Povídání o všem možném a nemožném..

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
thomashalama96
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 25 říj 2019 10:02

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od thomashalama96 » 04 dub 2020 19:38

Taky, forum sleduju, prosim nemazat ucet :)
Portfolio:
AT&T, Banco Santander, BASF, BMW, British American Tobacco, Cisco Systems, CVS Health, DXC Technologies, Intel Corporation, Macy's, Prudential Financial, Royal Dutch Shell B, Teva Pharmaceuticals, Unum Group, Wells Fargo
Broker:
Degiro

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Andrej » 04 dub 2020 23:51

thomashalama96: tak ešte jeden príspevok a budeš mať 3, tzn. nad limitom. Tak nám povedz kedy a prečo si začal.

Hmm farbičky, že by som dostal zelenú či hnedú? :D
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

thomashalama96
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 25 říj 2019 10:02

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od thomashalama96 » 05 dub 2020 11:19

Andrej: Akciim jsem se zacal venovat asi pred 2 lety, kdy jsem si precetl Inteligentniho investora. Strasne me to chytlo a rekl jsem si, ze se tomu chci venovat, ale nemel jsem tehdy prostredky, tak jsem si mezitim studoval informace (i zde na investicnigramotnost.cz). Po pul roce jsem si rekl, ze uz mam dostatek znalosti a praci v IT, tak jsem zacal :) Investuju kvuli tomu, aby se mi penize zhodnotily a nesezrala je inflace + abych se zabezpecil na horsi casy. Neupinam se nutne k dividendovym aristokratum, ale spis resim fundamentalni hodnotu firmy. Pokud je firma extremne levna, tak ji koupim, ikdyz treba nemusi mit ty vyhlidky uplne ruzovy. Samozrejme nevim, jestli to je spravna cesta, to uvidim az v budoucnu :)
Portfolio:
AT&T, Banco Santander, BASF, BMW, British American Tobacco, Cisco Systems, CVS Health, DXC Technologies, Intel Corporation, Macy's, Prudential Financial, Royal Dutch Shell B, Teva Pharmaceuticals, Unum Group, Wells Fargo
Broker:
Degiro

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od VSbrok » 06 dub 2020 22:26

Thomas: tož kromě snad Macy, máš samý velký a silný firmy, takže je vidět že 2 roky studia odvedly dobrou práci ;)

Ondřej píše:
04 dub 2020 16:42
Horši je fakt, že registrovaných je přes tisíc a jsou tam i ti spamaři co stihli tři příspěvky to nevím jak budu selektovat.
noooo tož největší spamer na počet příspěvků jsem tu já :oops:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Tomis
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 28 říj 2019 11:17

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Tomis » 07 dub 2020 06:52

Ondřej píše:
04 dub 2020 16:42
Ano máš pravdu nudím se. Původně to měla být příprava na čistku, takže jsem potřeboval vyselektovat lidi co bych nerad smazal. Nakonec jsem dostal zase strach, protože mezi 900 účty se sem tam objevuje někdo kdo založil účet nedávno. Brzy se ale stejně hecnu a tu čistku provedu. Takže brzy napíšu někde doporučení, aby ti co si chtějí zachovat účet nás potěšili nějakým tím příspěvkem aby poskočili ze škatulky nových mezi registrované. Podmínka jsou tři příspěvky. Poté ulehčím naši databázi. Horši je fakt, že registrovaných je přes tisíc a jsou tam i ti spamaři co stihli tři příspěvky to nevím jak budu selektovat.
Ahoj, nemas v DB info o poslednim prihlaseni? Podle toho by se dali aktivni lidi dohledat a nasledne i promaznout.
ABBV, MO, T, XOM, RDSB, SKT, MMM, CSCO

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od mnam84 » 07 dub 2020 11:33

Macy's je zajmavá firma, taky ji mám nakoupenou, sice ted ve velké ztrátě ale to jinak asi nešlo, myslím že se oklepe.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 07 dub 2020 12:16

Tomis píše:
07 dub 2020 06:52
Ondřej píše:
04 dub 2020 16:42
Ano máš pravdu nudím se. Původně to měla být příprava na čistku, takže jsem potřeboval vyselektovat lidi co bych nerad smazal. Nakonec jsem dostal zase strach, protože mezi 900 účty se sem tam objevuje někdo kdo založil účet nedávno. Brzy se ale stejně hecnu a tu čistku provedu. Takže brzy napíšu někde doporučení, aby ti co si chtějí zachovat účet nás potěšili nějakým tím příspěvkem aby poskočili ze škatulky nových mezi registrované. Podmínka jsou tři příspěvky. Poté ulehčím naši databázi. Horši je fakt, že registrovaných je přes tisíc a jsou tam i ti spamaři co stihli tři příspěvky to nevím jak budu selektovat.
Ahoj, nemas v DB info o poslednim prihlaseni? Podle toho by se dali aktivni lidi dohledat a nasledne i promaznout.
To víš že mám však já to nějak udělám.

shimizz
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 15 srp 2019 10:14

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od shimizz » 08 dub 2020 22:07

Ahoj lidi,taky sleduju... Zatím neinvestuji,nemám moc co přispívat. Jsem ve fázi že hltám informace a připravuji se na vstup do světa investování. Další věc je že vyjíždím pracovat za hranice,takže večer na hotelu zavolám domů holkám,něco počtu a ..... Takže budu rád pokud mi bude umožněno nadále sledování fóra protože vás sleduji od té doby co mě vůbec začali akcie zajímat. Mějte se všichni...

alt64mor
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 10 zář 2019 19:11
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od alt64mor » 09 dub 2020 12:33

Vidím dobře ten nárůst objemů? Např. na indexu S&P z nějakých nízkých desítek milionů týdně při poslední krizi v r. 2008/2009 na současných víc jak 4 miliardy týdně? To měřítko to ani nepobere a ty předešlé objemy jsou tak malý, že je ani nedokáže zobrazit:
volume.jpg
objem obchodů
Myslíte, že je za tím především masivní podpora trhu FED-em, nebo nárůst AOS?

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Hradec » 09 dub 2020 17:02

Opec zklamal, dohodli se na snizeni tezby. Uz to na fajn nakupovani nevypada. Dno u ropy nejspis bylo.

Odpovědět