Povídání o všem možném a nemožném..

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 05 črc 2019 04:40

ado130 píše:
05 črc 2019 00:44
Čo sa týka hotovosti, tak je to podľa mňa celkom jednoduché. Hovorím o prípade, kedy už je auto, ideálne dom a nie sú žiadne očakávané väčšie výdaje. V tom prípade nejak 3-6 násobok mzdy pre náhle výdaje.
Ado dle příspěvků výše to tak jednoduché není 😀 navíc ty uvádíš mzdy jiní tvrdí měsíčních nákladů a to pro některé může znamenat podstatný rozdíl.
Cyberguy: tak ty jsi přesně opačný případ mě. Já hotovosti mám poskromnu. Momentálně tak na dva měsíce zbytek je v akciích. Ovšem rezerva byla snížena kvůli nákupu lednice a dovolené.
Po navýšení na stanovenou úroveň zase půjde vše do investic a vybavení domácnosti vidím to tak 2:1 ve prospěch investičního účtu.😀 Hold tento rok se moc neinvestovalo a tak to v druhé půlce roku bude třeba dohnat, abychom nebyli pozadu na cestě k cíli.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od StanikKolarik » 19 črc 2019 19:02

VSbrok píše:
19 črc 2019 18:10
No trumpeta si s gardama navzájem sestřelují drony a zajímají tankery ... takže co cena lítá nahoru dolů ...
OFFTOPIC

k těm trumpetám doporučuju tuhle blbinku :-)
http://trumpdonald.org
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od mnam84 » 05 srp 2019 15:56

V posledni dobe se setkavam se zajmavym tematem. Vim jak lidem co chteji investovat, nebo se chteji pokusit o co jde, jak zacit atd... Ale jak to vysvetlit nekomu kdo o to nema zajem, nezajma ho to a ani o tom neuvszuje a je to pro nej silene abstraktni. Jak to treba vysvetlit pritelkyni (manzelce) ze kazdej mesic odvedete z vyplaty znacnou cast do necoho co nikdy neuvidi? Jak jste to delali vy?

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 05 srp 2019 18:45

Ale uvidí, budou-li na tom trvat, vždyť ty akcie jsou likvidní. Ale když počkají s případným prodejem alespoň 5 let, mají 80% (nebo vyšší? - už si to nepamatuju, dá se to dohledat) pravděpodobnost, že cena té konkrétní akcie bude vyšší než nákupní a k tomu dividendy.

Já se těm lidem hlavně snažím vysvětlit, co znamená nákup akcie. Že kupují kus firmy, kterou spravují profesionální manažeři, kteří se snaží (jsou k tomu motivováni) pracovat pro akcionáře. A že je to třetí nejlepší způsob investování po investicích do vzdělání a vlastního podnikání.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od mnam84 » 05 srp 2019 19:09

Tohle jde rikat lidem, kterym neberes cast ikdyz cast vlastni vyplaty furt to jsou lidem se kteryma clovek zije. Me zajma zisk v budoucnu tak si neco odepru, ji zajma proc nejdem do kina...

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 05 srp 2019 19:44

mnam84 píše:
05 srp 2019 19:09
Tohle jde rikat lidem, kterym neberes cast ikdyz cast vlastni vyplaty furt to jsou lidem se kteryma clovek zije. Me zajma zisk v budoucnu tak si neco odepru, ji zajma proc nejdem do kina...
Tak investuj ze svého a ona ať platí kino. U nás kasu držím od jakživa já a máme jeden účet. Vše co dělám žena podporuje, ví, že vše dělám s nejlepším úmyslem a ona mi v tom věří a o tom by to podle mě mělo být. Kdyby to dokázala lépe ona nechal bych to na ní. Ona je však zase lepší v jiných věcech do kterých jí zase já nekecám.

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Andrej » 05 srp 2019 19:46

Ondřej: kuchyňa? :D
U nás, síce ešte nie žena, tak tomu vôbec neverí - ala dobrý spôsob ako prísť o peniaze, pretože ich posielam neviem kam a nikdy ich už neuvidím.
Snáď o nejaký rok, keď už bude vidieť výsledky, tak sa tiež pridá :)
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od mnam84 » 05 srp 2019 20:02

Investuju jen svoje peníze ;) tady spíš jde o to ze ona má pocit, že bych měl investovat ty peníze do ní nebo do nejakych zažitku v současnosti

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 05 srp 2019 20:58

U spousty lidí platí - komu není rady, tomu není pomoci. Takže zkusit, ale nepřehánět to.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od StanikKolarik » 05 srp 2019 21:10

Ondřej píše:
05 srp 2019 19:44
mnam84 píše:
05 srp 2019 19:09
Tohle jde rikat lidem, kterym neberes cast ikdyz cast vlastni vyplaty furt to jsou lidem se kteryma clovek zije. Me zajma zisk v budoucnu tak si neco odepru, ji zajma proc nejdem do kina...
Tak investuj ze svého a ona ať platí kino. U nás kasu držím od jakživa já a máme jeden účet. Vše co dělám žena podporuje, ví, že vše dělám s nejlepším úmyslem a ona mi v tom věří a o tom by to podle mě mělo být. Kdyby to dokázala lépe ona nechal bych to na ní. Ona je však zase lepší v jiných věcech do kterých jí zase já nekecám.
tak moje polovička věří že to dělám dobře a že se nám to jednou společně vyplatí, ale sama v tom nemá ani korunu.
Ale jako jo - ještě studuje a jednak je věčně švorc a hlavně ji na škole drží rodiče, takže co ušetří, tak o to míň potřebuje od nich. Je to hodná dcera :-)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Odpovědět