Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 334
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Investor007 » 19 črc 2021 20:41

Dneska při menším poklesu přikoupen mini vzorek T. Čekám každou chvíli odraz, ale ještě jsem se neodhodlal nakoupit ETF na indexy. Nějaké zajímavé tipy?

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 19 črc 2021 21:15

Investor007 píše:
19 črc 2021 20:41
Dneska při menším poklesu přikoupen mini vzorek T. Čekám každou chvíli odraz, ale ještě jsem se neodhodlal nakoupit ETF na indexy. Nějaké zajímavé tipy?
s nakupy jsem ted nejakou chvili na suchu, je toho malo co (za rozumnou cenu)
uvidime, jestli bude ten pad jeste chvili pokracovat, mozna neco "vyplave" :)

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 20 črc 2021 00:16

Minuly tyden jsem udelal trosku vitr v ptf a panic sellnul: ETF Nasdaq, Levis, MCD cele pozice kvuli oceneni, stejny duvod a castecne pozice: DIS, PG, AVAST, NKE. Vyber zisku na: ATVI, SQ. Dneska me oznameni vysledku utvrdilo v rozhodnuti, ze do spin offu odprodam IBM a mozna ho vezmu zpet az se do ceny propise oddeleni legacy businessu. Nejvetsi potencial tam asi ma cloud, ktery uz mam ve velke mire v Alibabe a Tencentu, takze to nejspise budu chvilku sledovat jak se jim dari drzet krok s konkurenci.
Nakoupil jsem po vysledcich Micron, ktery se tradicne vyprodaval, naredil Gazprom, Tevu, Sony, OHI a navysil legracni spekulacku Ford. Misto NDQ dokoupil Global Water ETF.
Jinak uz mam v Cine docela nehezkou pozici, je to sice trosku gamble, ale na to jsem z krypta uz zvykly a je tam imo docela slusny risk/reward pomer, dam tomu klidne par let a nemyslim si ze babu/tcehy chce nekdo sundat z trhu, spis jim jen zkrati voditko;)
Mlsne koukam jeste po HD, ale nastuduju si jeste levnejsi LOW (diky za clanky!;) zajima me BAM, BLK a uvazuju ze prihodim jeste jednu farmacku BMY, v pripade nejakeho pekneho vyprodeje WM a COST.
Jsem velmi zvedavy jak to bude koncem roku vypadat s inflaci a co s tim kluci usati chteji delat pokud to bude timto tempem rust dale. Zvysenim sazeb by se spustil slusny vyprodej a zdrazily dluhy, ale dvouciferna inflace se dost tezko okecava.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 20 črc 2021 06:47

Glueless píše:
19 črc 2021 21:15
Investor007 píše:
19 črc 2021 20:41
Dneska při menším poklesu přikoupen mini vzorek T. Čekám každou chvíli odraz, ale ještě jsem se neodhodlal nakoupit ETF na indexy. Nějaké zajímavé tipy?
s nakupy jsem ted nejakou chvili na suchu, je toho malo co (za rozumnou cenu)
uvidime, jestli bude ten pad jeste chvili pokracovat, mozna neco "vyplave" :)

G.
Mam pripravene dolary, takze nejaka korekce nebo propad cen by se mi libil. Jenze bych potreboval, aby to pockalo na srpen, protoze na konci cervence mi maji spocitat hodnotu zruseneho penzijka (mel jsem dynamickou strategii a tam to prkne lita).
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od VSbrok » 20 črc 2021 23:47

Investor007 píše:
19 črc 2021 20:41
Dneska při menším poklesu přikoupen mini vzorek T. Čekám každou chvíli odraz, ale ještě jsem se neodhodlal nakoupit ETF na indexy. Nějaké zajímavé tipy?
Tož s T-čkem bych rozhodně nechvátal. Budou odprodavat dost velkou část a dle mlžení vedení to vypadá na slušnej kat dividendy, takže než oznámí jak to bude, tak osobně vyčkávám s nákupem. :idea:
Martin píše:
19 črc 2021 17:38
Dneska ENB jede pekne dolu, tak jako vsechno. Ted jestli pockam nebo vezmu uz ted...
Vzal jsem včera za 37,71 a jak jsme dnes viděl, tak jsem se pro jednou trefil :P
Martin píše:
20 črc 2021 06:47
Mam pripravene dolary, takze nejaka korekce nebo propad cen by se mi libil. Jenze bych potreboval, aby to pockalo na srpen, protoze na konci cervence mi maji spocitat hodnotu zruseneho penzijka (mel jsem dynamickou strategii a tam to prkne lita).
"sell in May and go away" ... přes prázdniny se toho na trhu moc nikdy nedělo, takže neočekávám ani letos žádný velký pohyby ... aspoň doufám, taky bych byl za nějaký menší pokles přelom září a října ;)

Tak v pondělí slušnej pokles, bohužel jsem stihl přikoupit jen ENB :|
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od bulinak » 21 črc 2021 07:24

Já T-čko spekulativně přikupuji, abych završil stovečku a pak s tím mohl trejdit. Předpokládám, že plno investorů novou firmu prodá a konvertuje to zpět do T a já si rád nechám obojí. Uvidíme, jak to nakonec bude probíhat...
Stavím zoo.

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 334
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Investor007 » 21 črc 2021 08:34

Jj tohle bude opět ten případ kdy dojde k rozdělení, ale cena po chvíli vyskočí zpět. Stejne jako např. u PFE.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 21 črc 2021 11:50

T - tento sektor jeste nemam, uz jsem byl rozhodnuty koupit T jak klesne pod 30, ale oznamili odprodej tv, takze pockam a uvidim, jak to bude vypadat.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od VSbrok » 22 črc 2021 01:01

Já jsem s T-čkem -4,3% a taky čekám co bude. Pokud půjde po oddělení někam pod 26 a divi nebude až moc katnuta, tak nejspíš ještě pár kousků vezmu, musím se ale krotit, Tčka už mám 7% ptf a 8% celkového divi příjmu, takže kat divi mě bude dost bolet :(
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od bulinak » 26 črc 2021 18:22

Přikupuju BABA...
Stavím zoo.

Zamčeno