Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od MartinD » 13 bře 2020 17:51

co by mě zajímalo, kvůli čemu ta panika hlavně je, jestli jenom ten mor, nebo hlavně obchodní válka kolem ropy ? však Čína se zda, že se stabilizuje, JNJ, Gilead a další možná vydají vakcínu... je to pro mě nečitelný nějaký, fakt se těším až se uvidí, jakej dopad to skutečně mělo na ty firmy
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 13 bře 2020 19:06

MartinD píše:
13 bře 2020 17:51
co by mě zajímalo, kvůli čemu ta panika hlavně je, jestli jenom ten mor, nebo hlavně obchodní válka kolem ropy ? však Čína se zda, že se stabilizuje, JNJ, Gilead a další možná vydají vakcínu... je to pro mě nečitelný nějaký, fakt se těším až se uvidí, jakej dopad to skutečně mělo na ty firmy
Muj laicky nazor je, ze v USA panikari hodne lidi kolem 50-60 let, kteri maji v penzijnich fondech vsechny love a nemuzou si dovolit nejaky delsi bear market. Mozna taky velkou roli hrajou algoritmicke obchody kde ti boti nejsou na nejakou velkou volatilitu naprogramovane, prepakovane pozice a pak muzou nejake agresivni hedge fondy proste vyuzivat situace a masivne shortuji s tim, ze se chystaji nakoupit po kapitulaci dno.

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od JosephusMiller » 13 bře 2020 21:01

Proc? Co vidim ja v prumyslu, zpomaleni nebo uplne zastaveni zakazek kolem sebe. Jeste nedavno vse optimisticky slapalo po vterinach a ted najednou neni material nemuze se cestovat ... delam ve velke mezinarodni prumyslove firme a uz ted je jasne ze nase projekty a dodavky naberou obrovska zpozdeni a na puvodni rychlost se rozjedou neznamo kdy. Nebudou trzby plany se nesplni. Zastavi se investice.... pro vetsinu firem to bude hodne blbej rok a spousta malych krachne. Dopady ropy a obchodnich valek zhidnitit neumim ale i to co vidim kolem sebe uplne staci.
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od MartinD » 13 bře 2020 21:06

takže je klidně možný, že se v tom budeme koupat celý rok, možná i dýl ? v podstatě kvůli tomu se ptám
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od JosephusMiller » 13 bře 2020 21:29

No to je otazka primo za miliardy :-) bud se zazracne objevi nejaka lecba na lidstvo hupne optimizmus a vse se zas pomerne rychle rozjede anebo se v tom budem placat dyl a protahne se to klidne mesice nebo rok dva.... ale na rovinu sam nevim cemu mam vlastne verit :-))))))
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od MartinD » 13 bře 2020 21:36

tak jako, když si vezmu takový 3M, Cat a třeba Intel, tyhle firmy se mi cenově líbí už teď, takže se ptám na to, aby třeba 3 ještě vydrželo alespoň 2 - 3 měsíce na týhle ceně, aby se dala postavit pozice :D
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 522
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Marek » 13 bře 2020 22:08

Dnes jsem pod $145 jsem za 21k doredil MSFT, jehoz nakup kdysi na $100 pouze za 25 tis. zpetne pokladam za velkou chybu, GILD, 3M, CAT, INTC ci WELL jsou dalsi pani na holeni a na redeni, z tohoto pohledu doufam (a i predpokladam), ze volatilita vydrzi cca do peaku viru v civ. zemich (EU, USA)

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od VSbrok » 14 bře 2020 09:57

Trh se sice v pátek zmátořil, ale nemyslím si, že to byl signál k růstu... jen reakce na FED že bude blejt prachy do Bank, ale jak budou mrtvý přibývat, tak se optimismus zase vytratí ... a z pandemie rozhodně nejsme ještě venku.

Nadále sedím na rukách a sleduju ;)
Trump včera řekl že v příštím týdnu očekává až půl milionu nakažených :O !!!
Takže korona ještě rozhodně neřekla poslední slovo a Pan Trh bude ještě překvapen!
Blití peněz centrálními bankami pomůže/pomohlo jen na chvíli... zajímavé to začne až když firmy budou reportovat výsledky za Q1...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od TomasV » 14 bře 2020 11:28

Hm,ale zase na druhou stranu víte jak je to s časováním trhu,firmy jako MMM,CSCO,IBM,WFC nebo ropáci jsou už teď za hubičku.

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od MartinD » 14 bře 2020 11:59

tak za hubičku, záleží asi jak se to bere, třeba 3M v porovnání se sektorem Industrials
P/E 14 průměr sektoru 17,3
P/B 6,5 průměr sektoru 3,1
EV/Sales 2,8 průměr sektoru 1,7

Nevím no, možná se dá nazvat že je to férově ohodnocený ? :D těžko říct, to se asi dovíme až ve čtvrtletí
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Zamčeno