Buyandhold 2012

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Buyandhold 2012

Příspěvek od VSbrok » 06 úno 2019 21:25

Buyandhold 2012 [ https://seekingalpha.com/user/1677741/instablogs ]
Po Warrenu Buffettovi druhý největší propagátor "buy and hold" = "kup a drž" strategie investování do dividendových akcií.

Investuje od svých 14ti let, tedy od roku 1970 :idea: :!:
Za tu dobu své portfólio vystavěl do výše 25 milionů dolarů a jeho roční dividendový příjem přesahuje 19 milionů Kč :!: :o :shock:

Vzhledem k tomu, že je to učitel, žijící střídavě v Connecticutu a na Floridě, tak to JASNĚ dokazuje, že i z učitelského platu se dá dosáhnout finanční nezávislosti ... stačí jen vytrvat a držet se osvědčené strategie.

To mi dává důvěru, že i my toho můžeme dosáhnout ;)

https://www.suredividend.com/interview-buyandhold-2012/
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Buyandhold 2012

Příspěvek od Glueless » 09 kvě 2020 22:39

VSbrok píše:
06 úno 2019 21:25
Buyandhold 2012 [ https://seekingalpha.com/user/1677741/instablogs ]
Po Warrenu Buffettovi druhý největší propagátor "buy and hold" = "kup a drž" strategie investování do dividendových akcií.

Investuje od svých 14ti let, tedy od roku 1970 :idea: :!:
Za tu dobu své portfólio vystavěl do výše 25 milionů dolarů a jeho roční dividendový příjem přesahuje 19 milionů Kč :!: :o :shock:

Vzhledem k tomu, že je to učitel, žijící střídavě v Connecticutu a na Floridě, tak to JASNĚ dokazuje, že i z učitelského platu se dá dosáhnout finanční nezávislosti ... stačí jen vytrvat a držet se osvědčené strategie.

To mi dává důvěru, že i my toho můžeme dosáhnout ;)

https://www.suredividend.com/interview-buyandhold-2012/

Ale nemá to kluk jednoduché, pochlubil se, že toto o něm prohlásila jeho, také investující, matka:
"And I'm still buying stocks whenever I find bargains. I even tell my son which stocks to buy. After all these years, he still needs investment supervision."

...a dokonce říkám svému synovi, které akcie má koupit...po těch letech pořád potřebuje investorský dohled...

:D
není lepší zůstat chudý?
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Buyandhold 2012

Příspěvek od VSbrok » 10 kvě 2020 17:44

Glueless píše:
09 kvě 2020 22:39
:D
není lepší zůstat chudý?
G.
tak tys mě dostal :lol:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Buyandhold 2012

Příspěvek od Hradec » 14 kvě 2020 11:23

Maji to zajimave nastavene 😃😃. Ale na druhou stran7 bych bral mamu, ktera je blazen do akcii a kdyz navic dava i tipy :D

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Buyandhold 2012

Příspěvek od StanikKolarik » 14 kvě 2020 11:58

Hradec píše:
14 kvě 2020 11:23
Maji to zajimave nastavene 😃😃. Ale na druhou stran7 bych bral mamu, ktera je blazen do akcii a kdyz navic dava i tipy :D
mě by stačila mamka, která akcie z principu neodsuzuje a která nemá akcie=dluhy
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Buyandhold 2012

Příspěvek od Hradec » 14 kvě 2020 12:44

A proto je fajn spolehat sam na sebe. Nazor rodiny me osobne nezajima. Cim vic by me <cenzura>, tim min bych se s nima stykal. Ted jsem ,,pozastavil,, vztah s brachou. Takze nemluvim bez kontextu.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Buyandhold 2012

Příspěvek od Ondřej » 14 kvě 2020 13:14

To u nás to vypadá, že jsem rodiče nahlodal s tím, zda předčasně splácet hypotéku s nízkým úrokem nebo investovat.
Jejich argument je, že nechtějí splácet hypotéku do důchodu. Můj, proč ne, když ji mám za dvě procenta a investované peníze mi úroky pokryjí a k tomu i část jistiny.

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Buyandhold 2012

Příspěvek od Hradec » 14 kvě 2020 15:12

To ti Ondreji moc gratuluji, snad to dovedete do zdarneho konce. Investicni(financni) gramotnosti zdar😁😁
Ja dnes prosustroval 125 euro, na tolik policiste ohodnotili to, ze jsem mel tel v ruce za volantem :D

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Buyandhold 2012

Příspěvek od Glueless » 14 kvě 2020 16:06

Ondřej píše:
14 kvě 2020 13:14
To u nás to vypadá, že jsem rodiče nahlodal s tím, zda předčasně splácet hypotéku s nízkým úrokem nebo investovat.
Jejich argument je, že nechtějí splácet hypotéku do důchodu. Můj, proč ne, když ji mám za dvě procenta a investované peníze mi úroky pokryjí a k tomu i část jistiny.
Tak ona ho především jeho máti za mlada investovat naučila, nikoliv <cenzura>, jak píše Hradec...ona taková věcná diskuse o výběru akcie je prospěšná, člověk obvykle vidí věci subjektivně (tendence si trošku nalhávat), když se rozhoduje. V angličtině to popisují jako confirmation bias.

mmch, mě naučit rodiče investovat ve 14 letech, tak dneska píšu pohledy z karibiku...
Další zajímavost je, že Buyandhold2012 (dle vlastních slov) neprodává akcie (ze zásady) a od 70.let poráží index S&P500, za což před ním smekám klobouk.
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Odpovědět