Povídání o všem možném a nemožném..

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 16 zář 2019 13:20

Jo, suzuki bych se taky nebál.

Ono Ondro chybí řada dalších informací, podle kterých by ses měl rozhodovat. Bude to jediné auto v rodině? Jak moc na něm budeš závislý (jak moc vadí občasné opravy a tedy zda budeš občas bez auta)? Budeš s ním jezdit i delší trasy? Bude ti ho opravovat nějaký šikovný soukromník a díly bude brát z druhovýroby nebo s ním budeš jezdit do značkového servisu? Budeš si ho pojišťovat kvůli krádeži či havárce? Je důležité, aby to bylo "nezajímavé" auto pro zloděje? Atd.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 16 zář 2019 13:50

Bude to jediné auto v rodině a budu s ním jezdit do práce. Případné opravy by vadit neměly v rodině jsou auta, které je možné si půjčit když by bylo nejhůře navíc pracuji dva dny a tři mám volno takže když se to šikovně zkombinuje opraví se to když nebude potřeba. Delší trasy moc nejezdíme jen výjimečně. Do práce to mám 80 Km tam i zpět. Mám známého co by to opravil jak píšeš takže autorizovaný servis ne. S micákem jsme v něm nikdy nebyl. Havarijní jsem neměl platím jen povinné ručení.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 16 zář 2019 14:02

Myslel jsem si to:-) Tak pak za mne platí, co jsem psal. Ještě bych se poradil s tím tvým známým nad cenami a dostupností náhradních dílů nebo třeba nad tím, co by z hlediska servisních nákladů on sám doporučoval. Možná japonce nebo korejce nedoporučí a bude preferovat levnějšího evropana (Ford, Opel, Škoda, Seat, Renault, Citroen, Peugeot).

Ještě zkus autopoint.cz, jsou tam nabídky ojetin od dealerů. Pro tvý účely by mohlo vyhovovat třeba i tohle:
https://autopoint.autopalace.cz/ojete-v ... 76054.html

Celkem spolehlivý auto, tyhle ix20 se jim povedly a díky mírně navýšené karosérie je uvnitř i docela dost místa (na to jaký je to malý auto).

Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od _turek » 16 zář 2019 16:15

Suzuki SX4 máme jako služební auta. To naše už má 120 000 jen po městě pořád starty, krátké pojezdy, jezdění po obrubníkách a kromě měnění čepů a kostek, volantu a sedadla u řidiče (pořád nasedáme vysedáme, kolega má hodně přes 100 kg) tak to je neskutečný držák. I náš firemní automechanik si Suzuki pochvaloval. Většina vozového parku u nás už je vyměnena, ale my se svého SX4 nechceme vzdát :), protože to co máme dostat je horší :) Snad jen to auto ma tvrdší pérovaní než jiné, vyšší podvozek což je plus a trošku nešikovně rozdělený přední můstek u okna, trošku to omezuje výhled, ale dá se na to zvyknout. Osobně mám na půjčku nového Focusa (tedy 3,5 let starý) uvažovali jsme s manželkou zdali staré, nebo nové, šli jsme do nového, protože vím jak se mi starý Focus pomalu rozpadal a opravy rok co rok něco stály (spojka, vstřiky atd... .Jak jsme jej kupovali tak byla v CSOB akce, kde to co přeplatíme na splátce jsme dostali ve slevě. Protože ČSOB leasing nakoupil x kusů vozů a dostal velkou množstevní slevu, kterou nebyli schopni nabídnout ani v prodejně i když by chtěli.

V poslední době jsem studoval možnost nákupu dalšího auta. A zajímavé financováni měli u nových aut v Renaultu. Když si tam rozklikneš akční nabídku, tak je ta možnost, zaplatit akontaci, pak platit nějaké měsíční splátky a pak to doplatit. Jde to rozložit na pět let. Takže třeba Megane jsem tam v rychlosti naklikal první splátka auto za 339 000,- Kč první splátka 30% 101970,- pak měsíčně 4807,- s pojištění a po 60 měsících 51 000,-Kč.(oproti starému bude třeba ještě garančky, ale zase je to nové auto) Sice to bude asi holátko, ale jezdit bude a bude nové. A plat či příjem z akcií za pět let budeš mít úplně jinde. Nebo třeba budeš již mít manželku z mateřské v práci jestli je na mateřské. Tím nepropaguji Renault, model ani to že toto je výhodné. Ale poukazuji na možnosti. Mě se celkem líbí. Když nemáš žádné extra požadavky na auto.

