Povídání o všem možném a nemožném..

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Sumo.cz » 18 bře 2020 17:21

Ono pada i zlato, kam ty prachy mizej? To lidi kupuji bunkry?

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Martin » 18 bře 2020 17:47

Hradec píše:
18 bře 2020 16:36
Panove, to arcc se bude za chvili prodavat jako penny stock, jsem na to zvedav. Je to zpusobeno jen trhem a nizkou poptavku a nebo v tom je neco vic?
Taky na ARCC koukam, dalsi taky, nerikejte ze vsechno pujde takhle dolu. Fakt nevim jestli cekat na dno, ale pri ty nejistote v USA. Cekal jsem, ze to dneska zase pujde nahoru...
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Hradec » 18 bře 2020 17:49

Nevim, co si o arcc myslet, snad jen to, ze mam stesti, ze mam jen 100 kusu.
Na to musis mit fistrona, nakoupit za mic a za 4 mesice se divat sotva na polovinu hodnoty. At zijou vrcholy. Za chvili nakoupi clovek za 100 000, to co me stalo 12x tolik :-D
Ja rozhodne budu gamblerit, protoze me neuspokojuje, ze se to vrati zpet, chci za sve penize, co nejvic. Ale uz je to stejne v hajzlu, tady uz se shortem diru do sveta neudelam.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Martin » 18 bře 2020 18:20

Ja mam takhle MAIN, ale za min...
VSbroku, Pavle, nerikejte, ze furt sedite a cekate? Poradte zacatecnikovi😃.
NNN pres 7%DY, O pres 6???
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Antoan
Začátečník
Příspěvky: 60
Registrován: 25 úno 2020 16:37
Been thanked: 2 times

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Antoan » 18 bře 2020 18:56

Ja si myslím, že sa čaká na dobré zprávy z Európy o zvládnutí nákazy lenže dnes taliansky rekord +4000 prípadov +450 mŕtvych. Daj bože aby to bolo maximum.Kam sa hrabe Čína...

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Marek » 18 bře 2020 19:42

Hmmm tak jsem se dnes odvazil podivat do ebrokera. Denni pohyb -120k, celkova jeba skoro pul mice. 120k to jsem jeste pred par lety bral pomalu za rok. A to jsem se na ty prachy tenkrat nadrel !!!

Jedinou firmu, co mi vykazuje kvartalni rust, jsem v lednu nesmyslne osmikal, abych mel na curacke ocelarny, reity a podobnou pakaz.

Pritom jeste v prosinci, lednu vsechno tak hezky klapalo. (Mimosoudne) jsem vyhral spor se svoji leasingovkou o urcitem problemu na aute, kde se jednalo o ca 150k, ktere se mi podarilo usetrit. Take se mne podarilo na posledni chvili ustoupit z podvodu okolo 80k jednoho meho pseudo dodavatele. Mel jsem pujceny krasny Volvo za mega, ktere mne napadlo koupit, udelat z akcii v zisku exit a zacit si hrat odznovu. Jak znamo auto je jedna z vubec nejhorsich "investic" ale zjevne jsem to v tomto pripade mel udelat. Akcie byly 100k v plus, firmy hlasaly zvysit divi, tesil jsem se na cestovani...

V prosinci ma filipinska pritelkyne po mne chtela asi 40k na uz nevim jaky pruser co vymamlasila. Odmitl jsem ji ty penize poslat, protoze jsem je pokladal za moudre ulozene a ona by je prece rozhazela. O jak jsem se mylil. Mel jsem ji ty penize dat 2x.

Predloni jsem dal skoro 250k do byznysu vlastni matce, ktery nyni stoji. Po tom co se nyni deje mi to uz nejspis nikdy nesplati. Tehdy jsem byl dost na nervy, ze umim ty penize investovat "chytreji". O jak jsem se mylil. Jeste, ze jsem ji ty penize na to dal! Az NRZ a spol zcela padnou na hubu, aspon neco v rodine zustane :)

Tahle karantena pojebe ekonomiku vice, nez vsechny ty financni ci hypotecni bubliny a krize. Kolecka v soukoli se pomalu, ale jiste zastavuji. Sam ocekavam masivni odliv klientu, tak aspon nebude duvod resit, kde ty penize prolit, pac nebude za co.

