Povídání o všem možném a nemožném..

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od VSbrok » 23 čer 2019 19:24

StanikKolarik píše:
23 čer 2019 18:49
touhle myšlenkou, že na světě je nadbytek peněz jsem řešil včera ve flamu o přeplacenosti doktorů a učitelů (což jsou ještě s lichváři a ajťáky dvě profese s nejmenšími zábranami si o ty peníze říct)
a k čemu jste došli?
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 23 čer 2019 20:14

Jednoho učitele doma mám a řeknu ti, že nevím jak to s tou přeplaceností myslíš. S vysokou školou by domů mohla nosit fakt víc. Kousek od nás ve fabrice vydělávají lidi bez vzdělání a s 0 odpovědností více. Ovšem samozřejmě ve směnném provozu. Každý to hold vidí jinak no.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od StanikKolarik » 23 čer 2019 20:16

VSbrok píše:
23 čer 2019 19:24
StanikKolarik píše:
23 čer 2019 18:49
touhle myšlenkou, že na světě je nadbytek peněz jsem řešil včera ve flamu o přeplacenosti doktorů a učitelů (což jsou ještě s lichváři a ajťáky dvě profese s nejmenšími zábranami si o ty peníze říct)
a k čemu jste došli?
že mezi lidma je tolik volných peněz, že si učitelé zaslouří 35 čistého a víc a doktoři 60-80 čistého
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 24 čer 2019 05:11

Jo tak, já myslel že se ti nelíbí že chtějí přidat. Tož to potom se omlouvám. Byla by to krásná představa, kdyby mi tohle manželka nosila domů.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od StanikKolarik » 24 čer 2019 08:23

Ondřej píše:
24 čer 2019 05:11
Jo tak, já myslel že se ti nelíbí že chtějí přidat. Tož to potom se omlouvám. Byla by to krásná představa, kdyby mi tohle manželka nosila domů.
no já si myslím že přidat by dostat měli, ale těch 35 je strop
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 24 čer 2019 10:19

Ondřej píše:
24 čer 2019 05:11
Jo tak, já myslel že se ti nelíbí že chtějí přidat. Tož to potom se omlouvám. Byla by to krásná představa, kdyby mi tohle manželka nosila domů.
To bude nosit domů, až bude stará (učitelka). Tabulky jsou tak postavené, čím starší, tím vyšší základní tarif!

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 24 čer 2019 10:47

Pavel píše:
24 čer 2019 10:19
Ondřej píše:
24 čer 2019 05:11
Jo tak, já myslel že se ti nelíbí že chtějí přidat. Tož to potom se omlouvám. Byla by to krásná představa, kdyby mi tohle manželka nosila domů.
To bude nosit domů, až bude stará (učitelka). Tabulky jsou tak postavené, čím starší, tím vyšší základní tarif!
Ano Pavle znám ty tabulky. A není se pak hold čemu divit, že ty čerstvé mladé nemají mnohdy zájem to dělat.
Moje sestra dělá ve zdravotnictví a tam je to stejná písnička. Mám vydržet třicet let aby moje výplata za něco stála? Pak budu starý a peníze mi budou k prdu, když si je nebudu moct řádně užít.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od mnam84 » 24 čer 2019 12:36

Třeba ve školství at dostanou přidáno, ale ať jsou vidět výsledky. Já nevidím žádný výsledek, který by opravňoval vyšší růst než inflaci. Obecně úroveň žáků klesá.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 24 čer 2019 12:53

mnam84 píše:
24 čer 2019 12:36
Třeba ve školství at dostanou přidáno, ale ať jsou vidět výsledky. Já nevidím žádný výsledek, který by opravňoval vyšší růst než inflaci. Obecně úroveň žáků klesá.
No o tom bychom si mohli povídat dlouho. V první řadě není na vině pouze učitel že ano. Co vidím rodiče kolem sebe zasloužili by proplesknout ve většině případů oni a ne jejich ratolesti. Dále úroveň škol, ne jen z pedagogického hlediska, ale také vybavením, je různá škola od školy či školka od školky. A tady by mě jako laika zajímalo, jak je to vlastně možné. U nás fungují dvě školy a rozdíl mezi nimi je ohromný. Interaktivní tabule, chemická učebna, fyzika, počítačová učebna jazyková vybavenost učitelů angličtiny to je prostě neuvěřitelné. Někdo mi naznačoval něco ve stylu, že ta lépe vybavená je zároveň příspěvková organizace či co. Takže úspěšní studenti zde mají své ratolesti a nevadí jim upustit nějakou tu korunu ve prospěch školy. Prostě rozdíly jsou velké.

Jak píšeš, že pokud si to zaslouží tak souhlas. Proto jsou dle mého na [cenzura] ty tabulky. Mladá učitelka plná elánu, kterou to ke všemu baví a každý rodič si jí chválí je mizerně zaplacená, za to starší učitel bez vlastní iniciativy dostane mnohem více. Neříkám, že je každý stejný to ani náhodou znám učitele, kteří jsou úžasní a to je jim 50 let a ve školství dělají celý profesní život. Takže určitě je tu prostor pro změnu systému, jenže není to asi tak jednoduché jak se to zdá mě jako laikovi. Oni mají i nějaké ty odměny, jenže to je v řádu stokorun hrubých, což je výsměch. Kde se hrabou na fabriky s třináctým a čtrnáctým platem. :D

Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od _turek » 24 čer 2019 15:01

O bezhlavém růstu plošně platů nejsem, ale chápu to a dokonce z ekonomického hlediska si myslím, že to pro stát nás všechny je dobré i když je rozpočet z mírném deficitu. Ne že by jsem byl levicový pro odborářský, ale ty naše platy pomalu začínají pokulhávat i za okolními ex komunistickými zeměmi,nNebo se k nám blíží a tlak na vyšší platy i přes růst v statní sféře by měl tomu růstu pomoci. Ty peníze pak stejně nějak probublají zpátky do rozpočtu, k živnostníkům a podnikatelům.

Co je spíš zajímavé je argumentace růstu platu s cílem mít v tom a tom roce takový plat. To je jak reklama na platy v Lidlu. Tam je malým písmem nástupní plat, po roce zpracování takový plat a velkým plat po dvou letech. Samozřejmě je větší, ale za ty dva roky poporoste plat i jinde a při současném tempu růstu skoro srovnatelně ne li víc. Viz Obrázek
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

Odpovědět