Jen by jsem při současné manii kolem dieslu zvážil zdali kupovat staršího nafťáka.Kromě dražších oprav. Bál by jsem že je časem budou zakazovat.
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 16 zář 2019 16:28

Díky za obsáhlé shrnutí. To je to co se ve mě pere. Zda starší s lepší výbavou nebo nové jak píšeš holátko. Přeci jen je to investice na dost dlouho. Micák mi sloužil devět let a je to 2008. Kdybych ho nerozstřelil sloužil by jistě minimálně pět let.
Hold mám dilema, navíc o toho ještě vstupuje možnost opravy ovšem zatím nemám ani odhad na kolik by to vyšlo. A co jsme se díval na netu tak se dneska prodává od 70 do 90 tisíc v podobném stavu.( před rozbitím ) Pokud mi tedy sdělí že oprava bude za 50 nemá to nejspíš smysl opravovat.

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od slon » 16 zář 2019 17:51

hlavně že žiješ. co si vyváděl?

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 16 zář 2019 18:40

Nános štěrku v zatáčce když jsem jel po noční a tak nebyl úplně vidět. Hodilo mi to zadek mimo cestu a tam to na té trávě dokončilo smyk, který jsem hold nezvládl v tom šoku jsem zašlápl plyn se spojkou projel přes pravý pruh a sjel do padolu kde jsem sundal naštěstí uschlý strom. Dost asi štěstí v neštěstí že jsem netrefil nikoho dalšího a taky že jsem jel pomalu. I to však stačilo k tomu, že jsem autíčko asi předčasně pohřbil.

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Cyberguy » 16 zář 2019 21:53

Tak to bylo asi opravdu štěstí, že se nikomu nic nestalo. Akorát je škoda auta. Mne minulý týden trefil soused při parkování. V servisu prohlásili, že je auto nepojízdné, ale do opravy mi ho vezmou až za dva měsíce. Naštěstí pomohl kamarád a jinde to vzali hned do značkového servisu, dali náhradní vůz a ve středu už asi bude opravené.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 17 zář 2019 07:43

No to mě známý řekl, že jsou tak naplnění, že bych čekal do prosince. Zatím však stále čekám na kolik tu opravu nacení a potom uvidíme.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 17 zář 2019 08:39

Ondřej píše:
16 zář 2019 16:28
Díky za obsáhlé shrnutí. To je to co se ve mě pere. Zda starší s lepší výbavou nebo nové jak píšeš holátko. Přeci jen je to investice na dost dlouho. Micák mi sloužil devět let a je to 2008. Kdybych ho nerozstřelil sloužil by jistě minimálně pět let.
Hold mám dilema, navíc o toho ještě vstupuje možnost opravy ovšem zatím nemám ani odhad na kolik by to vyšlo. A co jsme se díval na netu tak se dneska prodává od 70 do 90 tisíc v podobném stavu.( před rozbitím ) Pokud mi tedy sdělí že oprava bude za 50 nemá to nejspíš smysl opravovat.
No pokud uvažuješ i o novém, tak je dobré si uvědomit, že u malých aut klesá cena nejméně, takže to docela dává smysl, koupit nové auto. Navíc u nových aut je i nějaká nižší výbava na úrovni vyšších výbav před 5-8 lety. Velmi hrubým odhadem - pětiletá ojetina bude o cca 100.000 levnější, takže to máš 20.000 za rok (i kdyby 25.000) a to už za úvahu stojí.

Třeba Hyundai i20 - výbava Classic (manuální klima), motor 1,25i s výkonem 62 kW za 260.000 (je tam nějaká akční sleva 40.000). Z toho část na splátky bez navýšení. Teď jsem to nakonfiguroval na jejich stránkách, určitě by ti ještě slevili nebo dali zimní kola?

Odpovědět