si spekacky. Krasa koukat do ohne a mit mastnou hubu😃.
Ty pady jsou fakt ukrutny, ptf leze hezky do minusu, uvidim dneska a zitra jak to bude vypadat a nakoupil bych nove tituly. Laka me vzit ARCC za tu cenu a DY, i kdyby cutli divi tak snad takova spolecnost nekrachne. Jeste bych vzal O a NNN, z Kingu ma pekny DY GPC, pak CAT a ED, ORI...no naslo by se toho dost. Pak bych uz nemel penize a nemusel resit dno a prikupy😃
Taky jsem se chtěl na GPC zeptat. Docela mě firma zaujala, (jo přiznávám, můj nákupní seznam jsou v podstatě hlavně aristokrati a králové, což doufám trochu sníží mé riziko zvyšované mou neznalostí). Poklesla teď na atraktivní cenu, dost možná ještě klesne?
Teď je DY 4,9 %, což mi připadá na div. krále super. Payout 70 %, takže by mohla být dividenda a její zvýšení udržitelné?

Máte nějaký názor na ohrožení maloobchodu vinou online nakupování a udržitelnost jejich prominence na trhu? Případně fantasmagorické úvahy o tom, že když přijde recese lidi budou radši auta opravovat než kupovat nová, takže by to tomuhle sektoru naopak mohlo prospět?

Jinak bych chtěl poděkovat tvůrcům webu investicnigramotnost.cz
Čerpám z něj dost, jako nováčkovi by mi shánění všech těchto informací trvalo nejspíš tak do další krize. Takže díky moc za to!
Dneska má dokonce DY 5,71% a to je na kinga krása, cena spadla o půlku. Ruka se mi klepe, abych to koupil, ale v USA se to teprve rozjíždí, tak ještě počkám. Už jsem takhle rychle nakoupil RDS.B, XOM a MAIN a teď šly dolu jako blázen.
Hodně dolů šly některé utility ED DY 4,22%, DUK 5,5.
PEP a CAT už taky hezky klesají.
Je toho hodně.
Jinak pochvalu si kucí zaslouží, jen škoda, že jsem nešel do akcií dřív než od loňského roku. Holt dřív mi poradci radili "lepší" produkty :( a o akciích se toho tolik nepsalo.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Michael » 21 bře 2020 09:40

Pro Babiše je tohle doslova dar z nebes, že bude schodek věděl už v lednu akorát teď si ho muže celý hodit na ten vir. V době hospodářského růstu se všechno prožralo ( neúměrné zvyšovaní důchodu, slevy na jízdném apod. ) a teď se bude dělat velká sekera ( Kde je těch 50 nemocnic za zavedení EET ? ) protože není kde to vzít. Recese už leze dveřmi i oknem.
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Michael » 21 bře 2020 09:41

Já se včera neudržel a něco už holt nakoupil :? .
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Odpovědět