Howgh, 1000x slava cinskym cunatum.

Ted na tom budu muset sedet roky, protoze krize presne sundala moje preferovane sektory.

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Hradec » 18 bře 2020 19:58

Spucitim s tebou Marku. Jsem zvedav, co o tehle krizi budem rikat za 5 let. Tohle me semlelo jako svine. Uz si dokonce preji, aby to nepadalo...neuveritelne.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Marek » 18 bře 2020 21:23

Kamarad: Sice se mne ta diskuze ci polemika netykala. Ale po 3 dnech jiz jiste neplati ani cilova cena >137, ani 6% divi u firmy Boeing. Nektere spicate noze leti volnym padem az nechystatelne rychle :) Pred 14ti dny jsem nekde srandoval, ze koupim BA az padne pod $100. Nyni to padlo, smich mne jiz presel, a tu firmu bych nyni nekoupil ani nahodou.

Hradec: no jo, no. Asi se tu maji lide i hure. Vzdyt nekdo psal, ze zacal investovat az v 2019 apod. To je teprve hukot. Ja investuji od 2016, tak mam dost v + jeste par Faangu, Sony, a kluky z Gileadu.

No zil jsem si 5 let fakt dobre, ted to mozna na chvili skonci. Cestovani 4x 5x do roka, pujcky a veci na dluh kdekomu, selficka na FB s krmenim hladovych filipinskych deti-bezdomovcu. Roky papani fajnovek z nejlepsiho pultu, balene levne maso jedl pouze muj kocour. Aspon barak jsem si mohl opravit, ten mi zadna krize nevezme, ale nebyl cas, porad se prece musi vydelavat.

Jsem zvedav, kolik investoru si to dle durkheimovske teorie hodi, vzdyt z trhu v nesmirne kratke dobe uteklo enormni mnozstvi penez. To zase bude vsude kolem zchudlych slechticu.

Ted to je u nas jako za sociku, prd v obchodech, lidi sedi na poslednich prachach, ktere si ani nemohou zajet naposledy uzit za hranice. Prinejmensim jsem hrozne rad, ze moje expozice na domacim do sracek jdoucim trhu je jiz nula cela nula cela nula, po prodeji krajne nesympaticky Monety (viz dnesni jejich tweet).

Tech 60 nebo kolik rustovych seanci Nasdaqu v zime za sebou jsem mel fakt driv vyhodnotit jako varovnej signal, ted uz je prilis pozde preryvat portfolio. Ono se to sice nejspis opet zopakuje, az budem za peakem, ale to muze trvat jeste dlouhe a krvave medvedi mesice.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od StanikKolarik » 18 bře 2020 22:59

mne by (makroekonomie neznalého) zajímalo, kam se ty prachy poděly... vím že v ekonomice nefunguje zákon o zachování čehokoliv, ale až takhle? ;-)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od VSbrok » 19 bře 2020 01:23

Sumo.cz píše:
18 bře 2020 17:21
Ono pada i zlato, kam ty prachy mizej? To lidi kupuji bunkry?
Evropané kupují roušky, britové zásoby jídla a američané toalitné papír a zbraně :idea: ;)
Tož tak si na tom teď světo stojí :lol: :roll:

Martin píše:
18 bře 2020 18:20
Ja mam takhle MAIN, ale za min...
VSbroku, Pavle, nerikejte, ze furt sedite a cekate? Poradte zacatecnikovi😃.
NNN pres 7%DY, O pres 6???
Já nesedím, ale lítám kolem baráku, na trh jsem neměl ve středu vůbec čas a ve čtvrtek potřebuju vyklidit jednu místnost a začít s přípravou zateplení serverní stěny (nějaký dobrovoník, který by mi pomohl nahodit stěnu? :D )
Takže vlastně sedím na prachách a nedělám vůbec nic ... i když po tom co právě oznámila ECB, tak jsem možná dno už minul, ale co ... ceny jsou dost nízkou pod mojí nákupkou, takže příkup můžu stejně vlastně kdykoliv ;)
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Odpovědět